HC Stadion Vrchlabí – Staré končí, nové začíná
A Team

Staré končí, nové začíná

21.06.2022
Lucie Horčičková

Jiří Jakubec přináší závěrečné shrnutí nastalé situace v našem klubu a zároveň představuje model a realizační tým pro novou sezónu 2022/23.

Ukončení spolupráce s klubem HC Dynamo Pardubice

Za partnerstvím s pardubickým Dynamem jsme udělali definitivní tečku. Situace dospěla do bodu, kdy jsme si již další spolupráci nedokázali představit, a tak jsme se rozhodli, že licenci na Chance ligu prodáme a zamíříme s A-týmem do II. ligy. Vzhledem k předchozí úspěšné spolupráci jsme jednali primárně s Pardubicemi. Dohodli jsme se na podmínkách, které byly oběma stranami akceptovány a beze zbytku splněny. Tímto je to definitivně uzavřeno a čeká nás návrat do II. ligy.

Provázanost A-týmu s mládeží

Přemýšleli jsme, jak s nově nastalou situací naložit. Vycházeli jsme z aktuální situace, kterou z pohledu II. ligy a našeho týmu vnímáme jako velice příznivou. Máme velké množství vlastních hráčů a odchovanců, kteří výkonnostně mohou velmi úspěšně hrát II. ligu. Navíc jsme si vytyčili cíl provázat A-tým ještě více s trenérským týmem mládeže. Máme to vyzkoušené dlouhodobě a když zvážíme pro a proti, pozitiva jednoznačně převyšují negativa. To znamená, že hodně hráčů z A-týmu bude zároveň působit na trenérských postech u mládeže. Někteří hráči s tím mají již bohaté zkušenosti, pro jiné to bude nová zkušenost a výzva.

Systém soutěže

Systém soutěže je pro letošní rok opět jiný a my ho vnímáme jako velice atraktivní, protože přibylo hodně nových týmů. V základní části se potkáme se všemi soupeři z české skupiny a měla by následovat nadstavba, kde budou týmy rozděleny do menších skupin dle výkonnosti. Uvidíme, jak se bude situace v soutěži vyvíjet, protože výborných týmů ve II. lize bude spousta, ale určitě bychom chtěli atakovat horní patra tabulky a chceme usilovat o umístění v první šestici týmů, abychom měli výhodné postavení do play-off. Jak jsme již uvedli, nebude to jednoduché, ale menší cíle si neklademe. Věříme, že tento model soutěže, naše sestava a hra přivede naše fanoušky zpět na zimní stadion.

Realizační tým

Prvním stavebním kamenem sestavy je vždy realizační tým. Ten bude pro II. ligu fungovat v následujícím složení:
Tomáš Jirků - hlavní trenér
Petr Hlaváč - asistent trenéra
Ján Bendík - hrající asistent trenéra
Martin Abrahám - trenér gólmanů
Michal Křelina - vedoucí mužstva a kustod

Je to sestava, která má již prvoligové zkušenosti a perfektně zná naše prostředí. Tento realizační tým je vyústěním naší dlouhodobé předchozí práce a má naši obrovskou důvěru. Společně pracujeme na postupném skládání sestavy a jsme přesvědčeni, že tento realizační tým si získá absolutní důvěru u hráčů a probudí v nich i bojovné vrchlabské srdce.

Komentář hlavního trenéra Tomáše Jirků:
„Tento týden finišujeme s letní přípravou. V pondělí a v úterý jsme absolvovali výstupní testy a v pátek zakončíme přípravu tenisovým turnajem.
Celou přípravu jsme měli v profesionálním režimu, jelikož jsme se chystali na Chance ligu. Poté, co ale bylo jasné, že budeme hrát II. ligu, jsme se s vedením dohodli, že přípravu dokončíme dle původního plánu. To kvituji a věřím, že budeme jedním z nejlépe fyzicky připravených týmů v soutěži.
Teď budou mít hráči volno a společnou přípravu na ledě zahájíme ve čtvrtek 4.8. Na červenec dostanou všichni kluci z týmu individuální plány, aby dorazili na začátku srpna ideálně ve stejném stavu, jako jsou teď na konci června.
Jsem moc rád, že máme předběžně nasmlouváno sedm přátelských utkání, jelikož domlouvat je v půlce června není opravdu nic jednoduchého. V letošní sezóně bude mít II. liga velkou kvalitu, proto musíme být stoprocentně připravení a já osobně se už těším, až to vypukne.“