HC Stadion Vrchlabí – Pro další část sezony naše momentální postavení v tabulce nic neznamená, konstatuje Jiří Matějíček
A Team

01.10.2008
Patrik Huber

Jiří Matějíček je jeden z mála hokejistů, kteří už působí ve Vrchlabí od doby, kdy se v Krkonoších ještě hrál Krajský přebor. Tento urostlý obránce dříve působil třeba v Havířově nebo Hradci Králové. Od sezony 2004/2005 však hájí barvy Vrchlabí.

V utkání s Mostem dostal poprvé v sezoně šanci Petr Ševčík, který zachytal velmi dobře, předvedl několik skvělých zákroků proti mosteckým střelcům. V utkání se ani jednomu z týmů nedařili přesilové hry. Most sice v početní výhodě jednu branku dal, ovšem v těch dalších byl zcela bezzubí. "V první části náš hodně podržel Petr Ševčík, který chytil samostatný nájezd. Další důležitý okamžik byl ten první gól v oslabení, který nás hodně nabudil." míní Jiří Matějíček.

Třinecký rodák si sice v utkání žádný kanadský bod nepřipsal, přesto může být se svým výkonem spokojen. "Nechci hodnotit svůj výkon, spíše bych zhodnotil výkon celého mužstva, který byl dobrý. Škoda jen, že jsme dostali ten gól na 2:1, ale myslím si, že celkový výkon byl dobrý."

Vrchlabští prozatím okupují v tabulce první místo, což je obrovské překvapení. Krkonošští z osmi utkání prohráli pouze jediné, ostatní dotáhli do vítězného konce. S dvaceti body si tak vychutnávají, jaké je to být lídrem soutěže. "Určitě to tady nikdo ve Vrchlabí nečekal, že budeme po osmi kolech první, je to ovšem příjemné. Pro další část sezony to ale nic neznamená.". Uklidňuje vrchlabský bek.

Za dosavadním umístěním mají velký podíl výsledky z hostujících kluzišť. Vrchlabí na ledě soupeře neztratilo prozatím ani jeden bod. "Nevím, čím to může být, že se nám na ledech soupeřů tak daří. Dáme góly a potom to vždycky skvěle ubráníme." Prozrazuje s úsměvem v obličeji.

Již v pondělí 6.10. čeká na krkonošské hokejisty velmi těžké utkání. Do Vrchlabí totiž přijede jeden z velkých favoritů na účast v baráži, Kometa Brno. "Kometa je určitě jeden z nejlepších týmů, co I. ligu hraje. Bude to kvalitní zápas a já doufám, že přijde hodně lidí a povzbudí nás."

Letošní sezóna, jak nám ukázali i úvodní kola, slibuje velmi kvalitní podívanou. Za horké kandidáty na vítězství ve druhé nejvyšší české soutěži a účast v baráži patří bezesporu Chomutov, Brno a také Ústí, které je sice trochu v pozadí těchto dvou klubů, přesto se netají cíli, že se chce do nejvyšší soutěže vrátit. " Bude to hrozně vyrovnané. Kdo bude hrát v baráži tipovat nechci."