HC Stadion Vrchlabí – Krátký souhrn ze setkání vedení s fanoušky
Fanoušci

Krátký souhrn ze setkání vedení s fanoušky

30.12.2008
Jan Pečeňák

V pondělí 29.12.2009 od 17:00 se v Tipsport baru ve Victory klubu konalo setkání vedení HC Vrchlabí s fanoušky. Odpovídat na Vaše dotazy přišli jednatelé klubu Petr Dědek a Aleš Cerman, sportovní ředitel klubu Ing. Aleš Kmoníček, hlavní trenér A-mužstva Vladimír Jeřábek, trenér dorostu Petr Srnský a vedoucí zimního stadionu Ing. Jiří Kraus. Akci, která trvala něco málo přes dvě hodiny, začal přivítáním všech přítomných Aleš Kmoníček a poté již následovala diskuze.

Vybrané odpovědi p. Dědka

Na jednu z prvních otázek, zda zakoupení Trutnova nebyla chyba, odpověděl, že to byl pro Vrchlabí dobrý krok, a že spolupráce s Trutnovem je zatím z obou stran bez problémů. Po sezóně se ale vše vyhodnotí a uvidí se, zda bude spolupráce pokračovat, ale pan Dědek má zájem, aby tomu tak bylo. Je to dobré i pro motivaci hráčů v A-týmu, kteří si nemohou být jistí svou pozicí a v Trutnově se mohou kdykoliv ocitnout. Dotaz směřoval i na spolupráci s extraligovými mužstvy z Liberce a Mladé Boleslavi. V odpovědi majitel klubu potvrdil dřívější prohlášení, že spolupráce s Libercem nebyla taková jaká měla být. Naopak s Boleslaví je letošní spolupráce o mnoho lepší. Otázka padla i na návštěvnost a zimní stadion. S návštěvností je pan Dědek spokojen a co se týká zimního stadionu, tak smlouva o pronájmu je ještě na dva roky, tudíž dva roky klidného hokeje. Nemohla nepřijít ani otázka na extraligu. Odpověď byla taková, že pokud by se podařilo vyhrát první ligu a případně baráž, tak by následovala jednání, na kterých by se vše zvážilo, ale nic není nemožné.

Vybrané odpovědi p. Kmoníčka

Několik dotazů směřovalo na další posílení kádru v průběhu letošní sezóny. Na to pan Kmoníček odpověděl, že k posílení by mělo dojít ke konci ledna a že z Boleslavi nás může posílit už jen Rus Kazionov. Snahou klubu je každý rok koupit jednoho až dva hráče, abychom nebyli moc závislí na hostováních a střídavých startech. Problémem jsou však vysoké ceny hráčů. Díky tomu nezůstal v našem celku Václav Eiselt, kterého nám Mladá Boleslav nabídla na hostování. Otázka směřovala i na brankářské duo Štůrala – Ševčík. Klub se oba gólmany bude snažit udržet i pro další sezónu. Jedna otázka se dotkla i kvality rozhodčích. Klub posílá po každém zápase hodnocení jejich výkonů. Nejhorší z nich poté opustí 1.ligu a nejlepší naopak půjde ELH. Na otázku vzhledem k blížícímu se play off se počítá s tím, že ve Vrchlabí budou čtyři pětky plus jedna pětka z Trutnova. Na závěr zmínil to, že ještě nebyl hráč, kterému by se ve Vrchlabí nelíbilo. Sami hráči se nabízí, že zde chtějí hrát. Důvody jsou především dobrá parta, kvalitní mužstvo a také výborní fanoušci.

Vybrané odpovědi p. Jeřábka

Na dotaz na jak dlouho má podepsanou smlouvu a zda se mu zde líbí odpověděl, že smlouvu má na letošní sezónu s roční opcí a že je zde spokojen a ve Vrchlabí se mu líbí. Pochvaloval si také spolupráci s asistentem Řeháčkem, kterou označil za perfektní. Jako asi nejlepší celek první ligy považuje Ústí nad Labem. Na dotaz na disciplínu hráčů trenér uvedl, že platí disciplinární řád. První prohřešek je ještě hodnocen mírně, ale když se to bude opakovat, tak to už potrestaný hráč pocítí. Na druhou stranu ale připomněl, že v letošním roce je vrchlabské mužstvo velmi disciplinované.

Vybrané odpovědi p. Srnského a p. Cermana

Na otázku na trenéra dorostu Srnského a jednatele Cermana, zda jsou v mládežnických kategoriích někteří kvalitní hráči s budoucností pro A-mužstvo, zněla odpověď ano, ale problém je v tom, že když se někdo takový objeví, tak odchází do kvalitnějších týmů, především do Liberce.

Fanoušci by se také měli dočkat dne otevřených dveří na zimním stadionu. A také se plánuje ples hokejové klubu, který by se měl uskutečnit na přelomu ledna a února. O obou akcích budete včas informováni.