HC Stadion Vrchlabí – Podaří se Vrchlabí zvítězit na domácím ledě?

Podaří se Vrchlabí zvítězit na domácím ledě?

30.11.2008
Jan Hanuš, Jan Pečeňák

Hokejisté Vrchlabí se v posledních dvou domácích utkáních neradovali z výhry. Nutno ovšem podotknout, že to bylo proti silnějším celkům. Tentokrát na led Elektromont Arény zavítá celek z kategorie slabších – SK Horácká Slavia Třebíč. I ta však dokáže silnějšího soupeře pozlobit a dokazuje to v posledních kolech, když získala bod ze souboje s Chomutovem i Ústím a dva body vybojovala na ledě Hradce. Takže nás čeká jistě zajímavý souboj. Zápas začíná ve středu 3.12. v 18:00.

Horácká Slavia v 1.lize

Hokejisté Třebíče vstoupili do základní části 1.ligy velmi špatně, když prvního bodového zisku se dočkali až v sedmém kole na ledě Poruby. Další bodový zisk přišel hned v dalším zápase, když v prodloužení porazili Chrudim. Poté však přišla další černá série, když následujících šest kol opět nepoznali radost z bodového zisku, když k tomu přispěl i náš celek výhrou 5:3. Až od poloviny základní části začali hokejisté z Vysočiny častěji bodovat. Postupně dokázali vyhrát na ledě Olomouce, doma porazili Havířov, Jihlavu, Porubu, dva body získali v Chrudimi, poradili si i s nováčkem z Benátek a poslední výhra přišla ve 25. kole na ledě Hradce, kdy dokázali vyhrát v prodloužení. Po špatném začátku se tak výsledky Třebíče zlepšují a dokonce už posledních sedm kol neodjížděli z ledu bez bodového zisku.

Výsledky Třebíče se zlepšili i díky tomu, že tým v průběhu listopadu získal několik posil. Na střídavý start přišli na Vysočinu Aleš Padělek a Roman Pšurný z Mladé Boleslavi, z Pardubic na hostování Roman Klejna. Co se týká statistik, tak mezi nejlepší hráče v ofenzivě zatím patří trojice Martin Čech ( 13+7 ), Tomáš Vrba ( 5 + 13 ) a Petr Zahradník ( 5 + 13 ). Mezi obránci se zatím nejvíce daří Marcelu Hrbáčkovi ( 3 + 6 ), Tomáši Kalábovi ( 3 + 5 ) a říjnové posile z Kladna Marku Trončinskému, který si v jedenácti zápasech zatím připsal pět bodů za pět asistencí. Mezi gólmany se zatím nejvíce daří Pavlu Míčovi, který však již delší dobu nedostává příležitost a v brance nastupuje především posila z Budějovic Radek Fiala, kterého v posledním zápase nahradil Jakub Kovář shodou okolností také hráč Mountfieldu.

Do středečního utkání by pro zranění neměli zasáhnout obránci Jan Koktan a nejspíše ani Boris Flamík.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Ústí nad Labem 3:4 sn

Utkání začalo lépe pro hosty, kteří se v přesilové hře v sedmé minutě ujali vedení 1:0 po brance Davida Pojkara. Domácí se snažili odpovědět a to se jim také podařilo. O sedm minut později se po závaru před brankou dostal k dorážce Peter Sojčík a vyrovnal na 1:1. Stejným skóre i první třetina skončila.

Hned v úvodu druhé třetiny se ve velké šanci ocitnul Janků, ale sám proti Kovářovi neuspěl. Změny stavu se tak diváci dočkali k velké radosti domácích ve 27. minutě v přesilové hře, když se dorážkou prosadil Vilém Burian. To však nebylo ze strany Třebíče vše. Ve 34. minutě nejprve trefil Martin Čech tyč, ovšem už o minutu později si puk našel cestu za záda Salfického. Lukáš Nahodil vyslal do brejku Vladimíra Stejskala a ten střelou mezi betony zvýšil na rozdíl dvou branek. Po tomto gólu se Salfický nechal vystřídat Volkem. Ten do konce třetiny již branku nepustil a jelikož se neprosadili ani hosté, byl stav po dvou třetinách 3:1.

