HC Stadion Vrchlabí – Další domácí zápas bude proti Táboru
Preview k zápasu

Další domácí zápas bude proti Táboru

Raina Tomanová

V nadstavbové části se HC Stadionu bohužel nedaří. V sedmi zápasech skóroval za tři body pouze jednou, a to proti Ústí nad Labem na jeho vlastním ledě.
Tentokrát do Vrchlabí zavítá Tábor, který již Vrchlabí v nadstavbě porazil poměrem 3:1.
Jsme v polovině této části sezony a je potřeba pořádně zabrat.
Partnerem sobotního utkání je Skiareál Špindlerův Mlýn.

Vyjádření majitele klubu Aleše Cermana:
„Za sebe chci konstatovat, že se sezóna odehrává zhruba dle mého očekávání. Vytyčili jsme si jasný směr a nebudeme z něho uhýbat. Na vrchlabském hokeji se podílím již 15 let a zažil jsem s ním už hodně úspěchů i pádů. Celá činnost kolem hokeje mi především musí dávat smysl, A-tým musí navazovat na práci celého klubu a všech jeho mládežnických celků. Chceme především vychovávat své hráče a postupně je zapojovat do A-týmu. Opakuji, že to není otázka financí, ale smyslu celé činnosti.
S touto filozofií jsme se dostali do nadstavbové části, která je náročná. I zde můžeme a chceme vítězit, ale musí se sejít dohromady všechny aspekty, které výsledek ovlivňují. A pokud do toho hráči dají maximální úsilí, trenéři svoje know-how a diváci svoji energii, můžeme být společně úspěšní i s těžšími soupeři, kteří disponují vyššími rozpočty.”

HC Stadion Vrchlabí je i po utkání s Příbramí na šestém místě v tabulce, na kontě má 54 bodů. V posledním utkání bohužel krkonošský celek nezvládl dát ani branku, zatímco Příbram skórovala dvakrát. Ani v předešlých zápasech se nedařilo. Vrchlabí prohrálo s Chomutovem, Mosteckými Lvy nebo s Letňany. Prozatím se v nadstavbě povedlo HC Stadionu vyhrál pouze nad Ústím nad Labem, které porazilo poměrem 3:1. Stejným výsledkem, ale pro soupeře, dopadl první zápas nadstavby s Táborem.

Posledních 5 utkání HC Stadion Vrchlabí
7. kolo nadstavby - HC Stadion Vrchlabí x HC Příbram 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
4. kolo nadstavby (dohrávka) - Piráti Chomutov x HC Stadion Vrchlabí 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
6. kolo nadstavby - Mostečtí Lvi x HC Stadion Vrchlabí 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
5. kolo nadstavby - HC Stadion Vrchlabí x HC Letci Letňany 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
3. kolo nadstavby - Ústecký Slovan x HC Stadion Vrchlabí 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Kanadské bodování HC Stadion Vrchlabí
1. Patrik Urban 17+29
2. Ondřej Chrtek 12+24
3. Lukáš Kastner 17+12
4. David Chalupa 12+16
5. Filip Krsek 10+13

Do sobotního utkání nenastoupí Lukáš Kastner (nemoc) a Filip Krsek (zranění).

HC Tábor je v tabulce na 2. místě, které má zasloužené. V základní části se mu dařilo stejně dobře, jako v té nadstavbové. Získal tři body například proti Letňanům, také porazil o jedinou branku Ústecký Slovan. Nedařilo se mu pouze proti Příbrami, která si smlsla také na Vrchlabí. Mostu dokázali táborští hráči vstřelit hned osm gólů, na Děčín byl ale Tábor krátký a padnul o jednu branku 2:3.

Posledních 5 zápasů HC Tábor
7. kolo nadstavby - HC Letňany x HC Tábor 1:5 (0:2, 0:1, 0:3)
6. kolo nadstavby - HC Tábor x Ústecký Slovan 4:3 (3:0, 0:3, 1:0)
5. kolo nadstavby - HC Baník Příbram x HC Tábor 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
3. kolo nadstavby - HC Děčín x HC Tábor 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
2. kolo nadstavby - HC Tábor x HC Most 8:2 (4:0, 0:2, 4:0)

Kanadské bodování HC Tábor
1. Jan Milfait 11+23
2. Milan Dančišin 16+17
3. Ondřej Šulek 14+19
4. Jakub Matušík 14+19
5. Karel Plášil 8+24

Vzájemné zápasy obou soupeřů
2023 - HC Tábor - HC Stadion Vrchlabí 3:1 (1. kolo nadstavby)
2023 - HC Tábor - HC Stadion Vrchlabí 5:1 (28. kolo ZČ)

Zápas se odehraje v sobotu 10.2. od 18:00 na zimním stadionu ve Vrchlabí.

Během první přestávky si budete moci zasoutěžit o skipasy do Špindlerova Mlýna, které nám pro vás poskytl partner utkání Skiareál Špindlerův Mlýn.

A na jakou soutěž se můžete těšit?
• O první přestávce proběhne soutěž HOĎ PUKEM NA STŘED.
Soutěžní puk si budete moct zakoupit za 50 Kč při vstupu na stadion.