HC Stadion Vrchlabí – Chceme se do Ústí vrátit, hlásí Pácal
Ohlasy k zápasu

Chceme se do Ústí vrátit, hlásí Pácal

27.02.2011
Soňa Jirásková

Ú s t í n/L. - V pátém čtvrtfinálovém klání zdolali Ústečtí Lvi celek z Podkrkonoší vysoko 5:0. Hokejisté HC Vrchlabí se střelecky trápili a nepodařilo se jim proti Severoročechům ani jednou prosadit. V sérii hrané na čtyři vítězná utkání stále není o vítězi jasno a blíže k postupu do semifinále mají v současné době žlutomodří, kteří vedou 3:2 na zápasy.

Zápas začal lépe pro Slovan, kdy ve 13. minutě prostřelil při početní výhodě brankáře Koutského ústecký sniper Marek Čurilla. Ve druhé třetině přidaly šelmy dva góly do klece Vrchlabí. Ani ve třetím dějství se bílomodří nezmohli na odpor a hokejisté z města nad Labem jim nadělili další dvě branky. Utkání nebylo oproti čtyřem předchozím tolik vyrovnané a fanoušci se překvapivě dočkali vysoké výhry. „Myslím si, že nás Ústí jasně přehrálo. My jsme tahali za kratší konec provazu a trošku jsme odešli i fyzicky. Ústí hrálo opravdu výborně. Dobře bruslili, dohrávali nás a byli zkrátka lepší,“ chválil místní válečníky vrchlabský Pácal.

Na obou stranách bylo hodně vyloučených, ale trestat dokázali jen domácí. Pouze jedna branka padla ve standardním počtu hráčů na ledě. Dva góly obdrželi Vrchlabští v oslabení, jeden při vlastní přesilovce a trestné střílení proměnil Jan Alinč. „My jsme šance v početní výhodě neproměnili a Ústí má přesilovky jako největší zbraň, hrají je výborně,“ ocenil kvalitu soupeře kapitán hostí.

Bojovníci z Českého středohoří si prvním místem zajistili přímou účast ve vyřazovacích soubojích, a tak mohli šetřit síly na čtvrfinále, což se v prvních zápasech nejevilo jako příliš efektivní. „Já si myslím, že se Ústí teď rozehrálo, protože poslední týden stáli a to je určitě znát. My jsme hráli předkolo a do play-off jsme šli narozdíl od Ústí rozehraní.“

V úvodu vyřazovacích soubojů narazili hráči z Krkonoš na favorita 1. ligy. Takto vyrovnanou bitvu by však sotva stěží někdo předem očekával. „Je to určitě úspěch. Abych řekl pravdu, tak jsem neočekával takový průběh. Ale po těch prvních dvou zápasech tady jsme si mysleli, že to bude vyrovnané.“ Zápasy jsou jak fyzicky, tak i psychicky velmi náročné a o slovo se tak hlásí únava. „Tak určitě jsme unavení. Je to 9. zápas ve 20 dnech, takže to je určitě znát,“ přiznává Tomáš Pácal.

V sérii teď mají psychickou výhodu modrožlutí, kteří se ujali vedení v sérii. I přes tuto skutečnost sok zbraně neskládá a bude se snažit hokejisty z Ústí nad Labem ještě potrápit. „Bude to vyrovnané a hlavně tam přijde plný stadion. Jen tak to nevzdáme. My do toho půjdem prostě s tím, že se chceme vrátit ještě sem. Naším cílem bylo postoupit do play-off. A to jsme splnili a teď se bavíme hokejem. Samozřejmě makáme naplno, ale je to play-off,“ dodává závěrem hráč s číslem 8.