HC Stadion Vrchlabí – Posily z Mladé Boleslavi ve Vrchlabí

Posily z Mladé Boleslavi ve Vrchlabí

04.11.2009
Jan Pečeňák

Jelikož má naše nejvyšší hokejová soutěž přestávku, uvolnila extraligová Boleslav do našeho mužstva několik hráčů. Dres Vrchlabí oblékne obránce Václav Čížek a trojice útočníků. Jsou to Nikola Gajovský, Zdeněk Bahenský a Lukáš Handlovský, tedy hráči, kteří patří do základní sestavy Mladé Boleslavi. V týmu by měli setrvat nejméně dva nadcházející zápasy.

Mladý obránce Václav Čížek již má zkušenosti s vrchlabským týmem, protože v loňském ročníku zde odehrál jedno utkání. I letos byl mezi hráči, kteří by v případě potřeby nastupovali za Vrchlabí. V letošní sezóně hraje střídavě za mladoboleslavké juniory a "áčko", kde již stihl odehrát čtrnáct utkání.

Ještě více zná prostředí vrchlabského klubu útočník Nikola Gajovský. Ten stihl v loňském roce odehrát za Vrchlabí většinu zápasů a především na začátku patřil k nejproduktivnějším hráčům. Celkově zde odehrál 38 utkání a připsal si na své konto 18 bodů (10+8). Letos se již stal hráčem základní sestavy Mladé Boleslavi, za kterou v odehraných šestnácti zápasech získal 8 bodů (2+6) a je tak sedmým nejproduktivnějším hráčem mužstva.

Další dva hráči jsou ve Vrchlabí nováčky. Prvním z nich je Zdeněk Bahenský, který má zkušenosti z mládežnických reprezentací a nižších zámořských soutěží, odkud se před začátek ročníku 2007/08 vrátil zpět do Litvínova. Poté dvě sezóny působil převážně v extraligovém mužstvu, ale stihl i krátké působení v Karlových Varech a prvoligovém Mostu. Letos již hraje za Mladou Boleslav, za kterou odehrál 18 zápasů se ziskem 4 bodů (2+2) a také 65 trestných minut, což z něho dělá druhého nejtrestanějšího hráče týmu z města Škodovek.

Poslední posilou je pak rodák ze slovenské Bánské Bystrice Lukáš Handlovský, který po působení na Slovensku, v juniorech pražské Sparty, druholigovém Nymburku a prvoligové Třebíči, zakotvil v sezóně 2007/08 v Boleslavi. Ve své první sezóně v novém týmu pomohl k postupu do extraligy a hned v té další k udržení ve stejné soutěži. Od svého příchodu patřil k nejproduktivnějším hokejistům. V loňském ročníku byl po základní části dokonce třetí nejčastěji bodující hráč týmu. V tom letošním se mu tolik nedaří, když v 21 zápasech vstřelil tři branky a na dvě přihrál.

Podrobné statistiky naleznete v profilech jednotlivých hráčů.