HC Stadion Vrchlabí – Nastává boj o vše

Nastává boj o vše

18.02.2009
Jan Hanuš

Pátým zápasem pokračuje čtvrtfinálová série východočeských rivalů. Po sérii nezdarů se vrchlabští hokejisté dostali do situace, kdy jde doslova a do písmene o všechno a sebemenší klopýtnutí znamená nemilosrdně konec sezóny.

Po vyhraném úvodním zápase čtvrtfinálové série se vrchlabští hokejisté dostali po třech prohrách za sebou do stadia klinické smrti a jen nezdolná víra v obrat, spolu s touhou po vítězství a s obří podporou fanoušků je může vrátit zpět do života. Jestli parta trenérského dua Jeřábek – Řeháček, ve které se objeví i Nikola Gajovský a Filip Šindelář, povstane z popela jak bájný Fénix, se dozvíme ve čtvrtek od 18:00.

HC VCES Hradec Králové – HC Vrchlabí 4:3

Do třetího zápasu nastoupil ve vrchlabské brance Petr Ševčík a již ve 3. minutě inkasoval z hole Martina Filipa, o tři minuty později po špatné rozehrávce domácích vyrovnal Ladislav Gengel. V první třetině se již diváci branky nedočkali. Střelcům na obou stranách nepomohlo ani několik přesilovek.

Více gólů viděli diváci v druhé části, bohužel pro horaly hned tři skončili v jejich síti. Nejdříve spálil velkou šanci Patrik Beck, ovšem Jiří Kadlec na druhé straně se nemýlil a ve 29. minutě prostřelil Ševčíka. O pár minut později zvýšil již na 3:1 Daniel Zápotočný a na 4:1 upravil skóre ve 35. minutě Jiří Hendrich. Vrchlabí vrátil do hry těsně před sirénou Jiří Matějíček.

V poslední části vykřesal naději pro horaly vstřelením kontaktního gólu Ondřej Látal, ale hradečtí hokejisté si konec zápasu zkušeně pohlídali, ubránili i power-play a ujali se vedení v sérii.

HC VCES Hradec Králové – HC Vrchlabí 3:2 pp

Ve čtvrtém zápase se ve vrchlabské brance představil Filip Šindelář. Obě mužstva hráli ze začátku velmi opatrně a až do 15. minuty bez branek. Jaroslav Roubík nahrál Milanu Karlíčkovi který se již nemohl mýlit. Ke konci třetiny odmítl vyrovnání Štefan Rusnák, ale jen trefil Vladislava Koutského.

V druhé části hry ukazovala časomíra 26. minutu, když zvýšil vedení domácích Martin Koudelka. Hosté se dostali do zápasu ve 32. minutě kdy v přesilové hře napřáhl na modré Jan Bendík a hradecký brankář viděl puk až v brance.

Z kraje závěrečné části, konkrétně ve 43. minutě, srovnal Roman Chatrnúch, rozhodnutí zápasu v normální hrací době odmítl jak hradecký Jan Hruška, tak 6 vteřin před koncem vrchlabský Vladislav Kubeš a tudíž přišlo na řadu prodloužení. V něm nedokázali využít výhodu jednoho hráče v poli vrchlabští. Se stejnou situací si podstatně lépe poradili hráči Hradce Králové a Jiří Kadlec svým gólem stanovil vedení Hradce Králové v sérii na 3:1.