HC Stadion Vrchlabí – Hodnocení letního soustředění mládeže 2024

Hodnocení letního soustředění mládeže 2024

02.09.2024
Lucie Horčičková

Během posledních dvou srpnových týdnů proběhla soustředění naší mládeže. Mladší kategorie měly soustředění v Horní Branné, starší v Herlíkovicích. Všechny kategorie od mladších žáků výše dokonce dojížděly na kolech.
Přinášíme hodnocení soustředění od trenérů jednotlivých kategorií.

Přípravka

Hodnocení hlavního trenéra Adama Jirků:
„V pátek 30. srpna nám skončilo soustředění s našimi nejmenšími hokejisty. Soustředění trvalo 4 dny a myslím si, že si to děti náramně užily. Dopolední tréninky na ledě byly více zaměřené na dovednosti, na suchu jsme se zaměřili na motoriku s obratností a odpoledne jsme přecházeli do herních činností. Poslední den jsme děti rozdělili do 4 týmů, ve kterých turnajově soutěžily ve 3 disciplínách. První disciplínou byl fotbal, následoval biatlon formou štafet a nakonec si děti zahrály miniturnaj v hokeji. Chtěl bych všechny děti moc pochválit za přístup a statečnost, protože součástí soustředění byla i stezka odvahy, kterou děti bez větších problémů zvládly. Byla radost sledovat jejich nadšení a lásku ke sportu a bude se těšit na další spolupráci s nimi.”

Hodnocení hlavního trenéra Reného Macha:
„Soustředění se zúčastnilo celkem 14 dětí. Každý den byly dva tréninky na ledě a jeden trénink na suchu. Dopolední ledy jsme věnovali rozvoji hokejových a bruslařských dovedností. Odpoledne bylo pojato spíše herní formou. Program suché byl věnovaný sportovním hrám. Pro děti byly připraveny turnaje ve fotbale, házené a florbale. Ve čtvrtek byl program zpestřen o bazén. Celé 4 dny byly plné zábavy a týmového nasazení. Program byl náročný, ale děti ho skvěle zvládly a společně jsme si to moc užili! Všechny bych chtěl moc za celé soustředění pochválit a už se těším na novou sezónu!“

Hodnocení hlavního trenéra Filipa Moníka:
„Máme za sebou náročné čtyřdenní soustředění v Horní Branné a troufám si říct, že si ho děti skvěle užily. Každý den jsme měli dva tréninky na ledě a dva tréninky na suchu. Dopolední tréninky na ledě byly zaměřeny převážně na hokejové dovednosti, které si děti mohly vyzkoušet v odpoledních trénincích. Na suchu jsme se věnovali převážně koordinaci a všestrannému pohybu formou her. Nechyběla ani stezka odvahy, kterou děti zvládly se ctí. Za celé soustředění mají obrovskou pochvalu a už se nemůžu dočkat na společnou sezónu. V poslední řadě bych chtěl poděkovat všem trenérům a rodičům, kteří nám se soustředěním pomáhali a Borisovi, který se nám staral o jídlo a ubytování.”

Hodnocení hlavního trenéra Jakuba Tatara:
„Soustředění hráčů a hráček kategorie MŽ bylo převážně zaměřené na nabírání fyzické kondice, zlepšování individuálních hokejový i pohybových dovedností a hlavně také na sjednocení a soudržnost týmu. Zpestřením programu byla také nedělní odpolední návštěva vrchlabského krytého bazénu a večerní stezka odvahy. Samotné soustředění mohu zhodnotit velmi pozitivně, myslím, že všechny děti si ho užily a některé dokázaly dokonce překonat své strachy. Všichni zúčastnění si zaslouží pochvalu.”

Starší žáci

Hodnocení hlavního trenéra Jakuba Kynčla:
„Musím říct, že soustředění se opravdu povedlo. Soustředění trvalo 4 dny, během kterých jsme měli celkem 7 ledů, takže jsme dřeli a dolaďovali hru, kterou chceme hrát celou sezónu. Mimo ledy a suché, jsme si užili i spoustu zábavy, ať už na bojovce nebo při stmelovacích aktivitách.“

Hodnocení hlavního trenéra Davida Chalupy:
„Soustředění 9. třídy proběhlo na penzionu u Hlaváčů v Herlíkovicích společně s dorostem. Na kluky čekal náročný program. Každý den jsme měli dva ledy a dvě suché, k tomu se navíc kluci přesouvali na kolech. Dopoledne jsme se zaměřili na dovednosti a hry na malém prostoru. Odpoledne jsme dělali již vyloženě herní věci, jako hra v obranném pásmu, rozehrávka atd. I na suchu měli kluci náročný program, chodili jsme do posilovny, nebo jsme dělali odrazovou sílu atd. V neděli jsme navštívili místní bazén, kde kluci mohli zregenerovat. Na večer si kluci mezi sebou připravili turnaj v nohejbale. Kluky bych chtěl za 4 dny velmi pochválit, protože tréninky na ledě byly ve skvělém tempu a pracovali celou dobu tak, jak si představujeme.“

Dorost

Hodnocení hlavního trenéra Petra Hlaváče:
„Ve dnech 23. - 26.8. proběhlo soustředění dorostu. Musím všechny zúčastněné pochválit. Kluci měli čtyřfázové tréninky a vše zvládli perfektně. Vyhýbaly se nám zranění i nemoci, takže program probíhal přesně podle plánu. Všichni jsme si to užili a doufám, že se to odrazí i do výsledků v sezóně, která bude velmi těžká, protože je v týmu 90% takzvaných prvoročáků.“

Juniorka

Hodnocení trenéra Michala Oborníka:
„Ve dnech 27. - 30.8. probíhalo soustředění našich juniorů. Na ledě jsme se zaměřili na bruslení a práci s kotoučem. Při hrách byl kladen důraz na hru na malém prostoru. V posilovně hráči pracovali na posílení těla jako celku. Využívali jsme i prostory fotbalového stadionu. Tam byla cvičení zaměřena na kondici a startovní rychlost. Nechyběl ani fotbálek nebo nohejbal. Soustředění bylo zakončeno přátelským utkáním s Jabloncem n/N, které jsme prohráli 2:4. Nešlo nám ani tak o výsledek, ale chtěli jsme vidět, jak hráči zápas zvládnou po tak náročném soustředění. Utkání se odehrálo ve vysokém tempu a s nasazením jsme byli spokojeni. Celkově soustředění hodnotíme pozitivně a hráče chválíme za přístup v tréninkových jednotkách.“