HC Stadion Vrchlabí – Kdo se bude radovat v prvním utkání v novém roce?

Kdo se bude radovat v prvním utkání v novém roce?

03.01.2008
Jan Pečeňák

V sobotu od 18:00 se na vrchlabském zimním stadionu utkají celky HC Vrchlabí a HC Most. Půjde již o třetí vzájemné utkání v této sezóně. V prvním zápase na našem ledě vyhráli domácí hokejisté 6:2 a na ledě Mostu taktéž vyhráli hráči Vrchlabí, ale tentokrát až po samostatných nájezdech 2:1. Poslední zápas před vánoční přestávkou se vydařil lépe hráčům Mostu, kteří na domácím kluzišti porazil Kadaň 2:1, za to naši hokejisté podlehli jednomu z favoritů soutěže Chomutovu na jeho ledě 6:3. Do sobotního zápasu přesto vstupuje jako mírný favorit náš tým, ale jak to bude ve skutečnosti, to se dozvíme až v sobotním utkání.

HC Most v letošní sezóně

V prvních deseti zápasech sezóny bodovali hokejisté Mostu jen na domácím ledě, když porazili celek Kadaně ( v prodloužení ), Berouna a Havlíčkova Brodu a bod získali i v souboji s naším celkem. První výhra z venkovních kluzišť přišla až v 11. kole, kdy hokejisté z Krušnohoří vyhráli v Berouně. Od té doby dokázali vozit body z venku mnohem častěji – z Prostějova po kontumační výhře 5:0, z Třebíče, Havířova, Havlíčkova Brodu a bod získali i v Hradci Králové. Na domácím ledě ztráceli hlavně proti týmům z předních příček, proto se zde také téměř měsíc neradovali z bodového zisku. Proti zbytku tabulky se jim celkem dařilo a postupně porazili tým Šumperka, Jihlavy, Prostějova a Kadaně, bod získali po prohře s Olomoucí po samostatných nájezdech. Na domácím ledě vybojovali hokejisté Mostu 22 bodů a na hřištích soupeřů získali 16 bodů. Sečteno podtrženo, po špatném začátku jsou nyní v Mostě šance na play off pořád velké. Tým v průběhu sezóny opustil hlavní trenér Kolda a na jeho místo nastoupil sportovní manažer klubu Jan Peroutka. I hráčský kádr doznal několika změn. Do konce sezóny se do klubu vrací útočník Michal Oliverius, který v dosavadní části sezóny působil v Třebíči, do konce ledna klub získal na hostování zkušeného extraligového hráče Lukáše Bednaříka. I na brankářském postu se podařilo Mostu posílit, když z Ústí nad Labem přišel na hostování gólman Zikmund.

V posledním zápase Most porazil doma Kadaň

Most ani Kadaň na tom nejsou bodově zrovna nejlépe a tak se očekávala spíše taktická bitva, založená na pevných obranách, než pěkný útočný hokej. Už v první třetině se tato prognóza začala vyplňovat. Oboustranně opatrný hokej přerušila v první třetině až pohotová přesilovková střela Kaštáka, znamenající domácí vedení. Ani ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil a domácí odskočili brankou Koláčka na dvoubrankový rozdíl. Stačilo zaváhání v zadních řadách Mostu a Polanský pět minut před druhou sirénou snížil. V závěrečné části to byli hosté kteří museli přebrat aktivitu na své hokejky, ale mostecká defenzíva v čele s brankařem Volkem odolala a Most si tak připsal důležité tři body po výhře 2:1

V obou vzájemných zápasech se radovalo Vrchlabí

HC Vrchlabí – HC Most 6:2

Prvního gólu jsme se dočkali v čase 6:02, kdy v přesilové hře přesně střílel Plodek.Až do 14. minuty se žádné z mužstev do větší šance nedostalo. To se změnilo až v čase 13:29, kdy hráči Mostu hráli přesilovou hru a Plachý se dostal přes obránce do sólového úniku a střelou pod břevno nedal Faltovi šanci - 1:1. Domácí hráče však vyrovnání nabudilo a z jejich tlaku následovala vyloučení hostů. Vrchlabští hokejisté dostali v 19. minutě šanci hrát přesilovku 5 na 3 a během pěti sekund jí využili, konkrétně Tvrdek, který tečoval Matějíčkovu střelu. Domácí hokejisté vedení 2:1 již udrželi do konce první třetiny. I úvod druhé třetiny nabízel vyrovnaný hokej bez velkých šancí. Té první se diváci dočkali až v 26. minutě a hned z toho byl gól. Hráči Vrchlabí si vytvořili před brankou soupeře velký tlak, který ukončil přesnou střelou Tvrdek - 3:1. Z tohoto vedení se však domácí dlouho neradovali. Ve 28. minutě a opět při přesilové hře se radují z gólu hosté, když se přesnou střelou pod horní tyčku trefil Bahenský - 3:2. Ani tento stav však nevydržel dlouho. Již ve 30. minutě vedli domácí zase o dvě branky, to když ve vlastním oslabení ujeli Gengel a Holub a druhý jmenovaný zužitkoval přesnou nahrávku svého spoluhráče. Takže i druhá třetina skončila výhrou domácích 2:1. Ani ve třetí třetině se na gól nečekalo dlouho a byl dosažen opět v přesilové hře. To když ve 44. minutě od modré napřáhl Chaloupka a jeho střelu tečoval do sítě Plodek - 5:2. Domácí v této části hry měli velký tlak a jedna šance střídala druhou, ale bez gólového efektu. To se změnilo až v čase 50:06, kdy ujel O. Nakládal a nedal brankáři hostí šanci. Do konce zápase se již skóre nezměnilo a domácí hokejisté tak mohli slavit své první vítězství v 1. lize.

