HC Stadion Vrchlabí – Po týdnu opět zápas s Třebíčí
Preview k zápasu

Po týdnu opět zápas s Třebíčí

09.12.2008
Jan Hanuš

První liga se přehoupla do své nadstavbové části, ve které se týmy z lichých pozic utkají se soupeři ze sudých míst prvoligové tabulky. Pro třetí tým to znamená v prvním kole cestovat za čtrnáctým týmem tabulky, což zavádí krkonošskou partu trenéra Vladimíra Jeřábka i s uzdraveným Janem Bendíkem na led Horácké Slavie Třebíč.

Zápas dospěl do nájezdů? Třebíč prohrává

Delší série neúspěchů, pak dvě nebo dokonce i čtyři výhry za sebou, to je letošní cesta Horácké Slavie první ligou. Celkem devatenáct kol ji patřilo poslední šestnácté místo ze kterého se jí podařilo odpoutat, ale stále se pohybuje mezi posledními čtyřmi týmy soutěže. S letošní Třebíčí se pojí zvláštní statistika. Pokud zápas není rozhodnut v šedesáti minutách, tak buď v prodloužení hokejisté Třebíče vyhrají, nebo padnou na nájezdy. Prodloužení vyhráli doma s Chrudimí 3:2 pr, venku v Chrudimi 5:6 pr a v Hradci Králové 4:5 pr. Naopak nájezdy Třebíč prohrála v Mostě 2:1 sn a posledních pět zápasů - kromě zápasu s Vrchlabím, všechny prohrála na nájezdy. Doma s Kadaní 6:7 sn, kdy navíc trestuhodně promrhala vedení 5:1. Na druhou stranu dokázali přivést třebíčtí hokejisté bod z Chomutova po prohraných nájezdech 3:2 sn a sebrat doma bod Ústí nad Labem za prohrané nájezdy 3:4 sn. V posledním kole základní části se opakovala historie prohraných nájezdů, doma s Olomoucí na nájezdy 2:3 sn.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Mora Olomouc 2:3 sn

Ve třicátém kole přivítala Třebíč na svém ledě celek Olomouce a souboj celků z dolních pater tabulky přinesl rozuzlení až v samostatných nájezdech, přitom všechny branky padly již v první třetině. Napřed se hosté z Hané dostali do dvoubrankového vedení, když v 8. minutě skóroval Martin Davídek a druhý gól přidal o dvě minuty později Petr Žajgla. Domácí srovnali v minutě patnácté z holeTomáše Kalába a jestě před sirénou vyrovnalPetr Zahradník.

Jelikož se žádnému týmu nepodařilo dále skórovat a rozuzlení nepřineslo ani prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich střelci Horácké Slavie vyhořeli, naopak olomoučtí Milan Ministr a Richard Brančík byli úspěšní a Třebíč opět nezvládla loterii nájezdů.

HC Vrchlabí - SK Horácká Slavia Třebíč 4:3

Poslední vzájemný zápas má jistě vrchlabský fanoušek ještě v živé paměti, neboť se odehrál před týdnem na domácím ledě. Vrchlabí dvakrát dotahovalo náskok soupeře. Gólový účet zápasu otevřel v 15. minutě hostující Lukáš Nahodil. Za domácí srovnal až ve druhé třetině Štefan Rusnák.

Pět branek viděli diváci v poslední části hry, hostům se opět podařilo strhnout vedení na svou stranu zásluhou Michala Klejny, ale v polovině třetiny se domácím zásluhou Roka Pajiče a Tomáše Nouzydostali do vedení 3:2. Ovšem Horácká Slavia se nevzdala a tři minuty před koncem, s výhodou dvou mužů v poli vyrovnala na 3:3. Prodloužení zápasu odmítl 40 sekund před koncem Rok Pajič a zajistil i ve čtvrtém vzájemném utkání zisk všech bodů pro horaly.

Zimní stadion města Třebíče
10.12. 18:00
SK Horácká Slavia Třebíč 31. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
14. 29 b. Umístění 3. 68 b.
6 – 3 – 5 – 16 Celková bilance 20 – 3 – 2 – 5
Martin Čech 14 g.+ 7 as. Nejproduktivnější hráč Patrik Beck 9 g.+ 15 as.
Martin Čech 14 g. Nejlepší střelec Rok Pajič 10 g.
Lukáš Nahodil
Petr Zahradník
Tomáš Vrba
všichni 13 as.
Nejvíce asistencí Patrik Beck 15 as.
Martin Havran +10 Nejlepší hráč v +/- Aleš Vála +15
Aleš Staněk -14 Nejhorší hráč v +/- Martin Tvrzník
Petr Chaloupka
oba -3
Aleš Staněk 48 min. Nejtrestanější hráč Roman Chatrnúch 80 min.
Pavel Míča 2,43

27. kolo KLH Chomutov - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 sn
26. kolo SK Horácká Slavia Třebíč - SK Kadaň 6:7 sn

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Štůrala (Ševčík) - Matějíček, Chaloupka, Chatrnúch, Štrach, Galvas, Vála, Jaroměřský - Gajovský, Pajič, Beck, Tvrzník, Rusnák, Gengel, Konečný, Kříž, Látal, Fiedler, Krupka, Hruška

SK Horácká Slavia Třebíč: Lev - Hrbáček, Trončinský, Sedláček, Havran, Flamík, Kaláb, Bulička, Sláma - Čech, Zahradník, Obdržálek - Burian V., Nahodil, Stejskal - Sojčík, Barus, Staněk - Přibyl, Vrba, Burian J.