HC Stadion Vrchlabí – Do Vrchlabí zavítá nováček z Tábora

Do Vrchlabí zavítá nováček z Tábora

13.09.2009
Jan Pečeňák

První utkání na ledě silné Olomouce vrchlabským hokejistům nevyšlo a z ledu odešli poraženi. Možnost k prvnímu bodovému zisku přichází v zápase s nováčkem první ligy Táborem, který však v prvním utkání dokázal vybojovat výhru nad Havířovem a ani výsledky z přípravy nenapovídají tomu, že by se mělo jednat o snadný zápas. Zda se Vrchlabí dočká první výhry nebo dojde k překvapení a hosté budou v Elektromont Aréně bodovat, zjistíme ve středu 16.9. v utkání, které začíná tradičně v 18:00.

Od minulého utkání v Olomouci se udály ve Vrchlabí dvě změny. Nejprve se podařilo dotáhnout přestup útočníka Jana Čalouna do našeho klubu a klub také dostal povolení k nasazování obránce Jiřího Matějíčka do mistrovských utkání. Oba hokejisté by se mohli objevit v sestavě Vrchlabí již ve středečním utkání.

Kohouti v přípravě

Po postupu do 1. ligy musel kádr Tábora projít větší rekonstrukcí. K hráčskému posílení kádru pomohla spolupráce s extraligovými Českými Budějovicemi, ze kterých přišlo buď na hostování nebo na střídavé starty několik hokejistů. Jsou to například brankář Jakub Kovář, obránce Lukáš Vomela a vrchlabští fanoušci určitě mají ještě v živé paměti útočníka Tomáše Roda. Posily přišly i z jiných koutů republiky. Mezi ty nejzkušenější lze určitě zařadit bratry Padělky, obránce Ivo Kotašku ze Slovanu Bratislava, ze Slovenska přišel do mužstva i útočník Martin Štrba či obránce Nitry Jan Kudrna. Celkem se v přípravě vystřídalo 24 nových hráčů. I takové velké změny v mužstvu však na výsledky v přípravě negativní vliv neměly, spíše naopak.

V přípravě odehráli hráči Tábora deset přípravných utkání, ve kterých se jim velmi dařilo, když se z výhry radovali hned v sedmi případech. Dokázali porazit juniory budějovického Mountfieldu, druholigový Písek, dvakrát Medvědy z Berouna, v prodloužení Benátky nad Jizerou, které poté porazili i v normální hrací době a jednu výhru si připsali i v zápase s Kadaní. S Kadaní odehráli ještě jedno utkání, ale to se muselo ve 23. minutě za stavu 1:1 ukončit, kvůli poškozenému ledu. Jediné dva skalpy nováčka první ligy si tak připsali pouze junioři Mountfieldu, kteří vyhráli v odvetném utkání a také extraligová Plzeň, se kterou však Tábor odehrál velmi dobrou partii a z utkání si odnesl porážkou pouze 1:0.

Když se shrnou výsledky z přípravy, prvního prvoligového utkání a sestava, kde je skloubeno mládí, zkušenost a v neposlední řadě také kvalita, tak lze očekávat, že mužstvo Tábora bude velmi nepříjemný soupeř, který se jako nováček může umístit v prvoligové tabulce poměrně vysoko.

Pikantní bude souboj s Vrchlabím pro gólmana Tábora Josefa Kučeru, který v sezóně 2006/07 působil v našem mužstvu a měl velký podíl na postupu vrchlabského celku do 1.ligy.

V obnovené premiéře zvítězil Tábor nad Havířovem

V úvodu utkání se oba týmy spíše seznamovaly a do šancí se dostávaly většinou v přesilových hrách. První proměněná šance přišla ve 13. minutě, když se trefil Jaroslav Kocar - 1:0. Když se blížil závěr první třetiny, tak domácí dostali možnost hrát přesilovou hru 5 na 3, kterou také využili. Při návratu jednoho vyloučeného tečoval puk přesně do sítě David Nedorost a poslal Tábor do dvoubrankového vedení. Stavem 2:0 i první třetina skončila.

Tento stav dlouho odolával i během druhé části hry. Až ve 39. minutě se poprvé v utkání prosadili hosté. Pěknou kombinační akci zakončoval Tomáš Bursík a do třetí třetiny dal hostům naději na bodový zisk.

V posledním dějství se sice havířovští hokejisté snažili o vyrovnání, ale všechny pokusy pochytal výborně chytající Josef Kučera v brance domácích. Havířovu nepomohla ani závěrečná power play, a tak se z výhry a zisku tří bodů radovali po výsledku 2:1 hokejisté Tábora.

D&D Elektromont Aréna
16.9. 18:00
HC Vrchlabí 2. kolo HC Tábor
11. 0 b. Umístění 8. 3 b.
0 – 0 – 0 - 1 Celková bilance 1 – 0 – 0 - 0
Adam Mikšovský 1 g.+ 0 as. Nejproduktivnější hráč David Nedorost 1 g.+ 1 as.