HC Stadion Vrchlabí – Jako první přijede Znojmo

Jako první přijede Znojmo

16.09.2010
Jan Hanuš

16. února, to je datum posledního mistrovského zápasu ve vrchlabské aréně. Tehdy Vrchlabí porazilo Třebíč a srovnalo stav předkola play-off na 2:2. Od té doby uplynulo v Labi hodně vody, je tu nová sezóna a jako první přijedou znojemští Orli. Který tým získá první body do prvoligové tabulky se ukáže v sobotu od 18:00

Znojmu se v přípravě dařilo

Příprava vyšla Orlům nad očekávání dobře. Důkazem budiž druhé místo v letním Tipsport Cupu. Znojmo s přehledem a se ziskem 9 bodů vyhrálo skupinu A a vyrazilo na semifinále letního poháru do Mladé Boleslavi. Dramatický zápas s minimem branek musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Jediná úspěšná trefa Tomáše Hradeckého poslala Orli do finále proti Plzni. Ve finále TsC se Orli ujali ve druhé třetině vedení, ale zkušený extraligový tým na začátku poslední části otočil výsledek. 20 vteřin před koncem se podařilo Znojmu při hře bez brankáře vyrovnat a zápas dospěl do prodloužení, kde ve druhé minutě rozhodl plzeňský kapitán o vítězi letního poháru.

Zatím druhé místo si drží Orli i v putovním Regionálním poháru, kterého se kromě Znojma ještě účastnili mužstva Třebíče, Havlíčkova Brodu, Tábora a vítěz z Jihlavy. V této malé soutěži zatím získali Orli z šesti zápasů 12 bodů, ale ještě není konec, poslední zápas hraje Znojmo 18. prosince v havlíčkobrodské Kotlině.

Příchody a odchody

Tým Znojma opustil Jan Česnek který šel do Techniky Brno, Michael Panec posílí Milevsko, Zdeněk Kubica odešel do Hradce Králové a nové působiště Petera Sojčíka není ještě známo.

Na straně příchodů je jasně vidět spoluprace s extraligovým Třincem, neb všechny posily jsou ze severní Moravy. Takže na hostování jsou ve Znojmě Zbyněk Hampl, Erik Hrňa, Rostislav Maroszí, Jakub Orsava, Martin Podešva, David Rangl a Tomáš Vrba

Na úvod ligy domácí porážka

Los přiřknul Orlům k prvnímu zápasu tým Hradce Králové a byl to hostující kapitán Jaroslav Roubík který otevřel nejen gólový účet zápasu, ale zároveň vstřelil i první branku nové prvoligové sezóny. Za dvě minuty srovnává Vladimír Říha, ale hosté v první části se trefili ještě dvakrát, druhou branku dal opět Roubík a za necelou minutu se trefil Jan Berger a na ukazateli svítil stav 1:3

Čtvrtou branku Hradce přidal ve druhé třetině Jiří Kadlec. Znojmo se zlepšilo až ve třetí části kdy na rozdíl jediné branky snížili Jiří David a Tomáš Kolafa. Vyrovnat se znojemským už nepodařilo, naopak. Jaroslav Roubík v čase 58:13 vstřelil pátý hradecký úspěch.

Nejhorší hráč v +/- Karel Plášek -3
Ondřej Poživil 4 min. Nejtrestanější hráč Jiří Beroun 4 min.
Vladislav Koutský 3,05 Brankový průměr na zápas Luboš Horčička 5
Vladislav Koutský 92,31 % Úspěšnost gólmanů Luboš Horčička 83,33 %
Vladislav Koutský 0 Čistá konta Luboš Horčička 0

První zápas Orlů v nové sezóně

1. kolo Orli Znojmo - HC VCES Hradec Králové 3:5

HCVrchlabí: Koutský - Pácal, Bauer, Chaloupka, Bendík, Poživil, Poskočil, Matějíček - Bakrlík, Rusnák, Beck - Hubáček, Kubeš, Zíma - Drábek, Látal, Bezouška - Urban, Bláha, Filip - Tvrdek

Orli Znojmo: Horčička - Štach, Rangl, Klimeš, Lattner, David, Kolafa, Pláněk, Pospíšil, Vyletelka, Haman, Říha, Beroun, Hradecký, Plášek, Staněk, Podešva, Vrba, Havlík, Bartoš, Videlka

Zápas přijede pískat pan René Trombík z Hrádku u Třince, na čarách s ním budou pánové Jiří Jureček z Ostravy a Pavel Rychlý z Opavy.