HC Stadion Vrchlabí – Rozhovor s Jakubem Hladíkem
Rozhovory

Rozhovor s Jakubem Hladíkem

Lucie Horčičková

Novým jménem na letošní soupisce je Jakub Hladík.
Jakub je dvacetiletý obránce, odchovanec libereckých Bílých Tygrů, který si zahrál extraligu dorostu a juniorů, zúčastnil se například Mládežnického MČR krajů, Olympiády dětí a mládeže za Liberecký kraj nebo několika Turnajů výběrů VTM.
Se seniorským hokejem přišel do kontaktu již v sezóně 2021/22, kdy nastoupil do třech zápasů za prvoligové Benátky nad Jizerou. V následující sezóně naskočil do dvou zápasů za Kolín a do třech za Vrchlabí.

Jak ses do Vrchlabí dostal?
Prvně se řešilo mé angažmá pro sezónu 2023/24, na což mi dal vědět trenér mládeže v Liberci, že by o mě měl Stadion zájem. Po loňské zkušenosti, co jsem za Vrchlabí naskočil do pár zápasů chvíli před play-off, jsem neváhal a nabídky využil.

Jak se ti ve vrchlabském klubu zatím líbí?
V klubu se mi velice líbí. Počínaje zázemím, přes vedení až po skvělou atmosféru na domácích zápasech.

Co říkáš na složení týmu? Rozumíte si s klukama v kabině?
Složení týmu je kvalitní. Od mladých hráčů, kteří hrají za muže první roky, až po zkušené hráče, kteří odehráli již mnoho sezón. Myslím si, že jsme si v kabině sedli a máme dobrou partu.

V čem si myslíš, že jsi týmu prospěšný?
Rozhodně silnou defenzivou.

Jak hodnotíš zápasy, které máte za sebou?
V přípravě jsem odehrál bohužel jen pár utkání kvůli zranění, ale vzhledem k ne moc vydařeným přípravným zápasům by nás to mělo teď více nakopnout do sezóny. První ligový zápas nám na domácím ledě bohužel nevyšel podle našich představ, ale rozhodně máme sílu do útoku. Zatím nás trápí úspěšné zakončení, ale věřím, že se to zlepší.

Jak bys zhodnotil středeční utkání s Benátkami?
Utkání z naší strany bylo dobré, celý zápas jsme soupeře tlačili, akorát nám nepřála gólová koncovka.

V sobotu nás čeká další domácí utkání, ke kterému k nám zajede Cheb. Jak se na toto utkání připravujete?
Příprava je dejme tomu stále stejná, každopádně se musíme hlavně zaměřit na koncovku.

Jaké máš ambice do této sezóny?
Být co nejvíce prospěšný týmu a dotáhnout to s týmem co nejvýše.

Máš nějaké rituály před zápasem?
Rituály úplně žádné nemám, jen něco málo na ledě, ale to není nic pravidelného. Nechci, aby mě pak zbytečně rozhodilo, kdybych na něco náhodou zapomněl. :-)

Čemu se rád věnuješ ve volném čase?
Ve volném čase rád sportuji, zejména preferuji kolo . Dále mám zálibu v motorkách.