HC Stadion Vrchlabí – Novou posilou Vrchlabí je Štrach, místo Horčičky přichází Tvrzník
A Team

Novou posilou Vrchlabí je Štrach, místo Horčičky přichází Tvrzník

03.12.2008
David Schlegel

Ke dvěma změnám v jráčském kádru sáhlo v úterý večer vedení HC Vrchlabí. Na měsíční hostování z Berouna přichází Martin Tvrzník výměnou za dalšího útočníka Petra Horčičku. Na hostování do konce sezóny přichází z Dukly Jihlava pětadvacetiletý obránxe Petr Štrach. O změnách informoval sportovní ředitel klubu ing. Aleš Kmoníček. "Měsíční výměna hráčů s Berounem byla nápadem Medvědů. Petrovi se letos nedaří podle svých představ a chceme mu měsíčním hostováním dát nový impuls. V Berouně už hrál, takže přijde do známého prostředí," uvedl k trejdu Aleš Kmoníček.

Další změnou v kádru je příchod zadáka Petra Štracha z Dukly Jihlava. Ten loni nastřílel pět branek a v pětadvaceti letech patřil k nejlépe střílejícím obráncům mužstva. Se 122 trestnými minutami byl nejtrestanějším mužem loňské základní části v dresu Dukly. "Petr je důrazný hokejista, který se nám bude hodit. Ještě bychom rádi posílili na pozici centra a hledáme ještě jednoho obránce," uvedl pro oficiální web Aleš Kmoníček. Dukla místo Štracha angažovala do obrany Ladislava Martinku.

Osmadvacetiletý útočník Martin Tvrzník si zahrál ve dvaceti letech 17 extraligových zápasů za Litvínov, poté působil čtyři roky v Ústí nad Labem, které ho v závěru třetí sezóny poslalo na tříměsíční hostování do Havířova. Poslední čtyři sezńy působil v Berouně, kde v loňském ročníku nastřílel 14 branek, což byl jeho nejlepší výsledek v prvoligové kariéře. Jeho bratr Daniel je hrajícím trenérem druholigových Litoměřic.

I kladenský odchovanec Petr Štrach zanechal stopu v extralize. V sezóně 2003/04 odehrál 3 zápasy za Slavii Praha, ale jinak kluby často střídá. V první lize působil už v Kadani, Písku, Kometě Brno, Mladé Boleslavi, Berouně a naposledy v Dukle Jihlava. Před příchodem do Jihlavy pomáhal k postupu do 1. ligy Benátkám nad Jizerou.