HC Stadion Vrchlabí – Získáme další body na ledě Prostějova?
Preview k zápasu

Získáme další body na ledě Prostějova?

26.12.2021
Raina Tomanová

HC Stadion se po vánoční pauze a dvou vyhraných zápasech pokusí o zisk dalších bodů na ledě Prostějova, který je o jednu pozici nad ním. Velmi vyrovnaná tabulka zajistí nejen atraktivní zápas, ale také se očekává, že budou trestány i malé chybičky.

HC Stadionu Vrchlabí se podařilo sebrat všechny tři body favorizovanému Sokolovu. Ve dvou třetinách dokázalo Vrchlabí čtyřikrát skórovat, soupeř už nestihl zápas vyrovnat. I proti Třebíči Stadion bodoval a pokud se mu to podaří také proti Prostějovu, může se bodově dotáhnout právě na oba soupeře. Nyní je na sedmé pozici se 49 body, bodově se na něj dotahuje Kolín. Vrchlabí v posledních zápasech neukazuje formu, kterou by mělo mít, tři z pěti zápasů nedokázal vyhrát. Můžeme doufat, že do konce roku ještě několik bodů do tabulky přibude a HC Stadion bude bojovat o nejvyšší příčky.

Poslední zápasy
Vrchlabí – Sokolov 4:3
Třebíč - Vrchlabí 4:5sn
Vrchlabí - Vsetín 4:5
Vrchlabí – Slavia 0:2
Vrchlabí - Litoměřice 1:3

Kanadské bodování
1. Patrik Urban 8+17
2. Ondřej Matýs 11+8
3. Tomáš Kaut 8+10

Neproduktivnější obránce
Jan Zdráhal 2+8

Statistiky brankářů
Jakub Soukup 2,65 prů. na záp. 90,47 %
Oliver Štěpánek 3,22 prů. na záp. 87,36 %
Milan Klouček 5,08 prů. na záp. 82,14 %

LHK Jestřábi Prostějov jsou aktuálně v tabulce před HC Stadionem Vrchlabí s 53 body a mají tak nad Vrchlabím čtyřbodový náskok. Prostějovu se v posledním odehraném zápase povedlo zvítězit nad Přerovem, a to na jeho ledě, což se mu dlouho nepodařilo. Ondřej Bláha v zápase předvedl spoustu skvělých zákroků. Naposledy Prostějov prohrál utkání se Vsetínem, na jehož ledě padl poměrem 3:6. Prostějov by v případě své výhry a prohry Sokolova posunul na pátou pozici.

Poslední zápasy
Přerov – Prostějov 4:6
Prostějov – Poruba 2:1
Vsetín – Prostějov 6:3
Prostějov – Jihlava 5:6
Prostějov – Šumperk 3:2pp

Kanadské bodování
1. Petr Mrázek 16+17
2. Jan Kloz 10+20
3. Martin Novák 9+17

Neproduktivnější obránce
Jiří Klimíček 4+17

Statistiky brankářů
Ondřej Bláha 2,75 prů. na záp. 90,75 %
Marek Micka 3,04 prů. na záp. 90,48 %
Martin Altrichter 2,78 prů. na záp. 87,72 %

Zápas se odehraje v pondělí 27. prosince od 18. hodin na zimním stadionu v Prostějově.