HC Stadion Vrchlabí – Asi na Vrchlabí neumíme hrát, usmívá se Jiří Jebavý

Asi na Vrchlabí neumíme hrát, usmívá se Jiří Jebavý

19.08.2009
Petr Novotný

Za HC Slavia Praha nastoupil i vrchlabský odchovanec a mládežnický reprezentant Jiří Jebavý. Proto jsme si na něj po zápase počkali a položili mu pár otázek, než odjede se svými spoluhráči zpět do hlavního města. Z rodného města odešel již po šesté třídě základní školy a za tu dobu urazil obrovský kus nejen hokejové cesty.

Co říkáš na dnešní zápas Jirko?
Trošičku špatný konec pro nás, protože jsme si to nechtěli nechat vzít jako loni. Asi na Vrchlabí neumíme hrát, nedali jsme spoustu šancí. myslím si, že to z naší strany nebylo uplně nejhorší, ale asi bychom tady měli vyhrávat. Hlavně starší kluci řikaj, že neradi hrají proti těmto týmům, protože je to pro ně něco jinýho, vyhecujou se a je to pro ně hodně motivační. Tyhle zápasy pro nás určitě nejsou lehký.

Jaký je tvůj běžný den?
Ráno vstanu, nasnídám se, vyrazim na trénink. Máme hodinu před ledem sraz, to je tak v 9 hodin. Pak nějaké rozcvičení, v 10 trénink, odtrénuju, zase protáhnu. Po obědě podle toho, jestli máme dvoufázově nebo ne. Takže buď si jdu lehnout, trochu odpočinout nebo jdeme třeba do kina. Když jsou dva tréninky, je to jen na trénink, spás, na trénink.

Co obvykle děláš, když zrovna nejsi na ledu?
Zajdeme do kina, s kámošema pocouráme po obchodních centrech nebo zajdeme na tenis, když je víc síly, ale to jen výjimečně.

Jaká byla tvoje cesta z mládežnického klubu HC Vrchlabí až do Extraligové Slavie?
Já jsem tady chodil do šesté třídy a o prázdninách jsme s Alanem Šrámkem jeli na hokejovou školu Vládi Růžičky. Tam jsem byl týden a pak mi nabídli, jestli to tam nechci zkusit. Po prázdninách už jsem se tam přestehoval k babičce a od sedmé třídy jsem tam chodil i do školy. Od té doby tady hraju. Vždycky mám střídavý start, nemám stálé místo.

Jaké to je, hrát pod vedením Vladimíra Růžičky?
Je to určitě zkušenost, on je osobnost a má obrovský respekt. Hodně to motivuje a člověk se snaží podat co nejlepší výkon.

Chtěl by ses někdy vrátit do svého domovského klubu?
Určitě bych si tady rád zahrál, spíš podle toho, jak se to bude vyvíjet. Pokud se usídlím v extralize, určitě budu rád hrát tam. Kdybych, nedej Bože, měl hrát první ligu, rád bych si tu zahrál.

Kdo byl a v současnosti je tvým vzorem?
Já nikdy konkrétní vzor neměl. Ačkoliv jsem obránce, obdivoval jsem Jardu Jágra, Wayna Gretzkyho a další, ale z obránců jsem nikoho neměl.

Co si myslíš o ambicích HC Vrchlabí na vítězství v první lize?
Myslím si, že je tady kvalitní mančaft a vítězství není vyloučené. Hrají rychlý hokej a mohli by se o to pokusit.

Které prvoligové kluby jsou podle Tebe největšími soupeři?
Určitě klasický rival Hradec Králové, Kometa už je pryč, to Ústí asi. Všechny týmy, co hrají pravidelně nahoře.

Tvůj hokejový sen?
Sen každýho kluka je NHL, ale já si teď chci vybudovat to místo tady v Extralize a pak se můžu dívat dál.

Děkuji za Tvůj čas a ať se daří!