HC Stadion Vrchlabí – Sobotní zápas se odehraje před děčínským publikem
Preview k zápasu

Sobotní zápas se odehraje před děčínským publikem

06.02.2015
Raina Tomanová

Další utkání čeká vrchlabské hokejisty v sobotu, kdy si udělají výlet na děčínský led. Ve 30. kole bude HC Stadion vzhledem k tabulce papírovým favoritem. První vzájemný zápas, který se odehrál v listopadovém 17. kole, dopadl lépe pro domácí Vrchlabí, které zvítězilo poměrem 7:5.

HC Stadion může v sobotním zápase navázat na předchozí dvě vítězná utkání. Za poslední týden to bude pro vrchlabské hráče již čtvrté mistrovské utkání. Poslední lednovou sobotu podlehli na táborském ledě vysoko 9:1, jedinou branku Vrchlabí vstřelil Matějka. Poté však už byla utkání vítězná, v pondělí se dohrával zrušený zápas s Kláštercem a domácí zvítězili 8:3 a ve středu doma přivítali Řisuty, kterým nasázeli šest branek a stejně jako v předchozím utkání tři góly obdrželi. Podaří se HC Stadionu prodloužit sérii vítězství?

HC Děčín je v tabulce o sedm příček níže než HC Stadion, 34 bodů mu stačí na 12. místo. Od začátku nového roku mají za sebou osm zápasů, z toho pouze dva se nepovedly podle jejich představ a skončily prohrou – s Kolínem ve 22. kole a také podlehli Sokolovu 1:5. 18 bodů tak získali Medvědi během posledního měsíce. Mají za sebou vítěznou šňůru pěti zápasů. Porazit se jim podařilo Jindřichův Hradec, Vlky z Jablonce, tři body si odvezli z trutnovského ledu, doma se jim dařilo také proti Kobře Praha a poslední body přidal Děčín v utkání proti Nymburku. V sobotním zápase tak může přidat další body a posunout se v tabulce dál.

Utkání začíná na děčínském zimním stadionu v 18 hodin.