HC Most – HC Vrchlabí 1:2 SN

Vrchlabští hráči měli v první třetině určitou převahu nebezpečných akcí, ale jinak to byl velmi vyrovnaný souboj. Brankáři obou týmů si nenechali uniknout jediný puk a 1.dějství tedy skončilo nerozhodně 0:0. Ve druhé třetině hra pokračovala bez větších šancí na obou stranách a ani mostecká početní převaha dvou mužů na ledě nezměnila nerozhodný stav. Velké šance neproměnili domácí Míka a o chvilku později Zaťovič, z hostujícího týmu se neprosadil Tvrdek. Do druhé sirény se toho již mnoho nestalo a tak šli týmy do šaten za stále bezbrankového stavu. Za to poslední třetina byla z diváckého hlediska opravdu nejzajímavější. V úvodu ujel domácí Urban a byl faulován, sudí Pešina nařídil trestné střílení. Úkolu se ujmul zkušený čtyřiatřicetiletý útočník Kamil Koláček. Ten netrefil branku a hned z rozehrávky před Faltou se hostující hráči Rýgl s Bryneckým dostali do přečíslení, Daniel Brynecký zužitkoval nahrávku od Rýgla a otevřel tak skóre zápasu. Domácím stačilo necelých osm minut k vytvoření tlaku a po několika neúspěšných pokusech domácích hráčů Falta vyrazil puk před sebe, kde čekal nikým nebráněný Petr Martínek. Ten už měl snadnou práci a dorazil kotouč do branky. To se stalo v 54. minutě. V normální hrací době skončil zápas nerozhodně a muselo se prodlužovat. Oba týmy začaly velmi opatrně a zodpovědně, žádný z hráčů nechtěl udělat chybu po které by následovala rychlá smrt. Několik pokusů o zvrat s přehledem zlikvidovali brankáři a došlo na samostatné nájezdy. Jako první měl šanci přiblížit svůj tým vítězství mostecký útočník Petr Míka, ale nepodařilo se mu oklamat jedničku vrchlabského mužstva. Z hostujícího mužstva se jako první rozjel Rok Pajič.Ani ten nepřekonal jeho bekhendovým blafákem brankáře Fialu. Prvním šťastným se stal až domácí Milan Buďa. Druhým exekutorem je kapitán hostí Aleš Vála a také proměňuje. Skóre je vyrovnané, ale Kamil Koláček nevyzrál na Pavla Faltu a na led se tedy postavil Pavel Kříž, který střelou pod břevno potvrzuje svoje kvality a ukončuje toto utkání.

D&D Elektromont Aréna
5.1. 18:00
HC Vrchlabí 33. kolo SK HC Baník Most
4. 50 b. Umístění 7. 38 b.
14 – 3 – 2 -13 Celková bilance 11 – 1 – 3 - 17
Kamil Tvrdek 16 g.+ 15 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Koláček 5 g.+ 12 as.
Kamil Tvrdek 16 g. Nejlepší střelec Pavel Metlička 8 g.
Rok Pajič 16 as. Nejvíce asistencí Kamil Koláček 12 as.
Martin Rýgl +15 Nejlepší hráč v +/- Lukáš Poživil
Michael Šulc oba 0
Michal Nevyhoštěný -6 Nejhorší hráč v +/- Pavel Metlička -12
Petr Přeučil 112 min. Nejtrestanější hráč Jakub Suchánek 75 min.

32. kolo HC Most - SK Kadaň 2:1

Vrchlabí: Ševčík - Rýgl, Vála, Matějíček, Bendík, Vyskočil, Chaloupka - Tvrdek, Brynecký, Gengel - Horčička, Hruška, Špaček - Nevyhoštěný, Přeučil, Beck - Jech, Kříž

HC Most: Volke - Kaltenböck, Trončinský, Szakál, Plaček, Kocek, Šulc, Charousek,Martínek - Kašťák, Koláček, Kudrna - Míka, Postl, Metlička - Nekvinda, Kováč, Kloz - Nedrda, Pinc, Zaťovič

Duel mezi domácími hokejisty z Krkonoš a hosty z Mostu bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Vampola a na čarách mu budou pomáhat pánové Guth a Rittich.