HC Stadion Vrchlabí – Do Nymburka pro první venkovní vítězství?
Preview k zápasu

Do Nymburka pro první venkovní vítězství?

27.09.2013
Marek Komárek

Zítra trochu netradičně od 17:00 hod. nastoupí náš celek na ledě pravidelného účastníka druhé ligy z Nymburka. V tabulce je středočeský klub zatím na desáté příčce s jedním vítězstvím a dvěma porážkami. Vrchlabští jsou zatím neporazitelní na vlastním kluzišti, v jediném venkovním zápase v Moravských Budějovicích se k nim však štěstí obrátilo zády.

Nymburk účastníkem druhé ligy již po osmnácté

První start týmu NED Hockey Nymburk (tehdy ještě pod názvem TJ Stadion Nymburk) se datuje do sezony 1995/96. Ve 30 zápasech se ale povedlo nasbírat pouze 16 bodů a následoval tak sestup zpět do krajského přeboru.

Po roční přestávce se Nymburku povedlo znovu probojovat do vyšší soutěže a od ročníku 1997/98 už tuto soutěž neopustil. Navíc hned v prvním ročníku nemusel řešit barážové starosti a umístil se v poklidném středu tabulky. V této době hrály druhou ligu např. HC Mladá Boleslav, či HC Slovan Ústí nad Labem.

Další sezony se nesly v podobném duchu. Nejprve bylo osmé místo úspěchem, o rok později (1999/2000) místo deváté neúspěchem. Nově se totiž začalo hrát play off. Nejlepší osmička Nymburku utekla pouze o několik vstřelených branek.

Následovalo dvanácté místo mezi dvaceti účastníky a v roce 2001/2002 i první účast v play off. Vyřazovací boje skončily pro NED Hockey po dvou zápasech. Úspěšnější byl v osmifinále Most.

Most byl úspěšnější i o rok později a první úspěch v osmifinále přišel na počátku roku 2004, kdy padl Děčín. Čtvrtfinále však bylo konečnou stanicí pro čtvrtý tým základní části skupiny střed.

Na přelomu let 2005 a 2006 hrálo poprvé druhou ligu i Vrchlabí. V základní části obsadilo druhou příčku, čímž soupeře z Nymburka předčilo o pět pozic. Vzájemné zápasy mluvily jasně pro naše hokejisty (4:2, 4:1).

Na další klání v postupovém ročníku horalů nevzpomínají v Nymburku rádi. Všechny čtyři vzájemné zápasy totiž ovládli hráči z Krkonoš (3:2, 3:2, 5:0, 5:1).

Až v letech 2010/2011 překročil Nymburk svůj stín a probojoval se překvapivě přes Kolín do semifinále. Jindřichův Hradec ale nepovolil účast ve finále skupiny střed.

Naposledy v loňském roce následovala porážka ve čtvrtfinále od Kolína 3:2 na zápasy. Můžeme tak mluvit o středočeském týmu jako pravidelném účastníkovi, nikdy si však nepřipsal žádný velký druholigový úspěch, jaký se například podařil našim hráčům v roce 2006.

V přípravě na letošní sezonu přišly 4 vítězství, 2 porážky a 1 remíza. Vítězství se zrodilo i nad naším celkem v poměru 3:2. Dále odešli poražení hráči Poděbrad, juniorky Pardubice a hráči týmu Biasca. Zvítězit se povedlo Kobře Praha a Jablonci hned v prvním přípravném utkání v polovině srpna.

První mistrovský zápas uloupil všechny body Kolín po vítězství 7:5, následně Nymburk neuspěl na stadionu Ledních medvědů Pelhřimov, kteří po třech kolech vedou tabulku ligy. Prohrál 4:6. První body získal v Milevsku v sobotu díky výhře 6:3.

Sestava NED Hockey Nymburk

Důležitým článkem sestavy byl minulý rok Jan Stehlík. Nasbíral 35 bodů za 18 branek a 17 nahrávek. Letos stihl ve třech utkáních čtyři branky a pro tým se tak pomalu stává nepostradatelným. Dále se brankově prosazují Kříž, Šimek a Král. Právě Lukáš Král si ke třem brankám v prvních třech utkáních připsal celkem sedm asistencí a jeho angažování se týmu zatím vyplácí. Velkým oslabením týmu byl jistě odchod Ondřeje Malinského. Tento obránce v loňské sezoně připravil 19 branek a sám 3 vstřelil.

Profil klubu

Rok založení klubu: 1932

Klubové barvy: modrá, žlutá

Webové stránky: www.klub.nedhockey.cz

Průměrná návštěvnost v sezoně 2012/2013: 239 (doma), 417 (venku)

Prezident klubu: PaeDr. Tomáš Netík

Hlavní trenér: Radim Bičiště

Vedoucí mužstva: Jaroslav Vlasák

Kapacita stadionu: 4500 míst

Utvořme tak domácí atmosféru našim hokejistům i v zítřejším venkovním zápase. Utkání začíná v 17:00 hod.