HC Stadion Vrchlabí – Play-off pokračuje v pondělí i v úterý

Play-off pokračuje v pondělí i v úterý

14.02.2010
Jan Hanuš

Předkolo play-off je v plném proudu a bude pokračovat v pondělí a úterý ve vrchlabské D&D Elektromont Aréně třetím a čtvrtým zápasem. Pokud tyto dva zápasy neurčí vítěze série hrané na tři vítězství, rozhodne se ve čtvrtek v rozhodujícím pátém zápase na ledě Třebíče.

Vzájemné zápasy

Během tří sezón kdy působí Vrchlabí v první lize sehráli s mužstvem Třebíče deset utkání, ve kterých se sedmkrát radovali hokejisté z Krkonoš, třikrát byli šťastnější hráči Třebíče. Zatím se ukazatel skóre zastavil na cifrách 32:29 ve prospěch Vrchlabí.

V prvním vzájemném zápase, hraném 14. listopadu ve Vrchlabí vyhráli tehdy domácí 3:0 a i odveta v Třebíči skončila s nulou na straně Vrchlabí. Tehdy byl jediným úspěšným střelcem v 18. minutě Kamil Tvrdek.

V další sezóně 08/09 se obě mužstva střetla celkem čtyřikrát, dvakrát v základní části a dvakrát v nadstavbě sudá-lichá. První zápas tohoto ročníku vyhrálo Vrchlabí v Třebíči 3:5. Teprve v tomto utkání a až na konci druhé třetiny se podařilo třebíčskému Petru Obdržálkovi vstřelit Vrchlabí branku. Třebíč potřebovala na první gól tedy celkem 158 minut. I další dva zápasy vyhrálo Vrchlabí a pokaždé shodně 4:3. První dva body získala Třebíč až v šestém vzájemném střetnutí, které bylo sehráno 7. ledna 2009 ve Vrchlabí a které vyhrála na nájezdy 2:3.

Letošní sezóna přinesla v základní části pouze dvě střetnutí a vždy vyhráli hosté. Napřed v 9. kole vyhrálo Vrchlabí v Třebíči po nájezdech 3:4. Odveta v D&D Elektromont Aréně ve 24. kole byla svědkem nevídaného debaklu domácích 4:8 který vyústil v odvolání hlavního trenéra Jeřábka. Poslední dva zápasy byly sehrány v pátek a sobotu v Třebíči v předkole play-off. V pátek vyhráli domácí 4:2, v sobotu hosté 2:3 v prodloužení.