HC Stadion Vrchlabí – Změny v herním modelu II. ligy
A Team

Změny v herním modelu II. ligy

18.09.2022
Lucie Horčičková

Jednání o formátu letošní II. ligy je u konce. Po definitivním odstoupení Kadaně výkonný výbor ČSLH schválil model se dvěma skupinami a odsouhlasil přelosovaný rozpis zápasů v základní části, o kterém jsme vás již informovali a máme ho uvedený na našem webu.

Pro naši skupinu Západ to tedy znamená, že bude mít 16 účastníků (HC Stadion Vrchlabí, HC Benátky nad Jizerou, HC Wikov Hronov....) a v základní části se utkáme všichni dvoukolově. Základní část soutěže skončí 11.1.2023 a každý tým v ní odehraje 30 zápasů.

Poté bude následovat nástavba, kdy se skupina Západ rozdělí na dvě menší skupiny dle výkonnosti. Týmy umístěné na 1. až 8. místě vytvoří skupinu A a týmy na 9. až 16. místě utvoří druhou skupinu B. V těchto skupinách budou týmy opět hrát dvoukolově každý s každým, což znamená dalších 14 zápasů.

! Permanentní vstupenky budou platit jak na základní část, tak i na nadstavbu, což je 22 domácích zápasů.

Týmy umístěné na 1. až 6. místě ve skupině A postupují rovnou do ČF a týmy umístěné na 7. a 8. místě ve skupině Asi zahrají s 1. a 2. týmem ze skupiny B předkolo na dva vítězné zápasy. Takto vznikne 8 účastníků play-off ze skupiny západ.
Týmy, které se po nadstavbové části umístí ve skupině B na 3. až 7. místě končí a 8. tým sehraje play-down na 2 vítězná utkání s posledním týmem skupiny Východ. Vítěz play-down série zůstává ve II. lize a poražený padá.

Play-off se hraje mezi skupinami Východ a Západ.
Série ČF, OF a SF se všechny hrají na 3 vítězné zápasy a finále na 4 vítězná utkání. Ve ČF se nejlépe umístěný ze skupiny západ utká s 8. týmem skupiny východ, 2. tým ze skupiny západ se 7. týmem ze skupiny východ atd.
Následují další série play-off, pro které se bude určovat pořadí pro nasazení jednotlivých dvojic na základě přepočtu průměru dosažených bodů i skóre na 1 odehraný zápas. U týmů ze skupiny Východ se to bude počítat z výsledků dosažených po základní části a u týmů ze skupiny Západ to bude z výsledků po nadstavbě. Důvodem, proč bude nutné udělat tento přepočet, je nestejný počet zápasů, které budou mít odehrány týmy ze skupiny Západ (44) a ze skupiny Východ (40).

Jiří Jakubec, sportovní manažer klubu:
„Je to celkem atraktivní model, který pro diváky slibuje zajímavou podívanou. Zatím jsme v přípravě neodehráli příliš těžkých zápasů, takže je obtížné odhadovat, jak budeme vypadat v soutěži. Určitě bychom chtěli být po základní části v první osmičce a odehrát kvalitní nadstavbu. Potom uvidíme, jak se bude soutěž směrem k play-off vyvíjet dál a stanovíme si další postupné cíle.“