HC Stadion Vrchlabí – Jsem rád, že jsem u fanoušků oblíbený, míní Petr Ševčík

Jsem rád, že jsem u fanoušků oblíbený, míní Petr Ševčík

02.09.2008
Patrik Huber

V R C H L A BI - Petr Ševčík obléká vrchlabský dres už od sezony 2005 - 2006, kdy Vrchlabí působilo ještě ve 2. lize. I on má zásluhu na historickém postupu krkonošského týmu do 1. národní ligy. U většiny fanoušků je velmi oblíbený. Po zápase s Libercem byl odpočatý, protože v utkání dostal přednost jeho kolega Štůrala.

Petře, nejprve Vám položím pár otázek ohledně zápasu s Libercem. V utkání chytal Váš kolega, jak hodnotíte jeho výkon?

Nechci hodnotit jeho výkon. Myslím si, že se to nepřísluší.

A jak by jste zhodnotil výkon celého týmu v utkání?

Myslím si, že to bylo dobré utkání. Určitě jsme neudělali ostudu. Kluci makali, mně se to líbilo.

Co podle Vás v utkání rozhodlo?

Liberečtí dali o gól víc než my, proto vyhráli. (smích)

Co vám daly zápasy, kdy se Vrchlabí potkalo s několika špičkovými extraligovými zápasy?

Určitě spoustu zkušeností a taky jsme si zkusili, jak se hraje o úroveň výš. Byla to dobrá zkušenost a jsem za to moc rád.

Podle mého názoru se týmu příprava docela povedla. Máte stejný názor?

Jo, vyšla nám určitě líp než vloni, ale opravdovou výkonnost ukáže až sezóna. V mistrovských zápasech se uvidí, jak na tom jsme.

Odchytal jste v přípravném období řadu zápasů. Ze kterého utkání máte nejlepší, a naopak nejhorší pocit?

Myslím si, že se mi povedly zápasy ve Znojmě a Benátkách a moc se mi nepovedla Chrudim, no.

Tvoříte brankářskou dvojici s Tomášem Štůralou, se kterým se velmi dobře znáte, jelikož jste spolu působoli před pár lety v dorosteneckém týmu Zlína. Jak spolu vycházíte?

Vycházíme spolu normálně, známe se vlastně od 15 let, kdy jsme spolu chytali ve Zlíně. Já jsem pak odešel do Liberce, takže jsme se znovu potkali až tady.

Již 10. září Vás čeká první ligový zápas v nové sezóně, který sehrajete na ledě Jihlavy. Těšíte se na tento zápas? Už se ví, kdo bude jednička?

Já to ještě nevím a těším se. Doufám, že vyhrajeme.

Ve vrchlabí už jste poměrně dlouhou dobu a fanoušci si Vás velmi oblíbili. Co to pro Vás znamená?

Znamená to pro mě určitě hodně. Jsem rád, že jsem u fanoušků oblíbený a snažím se jim tu podporu vrátit svými výkony na ledě.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů.