HC Stadion Vrchlabí – První kolo play off skončilo
Rozhovory

První kolo play off skončilo

17.01.2013
Tomáš Pavlík

HC Stadion Vrchlabí je v semifinále! Ve čtvrtfinálové sérii vrchlabští hokejisté porazili Jaroměř. Jaké byly prvotní pocity hráčů bezprostředně po postupu, co si myslí o současné podobě týmu, nebo jak jsou spokojení se svými výkony v letošní sezóně? Na to vše nám zde odpovídal nejlepší střelec mezi obránci Ladislav Pulec a gólman Zdeněk Biegl.

Jste v semifinále! Jaké jsou Vaše prvotní pocity po postupu?
Zdeněk Biegl: Hlavně se mi ulevilo, že se to povedlo a že jsme potěšili fanoušky postupem do semifinále.
Ladislav Pulec: Je to paráda! Je super, že jsme vyhráli v prvních třech zápasech. Kdyby jsme jeli ještě do Jaroměře, tak by to bylo těžké uhrát, protože kdyby jsme dnes prohráli, tak už by čtvrtý zápas byl hodně vyhrocený. No a teď už se budeme připravovat na další zápasy, i když ještě nevíme, s kým budeme hrát, no, uvidíme.

Hokej je pro mě srdeční záležitost, říká bek Ladislav Pulec.

Jak jste na tom s fyzickou kondicí? Sebrala Vám série s Jaroměří hodně sil?
Tak já jsem na tom dobře, protože jdu do každého zápasu naplno, takže mě to připadá všechno stejné. Je to prakticky pořád do kola

Jste druhým nejproduktivnějším bekem a vůbec nejlepším střelcem mezi obránci. Cítíte velkou roli v týmu?
Vůbec ne. Je spíš taková náhoda, že se mi teď daří střílet góly.

Kromě hokeje hrajete zároveň českou nejvyšší soutěž v americkém fotbalu. Který sport je pro Vás větší prioritou?
Určitě hokej, protože ho hraji už 18 let a je to pro mě srdeční záležitost.

Jedničkou se Zdeněk Biegl necítí.

Nejprve k utkání. Co ten první gól, který Vám vypadl z lapačky a dokutálel se za brankovou čáru?
Samozřejmě je to moje chyba, to se občas stává v hokeji.

V sezóně jste odchytal většinu utkání včetně čtvrtfinále. Cítíte se tedy jako jasná jednička mezi gólmany týmu?
Úplně jako jasná jednička ne, protože když se gólmanovi přestane dařit, tak tým potřebuje třeba změnu a není nikde napsáno, že za tři zápasy budu v bráně pokračovat

Jak jste zatím spokojen s tím, co odvádíte v bráně v letošní sezóně?
Určitě loňská sezóna byla lepší, takže je stále na čem pracovat.

Věříte, že má současný kádr kvalitu tak velkou, aby cestou play off a baráže došel až do druhé ligy?
Tak to jsme věřil už loni a i letos od začátku sezóny věřím a budu věřit, dokud tam nedojdeme.

A má tedy kvalitu tak velkou, aby úspěšně bojoval i o ligu výše, nebo by se musela zásadně změnit podoba kádru v případě postupu?
Určitě by to nějaké změny chtělo, ale zase výrazně bych to tu neměnil.

A jak okomentoval úspěšně zvládnuté čtvrtfinále trenér Ivan Houda?

V mužstvu Stadionu je síla a já jsem věřil, že Jaroměř porazíme, i když se zápasy se nevyvíjely podle mých představ. V prvním i druhém utkání jsme prohrávali a museli jsme dotahovat. Nicméně kluci se dokážou "kousnout" a když začnou hrát to, co si řekneme, tak je to bez problémů.