HC Stadion Vrchlabí – David Zíma a Ondřej Poživil: Litvínovská dvojka

David Zíma a Ondřej Poživil: Litvínovská dvojka

27.05.2010
Jana Poskerová

Útočníka Davida Zímu není potřeba dlouze představovat, za HCV odehrál minulou sezónu a letos k němu z Litvínova přibyl ještě obránce Ondřej Poživil. Toho jsme zastihli s kotníkem naloženým v ledu. Dobrá nálada jej naštěstí neopustila a během našeho povídání stačil kibicovat jak svého spolubydlícího Davida, tak i další spoluhráče. Je možné, že se ti dva potkají také v jedné lajně, ale to už je na trenérovi.

Davide, stalo se během hokejové pauzy něco nového?
Podepsal jsem s Vrchlabím znovu roční hostování. Přes měsíc jsem odpočíval. Teď jsem v té méně příjemné fázi a tou je příprava, už se těším na červenec na led. Loňskou přípravu jsem ve Vrchlabí neabsolvoval, nastoupil jsem až v sprnu v přípravných zápasech..

Co si od nadcházející sezóny slibujete?
Chtěl bych zlepšit svoje výkony. Je fajn, že trenér už ví, co ode mě může čekat, tak snad překvapím. Taky věřím, že letošní výsledky budou lepší než minulou sezónu. Budeme střílet na bránu (směje se).

A jak jste na tom Vy, Odro? Co víte o Vrchlabí?
Ve Vrchlabí jsme teprve tři týdny, je to hezké městečko a líbí se mi tady. O hokeji něco vím, že tým byl na úrovni a měl dobré výsledky, až teda na poslední sezónu. Navíc mám tady dost kamarádů, včetně Davida, tak nebyl důvod, abych se bál nabídku přijmout.

A je to blíž do Finska… Ondřej Poživil by chtěl jednou hrát za IFK Helsinky pozn. redakce
Ani nevím, jak jsem k tomu přišel, ale je fakt že od mala inklinuju k finskému hokeji a vždycky mě fascinovali. Samozřejmě NHL je sen asi každého, ale pro mě jsou to Helsinky.

Tím můžeme plynule přejít k Vašim hokejovým začátkům
David Zíma: U nás je to asi rodinná tradice, děda i táta hráli hokej, oba byli dobří. Táta má odehráno asi dvanáct sezon v extralize a já jsem už jen pokračoval. Jako malý jsem hrál tenis a hokej a když přišel zlom, že se musím rozhodnout pro jeden sport, tak jsem si vybral hokej. Celou dobu jsem byl v Litvínově, jednu sezonu jsem hrál střídavě extraligu v Litvínově a za první ligu v Mostě a teď začínám druhou sezonu ve Vrchlabí.

Ondřej Poživil: U nás začal s hokejem starší brácha a já jsem se přidal. Ale Litvínov je jednoduše hokejové město. Pro mě to byla i jednoduchá cesta, sledovat bráchu a čekat, jak to dopadne, zatím je výsledek ten, že jsem tady.

A co dalšího kromě hokeje vás baví?
Ondřej Poživil: Celkově asi sporty. Neznám vrcholového hokejistu, který by se nezajímal o sport. Chodíme plavat. A pak bych chtěl dál pokračovat ve studiu. Jsem přihlášený na vysokou školu – pedagogická fakulta.

David Zíma: Jsem na tom stejně jako Ondra, sport. Na vysokou jsem se přihlásil taky, čekám, jak dopadne přijímací řízení, ale vybral jsem si technický obor. A život nás baví.

Davide, co fanynky?
Vrchlabští fanoušci jsou pohodoví….

Na ty se neptám, ptám se na fanynky.

Aha… (Přemýšlí) Jsem myslel, že bych to obešel přes fanoušky. To nevím, nemám s nimi osobní zkušenost, navíc jsem zadaný. Ale tak jsou tady hezké holky.

Ondřej: Ono je vždycky příjemné být pochválený, ať fanouškem nebo fanynkou, ale od holky se to líp poslouchá.

David doplňuje: Hlavně když hraješ úplně blbě, tak je fajn, že tě někdo pochválí.

Ondro, co můžeme od Vás, jako od obránce čekat?
Kdybych se měl představit jako obránce, tak bych řekl, že jsem ofenzivní. Hodně podporuju útok. Když je možnost, tak jdu dopředu.

Sledujete, jak se vyvíjí sestavy vašich soupeřů?
David: Přestupy sledujeme skoro každý den, jsme zvědaví, kdo kam zamíří. Čekáme, kdo přibude i sem k nám. Nabitý bude určitě Chomutov. Jenže ani posily neznamenají, že celek vyhraje, zápasy budou zase vyrovnané.

Ondřej: Sledujeme to dost, abychom věděli, co nás čeká a nemine. Celkově budou zajímavé sestavy Ústí, Chomutova a Olomouce. Ale porazit může každý každého.

S kým byste chtěli figurovat v sestavě?
David: Byl jsem tomu blízko, ale nakonec mi to nevyšlo, chtěl bych se na ledě potkat s Martinem Ručinským .

Ondřej: S bráchou, ale už jsme spolu hráli. Jinak se mi líbí, jak hraje Scott Niedermayer.

A co příprava?
David: Zatím jsem zažil, a Ondra taky, přípravu jenom v Litvínově a je to celkem podobné, akorát v jiném prostředí. Dvoufázový trénik, jednofázový trénink, posilovna, výdrž. Asi není moc co nového vymyslet. Nejhorší jsou kola.

Ondřej: A to pro mě je to zase nové, v Litvínově tam už to byl skoro stereotyp. Tady vlastně nevím, co přesně bude a vyhovuje mi to. Pro mě je to zajímavější. Co se týká kol, tak já jsem se po první rovinaté etapě těšil na kopcovitou, ale to jsem teda vůbec netušil, co mě čeká.