HC Stadion Vrchlabí – Na masáž mě mazáci pustí vždy pozdě, směje se Jaroměřský
Rozhovory

Na masáž mě mazáci pustí vždy pozdě, směje se Jaroměřský

30.06.2008
Monika Gordíková

V R C H L A B Í - Je mu devatenáct, po ledě bruslí v roli obránce. Řeč je o Janu Jaroměřském. Vrchlabí, kam přichází na roční hostování z Mladé Boleslavi, se pro něj stane čtvrtým klubem, za který si zahraje. Doposud poznal zákulisí Liberce, již zmiňované Boleslavi a Nymburka. Nyní stojí na pokraji nové zkušenosti, za kterou je nesmírně rád.

Jaká byla vaše cesta do Vrchlabí?
Všechno záleželo je na manažerech klubů. Já jsem se do toho nijak neangažoval, byl mi jen oznámen výsledek jednání.

Loni jste v 1. lize za Mladou Boleslav odehrál 6 zápasů. Očekáváte ve Vrchlabí více?
Pevně v to doufám. Ten počet zápasů je tak malý i kvůli tomu, že jsem hrál za juniory. Mezi dospělými jsem vlastně začal až v prosinci.

Překvapil vás zájem Vrchlabí?
Ani ne. Mě spíš překvapilo, že se Boleslav nedomluvila s Benátkami. Teď jsem ale moc rád, že jdu právě sem, i kvůli výsledkům, které tady byly dobré.

Jak jste prožil změnu prostředí? Adaptujete se rychle?
To mi nedělá problém. Samozřejmě, že na začátku se musíte trochu oťukat. Používáte na každého takové to nesmělé „ahoj“. Výhodou Vrchlabí je, že tu jsou výborní kluci, takže tu není těžké si zvyknout.

Taky bydlíte na zimním stadionu?
Přesně tak. Je to tam sice malé, ale aspoň se mám, kde vyspat.

Místo Extraligy vás čeká 1. liga. Nemrzí vás to?
Podle mého je to perfektní. Budu vlastně hrát první celý ročník mezi dospělými po působení u juniorů. Myslím, že je to nejlepší přechod.

Do Vrchlabí míříte spolu s Wegenhofferem. Jste velcí kamarádi?
Poznali jsme minulý rok v Boleslavi. On byl, bohužel pro něj, hodně zraněný. Poznávali jsme se. Jsem opravdu hodně rád, že jde se mnou právě on. Bydlím s ním na stadionu. Líbilo by se mi, kdybychom si třeba zahráli spolu v obraně.

Oba jste obránci. Berete ho i jako konkurenta?
To ne. Chodí to zkrátka tak, že hraje ten lepší. Nechci se na spoluhráče dívat jako na nějaké konkurenty. Na žádného spoluhráče.

Budete asi hodně pečlivě sledovat výsledky Mladé Boleslavi . . .
Ani ne. Nikdy jsem nijak zvlášť nesledoval tabulky jednotlivých soutěží, ale soustředil se na sebe svůj tým. Ale samozřejmě, že se podívám na zprávy, jak se to v té naší nejvyšší soutěži vyvíjí. Taky kouknu na kluky, jak si povedou při rozhovorech pro televize.

Jak jste na tom aktuálně po zdravotní stránce?
Jsem mladý a úplně zdravý (smích). Ne, občas mě zatahají záda, ale je to v mezích normy. Jinak jsem, jak říkám, absolutně v pořádku. Musím zaklepat (hlasitě buší do stolu).

Jste ještě hodně mladý. Dávají vám to starší „sežrat“?
Jo. Chodím na masáž až kolem půl deváté (smích). Je tu samozřejmě klasické kamarádské pošťuchování, což je úplně normální.

Co říkáte na stadion Vrchlabí?
Hodně, opravdu hodně mě překvapilo, že nemá vrátnici (smích). Opravdu. Jinak je to tu jiné, něž to bylo v Boleslavi nebo v Liberci. Mají to tu takové malé, ale zároveň moc útulné. Stejně jako celé město.

Pamatujete si z minulé sezóny na fanoušky? Co na ně říkáte?
Vím, že tu byl plný stadion. Já jsem se ale soustředil na utkání. Budu je spíše poznávat.

Jaké budou vaše osobní cíle do příští sezóny?
No, hrát dobrý hokej, pomoci týmu a taky chci, aby mi sloužilo zdravíčko.