HC Stadion Vrchlabí – Na vítěze jsem vypisoval odměnu, přiznal Pavel Kříž

Na vítěze jsem vypisoval odměnu, přiznal Pavel Kříž

22.12.2010
Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem - Ještě před týdnem hrál za litoměřický Stadion proti Benátkám nad Jizerou, nyní se vrátil na místo svého bývalého působiště, do Vrchlabí. A aby to bylo ještě složitější, jeho práva náleží Ústeckým Lvům. Řeč je o litvínovském odchovanci, útočníkovi Pavlu Křížovi, jenž 13. ledna 2011 oslaví 28. narozeniny. Uvnitř článku popisuje dojmy ze zápasu proti Ústí a jednotlivá angažmá.

Pavle, jak byste zhodnotil dnešní klání?
"Hodnocení je určitě negativní, dostali jsme rychlé tři góly a bylo prakticky po zápase. Chtěli jsme dát rychle nějakou branku a hrozit z brejků. Poté výsledek bránit a neinkasovat, ale to se nám bohužel nepovedlo. Ústí je kvalitní mužstvo a umí potrestat každou každou chybu."

Co rozhodlo dnešní střetnutí?
"Utkání rozhodl první rychlý gól. S takovým mužstvem musíte hrát co nejdéle na 0:0, zvlášť když hrajeme u nich. A když takhle rychle inkasujeme, pak je těžké to otáčet či remizovat."

Jaké to bylo nastupovat proti týmu, který má Vaše hráčská práva?
"Byl to zvláštní pocit, ale v dnešní době už jsme na to zvyklí. To je normální, že Vás pošlou na druhý konec republiky, a pak hrajete proti vlastnímu týmu. Od začátku sezóny jsem byl v Litoměřicích, takže letos v Ústí nad Labem moc nejsem. Znám tu spoustu kluků, ale nic to neznamenalo."

Vypisoval jste nějakou odměnu proti svým spoluhráčům ze severu Čech?
"Vypisoval jsem, říkal jsem, že něco bude, ale i nic konkrétního. Většinou se stejně kupuje nějaká svačina."

Chtěl byste se vrátit do kádru Lvů?
"Určitě, ale bude to těžké. Letos se mi moc nedaří (29 zápasů - 0+5). Bude to ještě dlouhá cesta."

Z Litoměřic jste byl vyměněn do Vrchlabí namísto Davida Zímy. Myslíte si, že prospěje tato změna?
"David Zíma už nechtěl ve Vrchlabí hrát, nevím proč. Vrchlabí chtělo náhradu a jelikož mě znali, tak si mě i vybrali. Uvidíme, zda ta změna prospěje či nikoli."

Jaké bylo Vaše působení v Litoměřicích?
"Moc se mi tam nedařilo, hrál jsem víceméně třetí, čtvrtou lajnu, hodně se to tam točilo. Litoměřice mají kvalitní mužstvo, jsou tam hokejisté, kteří už první ligu hráli. Z počátku se nám dařilo. Možná proto, že plno soupeřů nás podcenilo, protože jsme byli nováček, a pak jsme bohužel začli prohrávat a i klesat v tabulce."

Je pro Vás výhodou, že jste se zamířil zrovna do Vrchlabí, kde jste hrával (2005 - 2009)?
"Výhodou to pro mě je, znám plno lidí a mám to tam rád. Byl jsem tam, když se postupovalo do 1. ligy ..." (Vrchlabí hraje 1. ligu ČR od sezóny 2007 - 2008, pozn. red.) "... a zažil jsem tam zatím svá nejlepší hokejová léta."

Jak prožijete vánoční svátky?
"Volno máme jen dva dny, takže to bude jako víkend. Prakticky přijedu domů, rozbalím dárky a zase pojedu zpátky."