HC Stadion Vrchlabí – Skloní se před Krakonošem i ústecký Lev?

Skloní se před Krakonošem i ústecký Lev?

07.11.2008
Jan Hanuš

Přímý souboj o druhé místo uvidí Zlatopramen aréna v Ústí nad Labem. S místními Lvi zkříží hokejky Jeřábkův výběr a kdo vyhraje se ukáže v pátek od 18:00. Jako bonbónek pro vítěze bude alespoň na jeden den první místo v prvoligové tabulce.

Ústí se daří

K zápasu pravdy zajíždějí vrchlabští hokejisté do Ústí nad Labem. Jen čtyři prohry mají na svém kontě severočeští hokejisté a jednu z nich si do Ústí přivezli právě z Vrchlabí. Jedenáctizápasovou vítěznou šňůru odstartovanou v devátém kole v Berouně, přerušil v kole devatenáctém Hradec Králové. Tato série znamenalo pro Lvi tři kola na špici tabulky, odkud je podobně jako Vrchlabí sesadil právě Hradec Králové. S Vrchlabím má Ústí nad Labem podobné průběhy utkání, vítězství o jednu dvě branky a výborné koncovky utkání. Důkazem může být výhra v Berouně, kdy Martin Šagát skóroval v čase 59:59.

Vrchlabský fanoušek si jistě vzpomene na Petra Přeučila který vloni oblékal vrchlabský dres, tento forward se vrátil do kádru Lvů, kde letos odehrál devět utkání a poté odešel na hostování do Havířova.

Na měsíčním hostování je v Ústí kladenský Zdeněk Orct který v brance nahradí nemocného Dušana Salfického. Kádr Ústí nad Labem se na zápas s krkonošskou družinou zúží o pár reprezentantů. V mládežnických výběrech nastoupí Ondřej Havlíček a Robin Hanzl, na turnaj do Německa odjeli hájit barvy slovenské reprezentace Martin Šagát a Rastislav Špirko.

KLH Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:3

Nevídaný začátek mělo středeční utkání Lvů na ledě Chomutova. Trenér domácích, Martin Pešout, si bral oddechový čas v šesté minutě utkání po třetím inkasovaném gólu. První ústeckou trefu zaznamenal v čase 03:50 Michal Dragoun, druhou přidal o minutu později Jan Čaloun a jen dvacet sekund se čekalo na třetí branku Ústí nad Labem. V čase 5:08, zvýšil vedení Lvů na 0:3 Lukáš Bolf.

Po této sprše se Chomutov vůbec nedostal v první třetině do hry, začal se zvedat až ve druhé části kdy Ústečtí Lvi poprvé inkasovali, ve 30. minutě hole Zdeňka Skořepy. Branka Chomutov povzbudila a Ústí se až do konce zápasu muselo bránit velkému tlaku. V 52. minutě vstřelil kontakní gól Petr Míka a vyrovnání bylo na spadnutí, ovšem ani odvolaný brankář z chomutovské branky nepomohl a Lvi ubránili nejtěsnější vítězství.

HC Vrchlabí - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:2 sn

Oba soupeři se v začátku zápasu vzájemně oťukávali a i brankáři nemuseli čelit vážnějším situacím. První velká šance přišla v 6. minutě a hned z toho byla branka. Jan Čaloun zakopl o protihráče a spadl, avšak ani to mu nezabránilo k tomu, aby přihrál na volného spoluhráče, kterým byl Rostislav Špirko, jenž z mezikruží poslal puk do horního rohu branky - 0:1. Další akce, která stojí za zmínku přišla ve 12. minutě, když ústecký Prorok ujel na pravé straně po mantinelu a dostal se až před Štůralu, kterého nalákal na zem a snažil se zpoza branky zasunout puk za záda domácího brankáře, ale včas byli na místě obránci domácího mužstva, kteří odzbrojili Proroka od puku. V dalším průběhu hry viděli diváci pouze častá vyloučení, nic zajímavého se již nestalo. Hra obou týmů se v prostřední části velmi zlepšila a konečně bylo na co koukat. Hned v začátku druhé dvacetiminutovky mohl zvýšit na rozdíl dvou branek hostující forward Šagát, jenž si pěkně obhodil domácího brankáře a chtěl ještě přihrát na spoluhráče, což ale nebylo dobré řešení, protože tomu zablokoval hokejku Chaloupka, hostující hráč tak nemohl zasunout kotouč do prázdné branky. O chvilku později se dostali do šance domácí, ale přísloví "nedáš, dostaneš" tentokrát neplatilo. Rod minul z mezikruží branku jen o pár centimetrů. Avšak vrchlabské hokejisty neproměněná šance mrzet nemusela. Nikola Gajovský byl v samostatném úniku zahákován ústeckým obránce, rozhodčí nařídil trestné střílení. K trestnému střílení se postavil sám faulovaný Gajovský, který nejprve pohybem odlákal Salfického doprava a následnou kličkou doleva už neměl žádný problém poslat puk do sítě - 1:1. Po této brance se začal hrát více otevřený a útočný hokej. K další šanci se dostali Ústečtí, když od modré tvrdě střílel Němeček a před Štůralou dorážel jeden z hostujících hokejistů, ale Štůrala skvělým zákrokem zabránil jasné brance. Poté přišla slabá chvilka hostujícího brankáře Salfického, který svou chybou zavinil gól. Bývalý reprezentační brankář zastavil puk a chtěl ho rozehrát, ale viděl, že nikdo není volný, tak chtěl puk přikrýt po rukavici, ten mu však vypíchnul Petra Horčička, který poslal domácí do vedení - 2:1. Na konci třetiny mohli jít domácí už do tříbrankového vedení, když se v totožné šanci, jakou měli na začátku třetiny Ústečtí, ocitl Kříž. Domácí útočník si stáhnul puk, čímž obalamutil hostujícího obránce a chtěl ještě přihrát a najíždějícího spoluhráče, kterého mu však další dojíždějící obránce Lvů nedal šanci vystřelit. Ve třetí části čekali diváci na zajímavou šanci poměrně dlouho, ta přišla až ve 49. minutě, když se po sérii rychlých přihrávek dostal puk k Němečkovi, jehož střelu bekhendem vyrazil Štůrala na úplně volného Špirka, ten však zaváhal, když netrefil úplně odkrytou branku domácích. Sedm vteřin na to však už vrchlabských brankář kapituloval poté, co nestačil na střelu švihem z mezikruží. Úspěšným střelcem byl Ondřej Havlíček - 2:2. Ve zbytku třetího dějství už žádná větší šance nepřišla. V prodloužení jakoby oba celky čekali, s čím vyrukuje soupeř. Jak Vrchlabí, tak Ústí se nehnalo do útoku a čekalo se již na loterii v podobě samostatných nájezdů.

V nichž byl dvakrát úspěšný domácí Pavel Kříž, naopak hosté skórovali v nájezdech pouze jednou. Plusový jeden bod, tak zůstal v Krkonoších.