HC Stadion Vrchlabí – Nej-mladší hráč Jan Hanzl

Nej-mladší hráč Jan Hanzl

29.08.2009
Jana Poskerová

Odchovanec Kolína byl na hostování ve Spartě a to cca od 14 let. Nyní se stal jedním z kmenových hráčů celku Vrchlabí. Za svůj dosavadní největší úspěch považuje 3. místo v kategorii juniorů a zároveň první příčku v bodování obránců. V Praze vystudoval sportovní ekonomickou školu (jedna z jeho spolužaček je Nicole Vaidišová). Netřeba asi dodávat, že tak jako většinu hokejistů i jeho na led přivedl tatínek.

Honzo, skončil Tipsport cup, jaké jsou aktuální dojmy?
Bylo to super, zahrát si proti extraligovým týmům, pro nás mladé je to určitě zkušenost. Doma chodilo hodně lidí, zápasy měly perfektní atmosféru. Největší zážitek byl asi určitě proti Pardubicím, když chytal Hašek. Bylo vyprodáno, ale je škoda, že jsme mu nedali aspoň jeden gól. A samozřejmě to, že jsme dokázali porazit Slávii. Jenom mě mrzí, že to byl jediný zápas, ve kterém jsme bodovali.

Ty jsi ve Vrchlabí nejmladší hráč, co z toho pro Tebe plyne?
Jsem, ale teď je tady na zkoušku Adam Kotrba z Boleslavi a ten je stejně starý, tak už jsme na to dva. Nebo já aspoň doufám, že zůstane, ať nejsem sám. Vždycky to tak je, že nejmladší pomáhají kustodům, nosí třeba pití, sbírají puky, je to normální a je to všude stejné.

Můžeš se představit vrchlabským fanouškům?
Do přípravky mě přivedl táta a bylo rozhodnuto. Začínal jsem v Kolíně a potom jsem byl v Praze na Spartě. Baví mě sporty všeobecně. Když si mám vybrat, tak jdu sportovat, nevydržím ležet. Rád se projdu, nejlépe s přítelkyní, rád se podívám na dobrý film, nejlíp na dobrou českou komedii. Dobrou muziku poslouchám nejvíc v autě. Teď musím zapracovat na tom, abych se stal pevnou součástí týmu a zahrál si. Jednou je mým cílem hrát pravidelně extraligu, třeba na Spartě. Většina kluků přemýšlí o NHL, ale to už mě minulo. Navíc si myslím, že nejsem pro ně ten správný hráč.

Kdo patří mezi Tvoje hokejové vzory?
Pro mě je to Tomáš Kaberle a Jiří Vykoukal, tak nějak bych chtěl hrát.

Balil jsi někdy holky na to, že jsi hokejista?
Ne, to jsem nikdy nedělal. (Zarazí se.) No, možná malinko, ale určitě jsem jim hned neříkal, že hraju hokej. Tak určitě ne, ale když to vědí předem, tak to nějaké plus je.

Kromě hokeje se rekreačně věnuje tenisu a lyžování, rád si zahraje i fotbal. Shodli jsme se, že jedním z nejlepších filmů je pohádka S čerty nejsou žerty. Zvláštní znamení: Nechce si sundávat čepici.