HC Stadion Vrchlabí – Aleš Kmoníček: Spolupráce s Mladou Boleslaví bude v menším rozsahu
A Team

Aleš Kmoníček: Spolupráce s Mladou Boleslaví bude v menším rozsahu

03.08.2009
Jitka Čechová

Na pondělní tiskové konferenci padlo hodně informací. Od sportovního ředitele vrchlabského klubu Aleše Kmoníčka se přítomní dozvěděli, jak to v současnosti vypadá se složením kádru, na koho se klub chystá spolehnout a koho zatím naopak jen zkouší. Také se mluvilo o spolupráci s extraligovou Mladou Boleslavi či druholigovým Trutnovem. Aleš Kmoníček se navíc vyjádřil i k odchodu Milana Kostourka a k ošemetné situaci, do jaké se dostal (bývalý) obránce Vrchlabí Jiří Matějíček.

Můžete nějakým způsobem shrnout letní posilování a formování vrchlabského kádru?

"Co se týče brankářů, zůstal nám z minulého ročníku pouze Petr Ševčík. K němu se nám podařilo angažovat dva zkušené gólmany Miroslava Brože a Radovana Biegla. Momentálně jsme spokojeni i s obrannými řadami. Na hostování k nám přišel Tomáš Pácal a Lukáš Chmelíř, od Kolína jsme koupili velice nadějného Jana Hanzla. Navíc tu máme na zkoušku Petra Novajovského z Mladé Boleslavi. Ohledně útoku jsme si po loňské sezoně řekli, že hlavně v play-off nám chyběl zkušený hráč a taky nějaký střelec. Proto jsme přivedli Kamila Tvrdka, Vladislava Kubeše. Několik dalších hráčů tady máme na zkoušku. Třeba Jakuba Sajdla z Mladé Boleslavi nebo Martina Filipa z Hradce Králové."

Vrchlabí v rámci minulého ročníku spolupracovalo s Mladou Boleslaví. Jaká ta spolupráce byla?

"Mělo to své výhody i nevýhody. Plusem byl fakt, že jsme mohli zapojit hráče, kteří mají extraligovou výkonnost. Ačkoliv těch hráčů nebylo tolik, tak musím zmínit určitě práci Vaška Eiselta, Tomáše Nouzy a Filipa Šindeláře, kteří nám nějakým způsobem skutečně pomohli. Co nebylo až tak úplně přínosné – avšak my jsme se k tomu zavázali, takže to nechci nějakým způsobem kritizovat, i když dneska bych to už asi neudělal – bylo to, že tady trénovalo pět šest hráčů od začátku letní přípravy, kteří sice měli výkon na první ligu, ale nebyl to výkon v pravém slova smyslu. Ale to bylo spíš zklamání ohledně těch hráčů jednotlivě, za to Boleslav nemůže. Další věc, která byla tak trochu nepříjemná, byl fakt, že Mladá Boleslav ke konci sezony neměla až tak široký kádr. Tudíž když jsme potřebovali pomoct v těch důležitých zápasech v play-off, tak jsme dostali buď úplně unavené hráče, kteří nám nepomohli, nebo třeba Filipa Šindeláře až na třetí zápas, tuším. Což už bylo relativně pozdě. Takže to bylo zklamání. Když jsme to potřebovali, tak nám Boleslav možná nechtěla, ale spíš asi nedokázala pomoct."

Bude tedy nějaká podobná spolupráce s Mladou Boleslaví i v příští sezoně? Nebo Vrchlabí už s něčím takovým nepočítá?

"Počítá, jenom to už nebude v takovém rozsahu, v jakém to bylo. V Boleslavi se vyměnilo vedení a také trochu koncepce. Takže letos začneme tím, že tady máme nějaké hráče na zkoušku a během sezony jsme domluvení s panem Bukačem, že tady budeme mít napsané dva zkušené hráče do obrany a do útoku formou střídavého startu. Samozřejmě ukáže čas a jejich vytíženost, zda tady nějakým způsobem budou nebo nebudou působit."

Kromě té spolupráce směrem nahoru, jste měli i kontakt směrem dolů – Trutnov. Jak se jevilo a jeví tohle partnerství?

"Co se týče Trutnova, tak naše spolupráce přinesla přesně to, co jsme chtěli. Myslím, že se to odrazilo i na konečném umístění Trutnova, protože naši hráči tam tvořili základ a dotáhli to mužstvo až na šesté místo. Pro nováčka je podle mě tohle velmi slušné umístění. Co se týče letošního roku, tak musím říct, že jsme se dohodli, že HC Trutnov dál nebude působit a provozovat druhou ligu. V současné době vedeme jednání o tom, aby tuto licenci provozoval jiný klub, případně Občanské sdružení HC Trutnov, které dělá všechny kroky pro to, abychom načerpali rozpočet a mohli začít."

Co můžete říct k poměrně nečekanému odchodu Milana Kostourka?

"Milan Kostourek u nás včera oficiálně skončil kvůli lepší nabídce ze Slovenska. Sice jsme už měli připravené všechny podklady a dokumenty, ale rozhodně tady nebudeme držet někoho, kdo chce jinam."

Takže tímto krokem Milan Kostourek neporušil smlouvu?

"K tomu můžu říct jen to, že k dnešnímu dni máme na Kostourka práva od Brna. Kdybych chtěl, tak bych s tím pochopitelně mohl dělat zle, ale něco takového dělat nebudu. Hráče, který za nás hrát nechce, zase nechceme my."

Jak vypadá situace s obráncem Jiřím Matějíčkem? Máte o tom nějaké zprávy?

"Jirka se dostal do nemilé situace, protože neví, na čem je. Ačkoliv celé léto trénoval s Hradcem, tak dostal výpověď ze smlouvy. Důvody té výpovědi nebudu zmiňovat, ale faktem je, že Matějíček je momentálně v kontaktu se svým právníkem a bude zjišťovat, zda ta smlouva je či není platná. Když jsem se tohle všechno dozvěděl, tak jsem se rozhodl, že Hradci učiníme novou nabídku, protože osud Jirky nám není lhostejný. Dle mého je to opravdu dobrý hráč, má rodinu a tak dále. Ta nová nabídka se hodně přibližuje tomu, na čem jsme se s Hradcem kdysi nemohli dohodnout. Teď už jen čekám, jaká na to přijde odpověď."

A ještě otázka na závěr: Zmínil jste se o tom, že Vrchlabí má teď k dispozici hned několik hráčů na zkoušku. U těch mladších je to poměrně pochopitelné, ale myslíte si, že je potřeba zkoušet i takového Martina Filipa?

"Martina Filipa není potřeba zkoušet, ale faktem je, že s ním počítáme na určité posty a chceme vyzkoušet, jak mu to na nich půjde. Takže… vlastně o zkoušku jde."