HC Stadion Vrchlabí – Po roce se vrací Tvrdek, přicházejí také Pácal s Chmelířem
A Team

Po roce se vrací Tvrdek, přicházejí také Pácal s Chmelířem

25.05.2009
Jan Pečeňák

Začátek nového ročníku se blíží a vedení HC Vrchlabí formuje soupisku pro třetí vrchlabskou sezónu v 1. lize. Několik zkušených hokejistů, kteří zde působili v dřívějších letech tým opustilo, ale několik nových tváří se již v mužstvu objevilo. Do startu 1. ligy zbývá ještě dostatek času a soupiska ještě určitě dozná několika změn.

Novými, případně staronovými tvářemi ve Vrchlabí je zatím čtveřice hráčů. Do branky přišel na roční hostování mladý gólman Miroslav Brož, který v loňské sezóně v několika zápasech nastoupil za HC Trutnov. Obranu přišla vyztužit dvojice hokejistů se zkušenostmi z extraligy. Z Plzně Tomáš Pácal a z Chomutova Lukáš Chmelíř. Oba budou zatím ve Vrchlabí na roční hostování. Do útoku se po roční přestávce, kdy působil ve slovenské Žilině, vrací Kamil Tvrdek.p> Několika hráčům bylo prodlouženo působení v našem klubu. Je mezi nimi útočník Ladislav Gengel, který podepsal na dva roky plus roční opce. Smlouvu na dva roky podepsali Rastislav Konečný, Roman Chatrnúch a Bronislav Andres. Smlouvu o jeden rok s roční opcí prodloužil také gólman Petr Ševčík. Další sezónu budou ve Vrchlabí hostovat Adam Mikšovský a Jan Jaroměřský.

Trojice hráčů je ve vrchlabském mužstvu na zkoušku. Jedná se o Tomáše Urbana z Mostu, Jana Hanzla z Kolína a Ondřeje Potůčka z Nového Města nad Metují. Útočník Ondřej Potůček nastupoval v loňské sezóně za HC Trutnov a byl druhý nejproduktivnější hráč mužstva.

Po Pavlu Křížovi mužstvo opouští další hokejisté, které jsme měli možnost několik let sledovat ve vrchlabském dresu. Jedná se o obránce Jiřího Matějíčka, který směřuje do týmu východočeského rivala z Hradce Králové. Druhým hráčem, který odchází, je oblíbený útočník Rok Pajič. Ten následuje svého kolegu z útoku Kříže a bude také působit v Ústí nad Labem.

Dres Vrchlabí již také nebudou oblékat Martin Krupka, Jonáš Fiedler, Ondřej Látal, Tomáš Štůrala, Petr Štrach, David Galvas a Josef Lukáč. Všichni jmenovaní hráči se po skončení hostování vracejí do svých mateřských celků.