HC Stadion Vrchlabí – Představení nových hráčů

Představení nových hráčů

01.02.2010
Jan Pečeňák

Hned tři nové tváře se mohou objevit v dresu Vrchlabí po skončení přestupního termínu. Na hostování zde bude působit útočník Marek Čurilla z Kladna. Ze stejného mužstva má do Vrchlabí vyřízené střídavé starty forvard Tomáš Horna. Na střídavé starty bude připraven pomoci brankář Michal Valent z Mladé Boleslavi. Ten však zasáhne do hry pouze v případě zranění či jiného problému našich gólmanů.

Marek Čurilla

Třiadvacetiletý kladenský odchovanec začal s hokejem ve čtyřech letech. Během své dosavadní kariéry hrál téměř výhradně za Kladno. Odskočil si pouze na rok do zámoří, kde hral nižší soutěž WHL. V sezóně 2006/07 také vypomáhal Ústí nad Labem a Benátkám nad Jizerou. Ve stejné sezóně si odbyl i premiéru v naší nejvyšší soutěži. V extralize odehrál téměř 200 zápasů, ve kterých si připsal 35 bodů za 17 branek a 18 asistencí. Jeho přednost je především bojovnost, dobré bruslení a ochota zvládnout "černou" práci. I díky tomu oblékl národní dres, když odehrál devět zápasů za reprezentační šestnáctku a tři utkání za osmnáctku. V letošním ročníku stihl za Kladno odehrát 27 zápasů, ve kterých získal čtyři body (2+2). Již má také zkušenosti s vrchlabským hokejem, když proti Vrchlabí nastoupil v letním Tipsport hockey Cupu.

Tomáš Horna

Zkušený útočník spojil také téměř celou svoji hokejovou kariéru s Kladnem. Poprvé okusil naší nejvyšší soutěž v ročníku 1998/99, kdy odehrál dvanáct zápasů. Od té doby patřil většinou k základním stavebním kamenům kladenské sestavy. Pouze v ročníku 2002/03, kdy Kladno hrálo v první lize si odskočil do Třince, na konci sezóny však již pomáhal svému mateřskému klubu k návratu do hokejové extraligy. Jeho stabilní výkony neunikly ani reprezentačním trénérům. Za národní tým nastoupil ve třech zápasech, z toho dvě utkání odehrál v loňské sezóně. Celkově nastoupil v extralize téměř k 500 zápasům. V probíhajícím ročníku odehrál za Kladno 21 zápasů a získal v nich 10 bodů (6+4). Stejně jako spoluhráč Čurilla se v letní přípravě utkal s Vrchlabím.

Michal Valent

Michal Valent je odchovancem slovenského Martina. Po mistrovství světa do 18 let v Bělorusku v roce 2004 se upsal pražské Spartě. První rok po příchodu do Česka chytal výhradně za holešovickou juniorku, další sezonu 2005/2006 působil v prvoligovém Berouně a v šesti zápasech vypomohl i druholigovému Nymburku. V roce 2005 si zachytal i na mistrovství světa dvacítek v USA. Ročník 2006/2007 zahájil v Třebíči, ale po 14 odchytaných zápasech odešel na zkoušku do zámoří. Uspěl a deseti výhrami ve 14 duelech přispěl Omaze k vítězství v Západní konferenci USHL. Poté se vrátil do Čech a podepsal smlouvu s pražskou Spartou. V té se však neprosadil a prakticky dva roky strávil v Havířově. Před letošní sezónou se upsal Mladé Boleslavi, za kterou odchytal v letošní sezóně prozatím osmnáct zápasů.

Podrobnější statistiky najdete v profilech hráčů.