HC Stadion Vrchlabí – Nová posila Chatrnúch: Chci hrát dobrý hokej a bavit lidi

Nová posila Chatrnúch: Chci hrát dobrý hokej a bavit lidi

09.06.2008
David Schlegel

Novou posilou HC Vrchlabí je pětatřicetiletý obránce Roman Chatrnúch, který v pondělí ráno podepsal s vedením klubu roční smlouvu. Produktivní obránce, který v minulosti působil i ve Slavii Praha nebo na Kladně, zvažoval také angažmá v Sareze Ostrava či Olomouci. "Jedna z věcí, díky které jsem se rozhodl pro Vrchlabí, jsou cíle klubu. Nemám rád, když se sezóna jen tak nějak odehraje. Tady ve Vrchlabí chce vedení postoupit zase o krůček dopředu a to mě láká," uvedl Chatrnúch v rozhovoru pro oficiální stránky klubu.

Jednání se sportovním ředitelem klubu Alešem Kmoníčkem nebyla jednoduchá. "Měl jsem nabídky i z moravských klubů a rodina by mě samozřejmě ráda viděla blíže domova. Po zasedání rodinné rady jsem ovšem ještě dostal svolení působit v Čechách," usmál se odchovanec slovenské Dubnice.

Chatrnúch měl původně ještě platnou smlouvu s Chomutovem, ale nakonec se s vedením dohodl na ukončení kontraktu. Generální manažer KLH Chomutov Milan Vacke komentoval rozvázání smlouvy slovy, že jde o krok z věkových důvodů. S hráčovými výkony byl prý spokojen, ovšem nazrál prý čas dát šanci mladším hráčům. "Dvakrát radost jsem z toho neměl. Zhruba půl roku předtím jsem se s panem Vackem bavil a říkal, že mu vůbec nezáleží na věku. Posun asi znamenala změna trenéra, pan Pešout si chce vybrat do mužstva jiné a asi i mladší hráče," krčí rameny.

Cesta do Vrchlabí pro něj není cestou úplně do neznáma. S řadou hráčů, které potká v kabině, v minulosti působil. "Znám třeba Patrika Becka, Láďu Gengela nebo Davida Galvase. S nimi jsem se bavil, jak to v klubu chodí," dodal Chatrnúch.

Vrchlabí bylo v loňské sezóně nováčkem soutěže a dosáhlo nečekaně úspěšných výsledků. Ve druhé prvoligové sezóně však už tým nepožene dopředu nováčkovské nadšení... "Druhá sezóna obvykle bývá složitější než ta první, s tím musím souhlasit. Důležité bude, jak se k tomu my kluci postavíme. Máme kádr bez hvězd a musíme všichni táhnout za jeden provaz," říká odhodlaně.

Po dlouhých letech letos v létě netrénuje Roman Chatrnúch individuálně, ale s týmem. "Už pět let jsem v létě trénoval sám. Zůstával jsem na Slovensku, abych mohl být víc s rodinou a s partou 10 až 15 kluků jsme si dávali do těla. Letos trénuju s týmem na přání vedení Vrchlabí. Vůbec mi to ale nevadí, protože jsem přišel do nového týmu a je dobré, když se s ním v létě sžiju. Mě společný trénink nedělá problémy, jen jsem vždycky v létě chtěl být více s rodinou. Rodina zůstává na Slovensku, můj syn už bude chodit do školy."

Velkou roli při příchodu do Vrchlabí hrála také filosfie klubu, se kterou ho seznámil sportovní ředitel klubu Aleš Kmoníček. "Pan Kmoníček chce zase postoupit o krok dál a chce být úspěšnější než loni. Nemám rád kluby, kde se ta sezóna má jen tak odehrát. Je důležité, když si vedení dává vysoké cíle," dodal Chatrnúch, který v Čechách působil také v extraligové Slavii Praha nebo na Kladně. "Pro mě to byla nejlepší hokejová léta. Člověk se má pořád snažit dostat někam výš," zavzpomínala na závěr posila HC Vrchlabí Roman Chatrnúch.

Fotografie

Na fotografiích je zachycen Roman Chatrnúch ještě v chomutovkém dresu a poté u jednacího stolu s Alešem Kmoníčkem.