HC Stadion Vrchlabí – Naše obrana pro sezónu 2023/2024

Naše obrana pro sezónu 2023/2024

11.06.2023
Lucie Horčičková

Po zveřejnění jmen naší gólmanské čtyřky přináší sportovní manažer klubu Jiří Jakubec další jména ze soupisky.
Tentokrát jde o jména obránců pro sezónu 2023/2024!

Tomáš Perička

Komentář Jiřího Jakubce:
„Tomáš je mladý hráč, který v loňské sezóně prokázal, že pro nás bude velice platným obráncem. Byla to jeho první zkušenost se seniorským hokejem a letos od něho očekáváme větší vyzrálost a zkušenost. Tomáš bude na začátku sezóny ještě pracovně mimo ČR a k týmu by se měl připojit až v průběhu října.“

Jakub Kynčl

Komentář Jiřího Jakubce:
„I Jakub odehrál první celou sezónu ve Vrchlabí a určitě obstál se ctí. Byly tam také výkyvy v jednotlivých výkonech, ale to vnímáme vzhledem k věku jako zcela normální jev, který by se měl s postupem času a nabytými zkušenostmi vytrácet. Play-off a závěr sezóny zahrál Kuba výborně a dostane prostor, aby takové výkony předváděl i letos. “

Ján Bendík

Komentář Jiřího Jakubce:
„Honza zatím zvažuje, zda bude ještě v kariéře pokračovat. Jeho zkušenost by se nám moc hodila jak v kabině, tak na ledě. Zatím jsme se s ním nedohodli, ale doufám, že ještě jednu sezónu zvládne.“

Jan Kerekanič

Komentář Jiřího Jakubce:
„Honza je jeden z našich univerzálů, který zvládne roli jak v obraně, tak v útoku. Umí přitvrdit a to naše hra určitě potřebuje. V loňské sezóně ho hodně přibrzdilo zranění ramene. To už má odoperované a intenzivně se připravuje na letošní sezónu.“

Martin Kozák

Komentář Jiřího Jakubce:
„Martin je dalším z našich univerzálů. Umí na ledě tvořit, ale i bořit a umí svoji hru i přitvrdit. Má k našemu týmu velice silný vztah a v loňské sezóně jednoznačně prokázal, že pro II. ligu je velice platným hráčem. Navíc letos bude v našem klubu působit i jako trenér juniorky, takže je pro nás důležitou součástí.“

Jan Boukal

Komentář Jiřího Jakubce:
„Honza Boukal je další z našich odchovanců, který prošel akademií v Hradci Králové. Již v loňské sezóně si v našem A-týmu připsal sedm zápasů a pro letošní sezónu s ním počítáme do základního kádru. Je to další z hráčů, který by se přes II. ligu mohl posunout i do vyšších soutěží. U nás by k tomu měl mít dost prostoru.“

David Sýkora

Komentář Jiřího Jakubce:
„David je i přes svůj nízký věk (22 let) zkušeným hráčem. Poslední tři sezóny se pohybuje mezi Chance ligou a II. ligou. Je to obránce, který je vynikající bruslař, tvořivý a vhodný do přesilové hry. Je to typ hráče, který se obecně v českém hokeji těžko hledá. Bohužel v minulé sezóně byl velmi limitován zdravotními komplikacemi, ale pokud mu zdraví vydrží, tak je to určitě obránce, který by měl být ve II. lize rozdílový.“

Marek Pelda

Komentář Jiřího Jakubce:
„Marek Pelda se u nás objevil v loňském roce a svými výkony, zejména v play-off, si řekl o místo v našem kádru. Marek je velice šikovný hokejista, který nakoukl i do mládežnických reprezentací, a pokud na sobě dostatečně zapracuje, nemusí být II. liga vrcholem jeho hokejového života.“

Simon Thomas Duran

Komentář Jiřího Jakubce:
„U Simona máme v tuto chvíli zatím otazník. Letní přípravu do teď absolvoval s týmem, počítali jsme s ním, ale ze soukromých důvodů ji musel přerušit a odjet do Rakouska. Situace ohledně něj by se měla vyřešit v následujících týdnech.“