HC Stadion Vrchlabí – Porazí Vrchlabí i dalšího soupeře, který je v tabulce za ním?
Preview k zápasu

Porazí Vrchlabí i dalšího soupeře, který je v tabulce za ním?

28.11.2010
Jan Hanuš

První vložené pondělí v prvoligovém kolotoči je zde a družina trenérů Řeháčka a Svobody vyráží na led Litoměřic, kterým se poslední dobou přestalo trochu dařit a během čtyř kol se propadly o pět míst na třinácté místo prvoligové tabulky. Zápas v rekonstruované Kalich Aréně začíná v pondělí 29.11. od 18:00

Stadion vcelku překvapuje

Po postupu o soutěž výše stál jako před každým nováčkem tak i před Litoměřicemi úkol udržení v soutěži. A nutno říci, že na rozdíl od druhého nováčka z Písku se litoměřický Stadion kromě několika posledních kol pohybuje v klidném středu tabulky a po většinu soutěže i před svým pondělním soupeřem. Až do 15. kola byla Kalich Aréna nedobytný hrad, kde si vylámal zuby jak Hradec Králové, který si odvezl pod Bílou věž vysokou prohru 6:1, tak favorit soutěže Ústí nad Labem které prohrálo v Litoměřicích po prodloužení 4:3. První vyplenila Kalich Arénu olomoucká Mora a byl to první zápas kdy stadion ani jednou nerozsvítil světlo za brankou soupeře a hanáci si tak odvezli vcelku vysoké vítězství 0:5.

Po období kdy jednu dvě prohry střídalo několik výher přišlo do Litoměřic slabší období. Poslední výhru za tři body uhrál Stadion doma s Benátkami nad Jizerou ve 13. kole. (3:2). Poté se Litoměřicím podařilo přetlačit na nájezdy Písek a Tábor a v prodloužení porazit Kadaň. Ostatní zápasy skončily prohrou litoměřických hráčů a poslední čtyři zápasy se Stadionu opravdu nepovedly. Vysoké venkovní prohry s Havlíčkovým Brodem a Hradcem Králové budiž toho důkazem a ani doma se moc nevede, jak Třebíč tak Beroun odjížděli od Labe se třemi body do prvoligové tabulky.

Vzájemné zápasy

Vrchlabí se s litoměřickým Stadionem mělo vůbec poprvé střetnout v přípravném zápase 12. srpna, bohužel průtrž mračen udělala z Kalich Arény plavecký bazén a utkání bylo zrušeno. K prvnímu vzájemnému měření sil tedy došlo o týden později ve Vrchlabí a domácí výběr trenéra Řeháčka vyhrál 2:1

První mistrovské klání se odehrálo opět pod Krkonošemi, kdy domácím borcům úplně zvlhnul střelný prach a ani jednou neskórovali a tudíž po brankách Martina Tvrzníka, Martina Heinische a Petra Horčičky si litoměřičtí odvezli po Labi všechny tři body.

Kalich Aréna Litoměřice
29.11. 18:00
HC Stadion Litoměřice 23. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
13. 26 b. Umístění 12. 28 b.
5 – 5 – 1 – 11 Celková bilance 7 – 1 – 5 – 8
Ladislav Slížek 6 g.+ 8 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 8 g.+ 11 as.
Petr Horčička 10 g. Nejlepší střelec Kamil Tvrdek 8 g.
Petr Šinágl 10 as. Nejvíce asistencí Kamil Tvrdek 11 as.
Jakub Evan +1 Nejlepší hráč v +/- Michal Bezouška +3
Petr Přeučil -10 Nejhorší hráč v +/- Vladislav Kubeš -10
Jaroslav Hašek 42 min. Nejtrestanější hráč Václav Drábek 39 min.
Martin Volke 3,11

21. kolo HC Stadion Litoměřice - HC Berounští Medvědi 1:3
22. kolo HC VCES Hradec Králové - HC Stadion Litoměřice 6:1

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Koutský - Pácal, Matějíček, Chaloupka, Poživil, Drábek V., Hanzl, Zukal - Tvrdek, Filip, Rusnák, Kubeš, Hubáček, Beck, Gengel, Bláha, Látal, Bezouška, Zíma, Drábek J., Urban

HC Stadion Litoměřice: Volke - Brož, Kříž O., Vobořil, Stříteský, Evan, Martinka, Kolbaba, Macek - Hašek, Šinágl, Kříž P. - Doležal, Slížek, Horčička - Novák, Hlušička, Přeučil - Rod, Heinisch, Kauschitz

Rozhodčí

Do Kalich Arény přijede řídit zápas pan Jiří Dvořák z Českých Budějovic, na čarách budou pánové Michal Jílek ze Strakonic a Jiří Flegl ze Ševětína.