HC Stadion Vrchlabí – "Doufám, že hokej ve Vrchlabí bude pokračovat," přeje si Jakub Drábek
Rozhovory

"Doufám, že hokej ve Vrchlabí bude pokračovat," přeje si Jakub Drábek

29.01.2011
Patrik Huber

Třiadvacetiletý slovenský rodák Jakub Drábek si připsal v uplynulém utkání s Třebíčí bod za branku a jak se později ukázalo, byla to trefa vítězná. V rozhovoru uvedeném níže jsme si s šikovným útočníkem popovídali o následujícím zápase v Benátkách, nebo třeba také o zachování hokeje ve Vrchlabí.

V utkání proti Třebíči se Vám podařilo skórovat a ukázalo se, že to byla branka vítězná. Můžete nám ji trochu popsat?
Hráli jsme přesilovku, kluci z útoku odvedli dobrou práci za brankou a já čekal na svojí příležitost mezi kruhama. Když mi to kluci nahráli, tak jsem do toho z celé síly praštil a padlo to do víka.

Po třech porážkách přišla konečně výhra, navíc v domácím prostředí, což by mohla být taková náplast pro fanoušky, kteří jsou skvělí, co říkáte?
Je supr, že jsme konečně vyhráli a hlavně před našima fanouškama, protože oni jsou fakt skvělí a chodí v takovém počtu, že hodně týmu z první ligy by nám je mohlo zavidět.

Jak hodně je znát absence Rusnáka, Tvrdka a Kubeše?
Tak určitě to je cítit, jsou to kluci, kteří už něco odehráli, ale my se s tím musíme nějak vypořádat a zabojovat i za ně. Pišta Rusnák by už měl být k dispozici v zápase proti Benátkám, takže hned to pro nás bude lepší.

V sobotu čeká Vrchlabí již zmíněný zápas v Benátkách. Jaké jsou cíle pro toto střetnutí? Do Benátek se chystá i několik desítek vrchlabských fanoušků, kteří poženou tým k výhře.
Cíle jsou vždy stejné - vyhrát. A s podporou našich skvělých fanoušků to půjde určitě snáz.

Play-off se nebezpečně rychle blíží a bodové rozestupy mezi týmy jsou velmi malé. Případný postup do závěrečné fáze soutěže a následný dalších úspěch jsou důležité pro zachování hokeje v Krkonoších. Je v kabině cítit tlak a nervozita?
Tlak ani nervozitu neznáme, kdo to je? (usmívá se)

A jaký vlastně máte názor na budoucnost vrchlabského hokeje? Chtěl by jste zde zůstat, kdyby se podařilo I.ligu pod Krkonošemi udržet? Jak se Vám vlastně ve Vrchlabí líbí?
Já doufám, že hokej ve Vrchlabí bude pokračovat, určitě najde město s panem Dědkem nějaký kompromis, protože by byla škoda, kdyby se tu hokej nehrál. Jak kvůli lidem, tak kvůli reklamě regionu a města. Určitě bych chtěl zůstat, protože se mi tady moc líbí.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí do následujících bojů.