HC Stadion Vrchlabí – Napraví Vrchlabí v Třebíči zaváhání z posledního kola?
Preview k zápasu

Napraví Vrchlabí v Třebíči zaváhání z posledního kola?

08.10.2009
Jan Pečeňák

Po středečním nevydařeném utkání s Kadaní čeká tentokrát vrchlabské mužstvo zápas na ledě Horácké Slavie Třebíč. Ta zatím získala, stejně jako náš celek, do prvoligové tabulky 13 bodů a jen vinou horšího skóre je až za naším týmem. Zda se podaří vrchlabským hokejistům napravit dojem z posledního zápasu, budeme vědět po skončení zápasu, který se koná v sobotu 10.10. od 17:30 na třebíčském zimním stadionu.

Třebíč v novém ročníku 1.ligy

Před novou sezónou Třebíč poměrně posilovala. Většina hráčů ale přišla do mužstva na hostování nebo z juniorky. Nově budou v mužstvu z Vysočiny působit obránci Jan Kania z Třince, Radim Ostrčil a Jan Koktan z Olomouce a z juniorky Roman Kadela a Petr Vlašín. Ofenzivu přišli podpořit David Dolníček z Jihlavy, Marek Laš z Plzně, Jan Káňa a Martin Bartoš z Vítkovic a junioři Eduard Kadela, Jakub Klíma a David Vítek. V mužstvu Třebíče budou působit i dva hráči, kteří v loňském ročníku oblékali dres Vrchlabí. Útočník Ondřej Látal a na střídavé starty ze Zlína gólman Tomáš Štůrala. Ten bude vytvářet konkurenci i nově příchozí dvojicí brankářů, kteří se dostali před novou sezónou do sestavy Horácké Slavie. Jsou to Jakub Lev z Kladna a z juniorské kategorie Petr Ondrůj. Změna přišla i na trenérském postu, když se mužstva ujal Jaromír Šindel.

V přípravě odehrála Třebíč deset zápasů a jen ve třech se radovala z výhry. Na domácím ledě porazila Jihlavu, Havlíčkův Brod a Znojmo. Ve dvou případech uhrála Třebíč nerozhodný výsledek, když se sdvakrát rozešla smírně s Chrudimí. Zbylých pět utkání mužstvo trenéra Šindela prohrálo. Postupně podlehlo Olomouci, Havličkovu Brodu, rakouské Vídni, Znojmu a podruhé Olomouci.

Ani start do nového ročníku první ligy se Třebíči nepovedl, když utrpěla dvě porážky. Nejprve na ledě Jihlavy a poté na domácím ledě s Havlíčkovým Brodem. Od té doby však v následujících šesti zápasech neodešli hráči našeho dalšího soupeře z ledu ani jednou poraženi v normální hrací době. Dokázali vyhrát v Kadani, Šumperku a Havířovu, na domácím ledě po nájezdech porazili Hradec Králové. Dva zápasy prohráli až po samostatných nájezdech a to na ledě Ústí nad Labem a doma s Benátkami.

Závěrem lze říci, že mužstvo Třebíče, stejně jako jiné celky, posílilo. Příprava sice nejspíš nevyšla podle představ, ale v mistrovských zápasech se už tým z Vysočiny rozjel a boduje v téměř každém utkání. Většinu bodů však zatím v loňském ročníku 13. tým tabulky nasbíral na cizích kluzištím a v domácím prostředí se mu tolik nedaří. Zda toho využijí vrchlabští hokejisté ukáže až sobotní zápas.

V posledním kole vyhrála Horácká Slavia v Havířově

První třetina nabídla divákům řadu šancí, ale využita nebyla ani jedna. Do kabin se tak odcházelo za stejného stavu, jako byl před začátkem utkání.

Stejný hokej, jako v první třetině, pokračoval až do poloviny zápasu. Až ve 31. minutě se diváci konečně dočkali branky. Po rychlém protiútoku poslal hosty do vedení Jan Káňa - 0:1. Ovšem už za minutu bylo vyrovnáno. Přesnou střelou se o to postaral Lukáš Zeliska - 1:1. Hosté však nesložili zbraně a hned v následující přesilové hře opět strhli vedení na svou stranu. Do samostatného úniku se dostal Vilém Burian a nezaváhal – 1:2. Stejným poměrem i druhá třetina skončila.

Ve třetím dějství se domácí snažili vyrovnat a to se jim také podařilo. V 51. minutě se o to postaral svou druhou brankou v zápase Lukáš Zeliska. Ani tento stav však s hosty nezamával a potřetí se dostali v zápase do vedení. Chybné rozehrávky Havířova využil Lukáš Nahodil a v 56. minutě rozhodl zápas. Hosté si tak ze severu Moravy odváží tři body po výhře 3:2.

Zimní stadion města Třebíče
10.10. 17:30
SK Horácká Slavia Třebíč 9. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
8. 13 b. Umístění 6. 13 b.
3 – 1 – 2 - 2 Celková bilance 4 – 0 – 1 - 3
Petr Obdržálek 3 g.+ 7 as. Nejproduktivnější hráč Jan Čaloun 5 g.+ 1 as.
Jan Káňa 5 g. Nejlepší střelec Jan Čaloun 5 g.
Petr Obdržálek 7 as. Nejvíce asistencí Lukáš Chmelíř
Martin Filip oba 5 as.
Lukáš Sláma +6 Nejlepší hráč v +/- Jan Bendik
Jiří Matějíček oba +3
Petr Zahradník -4 Nejhorší hráč v +/- Roman Chatrnúch -4
David Dolníček 24 min. Nejtrestanější hráč Štefan Rusnák 24 min.
Jakub Lev 3,60
Tomáš Štůrala 1,89
Pavel Míča 8,18
Brankový průměr na zápas Petr Ševčík 2,35
Radovan Biegl 1,94
Jakub Lev 89,76%
Tomáš Štůrala 94,92%
Pavel Míča 80,00 %
Úspěšnost gólmanů Petr Ševčík 92,59%
Radovan Biegl 93,65 %
Jakub Lev 1
Tomáš Štůrala 1
Pavel Míča 0
Čistá konta Petr Ševčík 0
Radovan Biegl 1

V posledních zápasech se Třebíči daří

8. kolo HC Havířov Panthers - SK Horácká Slavia Třebíč 2:3
7. kolo SK Horácká Slavia Třebíč - HC Benátky nad Jizerou 3:4sn
6. kolo Salith Šumperk - SK Horácká Slavia Třebíč 4:6
5. kolo SK Horácká Slavia Třebíč - HC VCES Hradec Králové 1:0sn
4. kolo HC Slovan Ústečtí Lvi - SK Horácká Slavia Třebíč 2:1sn

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Biegl (Ševčík) - Matějíček, Pácal "A", Bendik, Chaloupka, Chmelíř, Vála "C", Chatrnúch - Tvrdek, Filip, Beck "A", Kubeš, Hubáček, Mikšovský, Urban, Čaloun, Gengel, Konečný, Zíma, Rusnák, Andres

SK HS Třebíč: Štůrala - Hrbáček, Koktan, Bulička, Ostrčil, Sláma, Kania, Kadela, Čech - Zahradník, Obdržálek, Laš, Bartoš, Káňa, Burian, Nahodil, Látal, Přibyl, Kundela, Fila, Vítek

Rozhodčí

Utkání v Třebíčí bude rozhodovat trojice Trombík, Goňa a Obadal.