V závěrečné třetině se hosté snažili co nejdříve vstřelit branku a to se jim také povedlo. Ve 44. minutě byl úspěšným střelcem Rastislav Špirko. Vyrovnání přišlo pro domácí trošku nečekaně, stalo se to totiž v jejich přesilové hře, když se ve 47. minutě prosadil Pavel Janků. Tentýž hráč mohl v 50. minutě přidat svou druhou branku, ale sám proti Kovářovi již neuspěl. Utkání tak nakonec skončilo v řádné hrací době 3:3 a prodlužovalo se.

V prodloužení mělo i díky přesilové hře velkou převahu Ústí nad Labem, ale domácí hokejisté svou obětavostí dokázali utkání dovést až k samostatným nájezdům. V těch se domácím nedařilo a ani jeden z jejich střelců neuspěl. Jediným kdo se trefil, byl za hosty v posledním nájezdu Roman Němeček a rozhodl tak o zisku dvou bodů pro hosty z Ústí.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Vrchlabí 3:5

První polovinu třetiny odehráli hosté v oslabení, když byl nejprve vyloučen Beck a o chvíli po něm na 5 + do konce Fiedler. Domácím se však přesilové hry nepovedly a tak udeřilo na druhé straně. Shodou okolností se trefil bývalý hráč Třebíče Ondřej Látal, který ve 14. minutě prostřelil z otočky Míču. Domácí se snažili vyrovnal, ale to sem jim do konce třetiny nepodařilo a do kabin tak šli hosté s vedením 1:0.

Ve 21. minutě se dostal do brejkové situace Rákos, útočník Třebíče však střelou mezi betony brankáře neuspěl. Tak hosté opět trestali. Ve 24. minutě tečoval střelu od modré Aleš Vála. Domácí se snažili snížit, ale to se jim přes dobrou hru Vrchlabí dlouho nevedlo. To se změnilo ve 38. minutě, když se po skrumáži před brankářem se dokázal prosadit v ponechané výhodě Petr Obdržálek. Ze snížení se však domácí dlouho neradovali, ve 40. minutě se přesnou střelou prosadil Martin Krupka. Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 1:3.

Třebíč se ve třetí třetině snažila se zápasem ještě něco udělat, ale to se jim přes několik šancí nevedlo. Dočkali se až v 54. minutě, když se střelou ihned po buly prosadil Tomáš Vrba. O minutu později už bylo vyrovnáno a to dokonce při přesilové hře Vrchlabí. Šťastným střelcem byl opět Tomáš Vrba, který se trefil přesně do levého rohu Ševčíkovi branky. Domácí se však z vyrovnání radovali pouze minutu. V pokračující přesilové hře nahodil puk před branku Konečný, kde ho dostal za Míčova záda Pavel Kříž a v 56. minutě hosté opět vedli. V závěrečných minutách definitivně rozhodl utkání střelou do prázdné brány, při třebíčské power play, Martin Krupka. Tři body tak s trochou štěstí putují do Vrchlabí po výhře 5:3.

D&D Elektromont Aréna
3.12. 18:00
HC Vrchlabí 29. kolo SK Horácká Slavia Třebíč
3. 62 b. Umístění 14. 28 b.
18 – 3 – 2 – 5 Celková bilance 6 – 3 – 4 – 15
Patrik Beck 8 g.+ 13 as. Nejproduktivnější hráč Martin Čech 13 g.+ 7 as.
Patrik Beck 8 g. Nejlepší střelec Martin Čech 13 g.

24. kolo SK Horácká Slavia Třebíč - HC Benátky nad Jizerou 5:3

HC Vrchlabí: Štůrala - Matějíček, Bendík, Chatrnúch, Chaloupka, Galvas, Vála, Jaroměřský - Horčička, Pajič, Beck - Fiedler, Krupka, Rusnák - Konečný, Kříž, Látal - Gengel, Gajovský, Andres

SK Horácká Slavia Třebíč: Kovář - Hrbáček, Trončinský, Sedláček, Kaláb, Sláma, Bulička, Havran - Čech, Zahradník, Vrba - Burian V., Nahodil, Stejskal - Sojčík, Klejna, Staněk - Přibyl, Obdržálek, Ferebauer

Zápas mezi třetím a čtrnáctým celkem tabulky bude jako hlavní rozhodčí pískat pan Vladimír Pešina z Hlinic, kterému budou na čarách pomáhat pánové Jiří Flegl ze Ševětína a Martin Šperl z Písku.