HC Stadion Vrchlabí – David Pojkar: Těším se na podporu fanoušků a skvělé zápasy
A Team

David Pojkar: Těším se na podporu fanoušků a skvělé zápasy

Anna Zívrová

Nová posila Vrchlabí David Pojkar se může kromě bohatých zkušeností z extraligy pochlubit třeba i titulem juniorského mistra světa. Pro vrchlabský klub tak bude tenhle bek pořádně velkou posilou. O svých prvních dojmech v novém týmu se rozpovídal pro náš web.

Jak jste se dostal do týmu Vrchlabí?
Pan Jakubec mě kontaktoval s nabídkou, jestli bych zde nechtěl hrát. Slovo dalo slovo, a jsem tady.

Kariéru jste přerušil, ale pak jste se rozhodl ji znovu obnovit. Chyběl vám hokej?
V neaktivní sezoně jsem si stejně chodil zahrát se starou gardou a aktivní kariéra mi chyběla, takže to je vlastně ten důvod. Hlavně mě hokej pořád baví a nemá cenu končit.

Hrál jste někde loni? Ve statistikách o tom není zmínka.
Jezdil jsem hrát krajský přebor do Nového Města nad Metují, což bylo skvělé a mohl jsem si alespoň nějak zahrát.

Začala příprava na ledě, jakou jste měl vůbec letní přípravu?
Těšil jsem se na led opravdu hodně. Letní přípravu jsem letos vlastně ještě neskončil, protože cvičím pořád, běhám, jezdím na kole. Takže já mám letní přípravu vlastně celý rok.

Jaká je pro vás Vrchlabí motivace, kam chcete s týmem dojít?
Chceme se umístit na nějakých horních příčkách, ale to se uvidí podle toho, jak bude rozjetá sezona.

Jste zaměstnán v Praze. Co děláte?
V Letňanech trénuji mládež a dorost, dělám individuální hokejové tréninky.

Co víte o Vrchlabí, jeho fanoušcích a klubu?
Když jsem hrál v Ústí, tak jsme se jezdívali hrát a fanoušci tady byli vždycky super. Akorát jsem byl tehdy soupeř, takže to bylo těžší.

Na svém kontě máte v kariéře několik úspěchů – na co nejraději vzpomínáte?
Nejvíc vzpomínám asi na juniorský titul mistrů světa z roku 2001, protože to bylo skvělé.

Na juniorském mistrovství světa jste hrál v týmu i s Tomášem Plekancem, hrál jste někdy s lepším hráčem?
Tehdy tam byla spousta skvělých hráčů, kteří momentálně hrají v NHL. Tomáš Plekanec byl zrovna ještě takový mladý, on byl vlastně o rok mladší, takže si myslím, že bych dokázal vyjmenovat až 10 lepších kluků.

Jste odchovancem Slavie, jak vzpomínáte na tento klub?
Slavia, to je pro mě prostě naprostá srdeční záležitost. Vyrostl jsem ve Slavii a hrál jsem v ní za chlapy, takže pro mě je Slavie jednoznačně nejlepší klub. V roce 2003, kdy Slavia získala titul jsem dostal i medaili. A to jsem byl tedy dost mladý.

Jaký jste typ hráče, co můžete Vrchlabí hlavně přinést? V čem jsou vaše přednosti?
Jsem starší hráč, nebojím se pohrát si s pukem. I když ti mladší kluci jsou taky šikovní.