HC Stadion Vrchlabí – Gólmanskou jedničkou bude pro sezónu 2022/23 Denis Vacek
Rozhovory

Gólmanskou jedničkou bude pro sezónu 2022/23 Denis Vacek

03.07.2022
Filip Vedral

První novou posilou, na kterou se můžeme v nové sezóně těšit, je dvacetiletý gólman Denis Vacek.
Denis začal s hokejem v Českých Budějovicích, časem ale přesídlil na východ Čech. Loňskou sezónu strávil v Nové Pace, kde odchytal 28 zápasů, ze kterých vyšel 14x jako vítěz s celkovým průměrem 3,4 obdržených branek na zápas.

Kde jsi s hokejem začínal? Pamatuješ si na své první hokejové krůčky?
S hokejem jsem začal ve třech letech v Českých Budějovicích. První krůčky jsem dělal do šesti let jako hráč, pak jsem si od hokeje dal chvilku pauzu a vrátil jsem se k němu jako brankář. Od mala mě to do branky táhlo a v té době táta zrovna trénoval v klubu o rok starší kluky, protože také chytal, tak jsem chodil na led s nimi. Pak jsem se zařadil do své kategorie. Bylo to fajn období a rád na své první brankářské krůčky vzpomínám.

V 8. třídě jsi hrál ještě za České Budějovice. Jak ses poté objevil v Hradci Králové?
Seběhlo se to rychle. V mladším dorostu jsem první rok chytal prakticky všechny zápasy v extralize mladšího dorostu ve Žďáře nad Sázavou a poté, když jsem se měl vrátit zpátky na druhý rok do Budějovic, chtěl jsem chytat všechny zápasy, jako ve Žďáře. To mi bohužel Budějovice v tu dobu slíbit nemohly, a tak jsem se rozhodl, že odejdu. Shodou okolností se mi povedl zápas proti Hradci a od té doby jsme byli v kontaktu. Jsem rád, že jsem tam šel, byla to příjemná změna.

Minulý rok jsi chytal za druholigovou Novou Paku. Jak bys loňskou sezónu zhodnotil?
Minulou sezónu hodnotím kladně. Ze začátku jsme měli pomalejší rozjezd, ale poté jsme začali vyhrávat a bojovat o play-off. Bohužel jsem dostal na přelomu roku mononukleózu a sezóna tím pro mě skončila. Od trenérů jsem dostával důvěru v každém zápase a to mi vyhovovalo.

Pro další sezónu sis vybral vrchlabský A-tým, kde bude letos mnoho mladých tváří. Jak se na tuto sezónu ve těšíš?
Těším se moc! Hodně kluků znám, ať už jako spoluhráče, nebo jako soupeře. Už se nemůžu dočkat až to všechno začne a až okusím domácí atmosféru a poznám skvělé fanoušky, které Vrchlabí má!

S jakým očekáváním jdeš do nové sezóny?
Do sezóny jdeme s tím, že chceme být do šestého místa. Jinak, díky rozdělení skupin, očekávám kvalitnější ligu. Já osobně jsem za to rád, protože nemusíme hrát 6x proti stejnému soupeři. Ale pro kluby to je velká ekonomická zátěž. Uvidíme, jaké to bude.

Předpokládám, že je hokej pro tebe na prvním místě. Máš ještě nějaké jiné koníčky?
Ano to je pravda. :-) Mimo hokej si rád zahraji squash, stolní tenis nebo plážový volejbal.

Jaký je tvůj největší hokejový zážitek?
Těch zážitků je spousta. Prakticky si užívám každý zápas, do kterého naskočím. Pěkný zážitek byl na Olympiádě dětí a mládeže v Chomutově, to byl asi takový první větší turnaj, kde o něco šlo. Patří tam také první rok v dorostu, kdy jsem odchytal prakticky celou sezónu ve Žďáru nad Sázavou. Zachránili jsme tam tuto soutěž do další sezony. Nechybělo mnoho a málem jsme se probojovali do play-off. Dále to jsou první tréninky s A-týmem Hradce Králové, se kterým pravidelně trénuji od mladšího dorostu.

Máš nějaký sen, kam bys to chtěl v hokeji dotáhnout?
Určitě bych chtěl nakouknout do Chance ligy. Bohužel jsem ještě šanci nedostal, ale věřím, že to přijde a budu maximálně připravený.

Kdo je tvým vzorem? Jak hokejovým, tak životním?
Asi jako každý malý brankář jsem obdivoval hráče A-mužstva a jelikož jsem z Českých Budějovic, tak to pro mě byl Roman Turek, Kuba Kovář a ještě David Gába, který v tu dobu chytal v juniorce. A životní vzor? Samozřejmě táta. :-)

Komentář Jiřího Jakubce, sportovního manažera:

„Do II. ligy jsme hledali kvalitní gólmanskou jedničku. Na Denise jsme dostali výborné reference a myslíme, že svojí pracovitostí a přístupem by měl patřit ke gólmanské špičce ve II. lize. Na Denisovi bude ležet stěžejní role naší defenzivy a věříme, že pro II. ligu bude rozdílovým hráčem.“