HC Stadion Vrchlabí – Rozjeté Vrchlabí míří do Chrudimi

Rozjeté Vrchlabí míří do Chrudimi

08.10.2008
Aleš Strouha

Aktuálně vedoucí celek první hokejové ligy HC Vrchlabí míří ve středu odpoledne do Chrudimi, kde se od 18:00 představí proti tamnímu nováčkovi druhé nejvyšší soutěže. Chrudimští hokejisté vedeni koučem Martinem Hostákem byli velkým suverénem loňské druhé ligy a i letos by měli patřit k tomu lepšímu, co první liga může nabídnout. Vrchlabší hokejisté mají ale formu a cílem týmu bude zisk tří bodů.

Premiérová sezona Chrudimi v první lize

Hokejisté Chrudimi nastupují letos poprvé v historii pod vedením kouče Martina Hostáka v první hokejové lize, když loni suverénně postoupili s třetí nejvyšší soutěže. Kostra loňského týmu zůstala pohromadě a i před letošním ročníkem byl tým považován za černého koně soutěže.

Vstup do základní části první ligy byl ze strany Chrudimi ale trochu rozpačitý. Hned v úvodním kole tým prohrál taktéž s loni ještě druholigovými Benátky nad Jizerou 2:5 a první body si tak připsal až ve 2. kole, kdy doma porazil 4:1 Kadaň. Následně tým sice prohrál na ledě silného Ústí nad Labem 1:3, pak ale přišla série tří výher, díky kterým se Chrudimští posunuli do horní poloviny tabulky. Na přelomu září a října ale přišla stejně dlouhá série porážek, kterou hokejisté Chrudimi uťali překvapivě na ledě ambiciózního Chomutova, kde vyhráli 3:1.

KLH Chomutov – HC Chrudim 1:3

Chrudimi vyšel na severu Čech především vstup do utkání. Již v 7. minutě se do střelecké listiny zapsal Zdeněk Žák a o tři minuty později přidal gól z trestného střílení i zkušený Marek Zadina. Chomutov jako jeden z aspirantů na postup do extraligy byl vývojem střetnutí velmi zaskočen a dlouho se nemohl dostat do zápasu.

Druhá třetina vyzněla mírně pro domácí, kteří si vytvořili tlak především díky velkému množství přesilových her. Největší šanci měli Chomutovští v 31. minutě hry, kdy po akci dva na jednoho zakončoval do prázdné brány Hašek, poslední vracející se obránce ale míč vypíchl z brankové čáry. Hosté si naopak stihli vypracovat jedinou velkou šanci, se kterou si ale poradil brankář Lundell.

O vítězi zápasu bylo víceméně rozhodnuto v 43. minutě, kdy po samostatném úniku zvýšil na 3:0 Petr Bělohlávek. Domácí hokejisté se ale nevzdali a snažili se zápas zdramatizovat. Překonat výborného Šrámka se jim podařilo až v 53. minutě, kdy přesilovou hru využil Jaroslav Hašek. Ve zbytku zápasu si domácí vytvořili obrovský tlak, na další branku to však ale již nestačilo a zápas skončil 1:3.