HC Stadion Vrchlabí – Trenér Václav Baďouček odchází do extraligové Plzně
Tiskové zprávy

Trenér Václav Baďouček odchází do extraligové Plzně

06.04.2021
Lucie Horčičková

Trenér našeho A-týmu Václav Baďouček ve Vrchlabí končí a odchází do extraligové Plzně.
To, o čem se v posledních dnech dost spekulovalo, se stává skutečností. Devětapadesátiletý trenér byl po sezóně osloven svou rodnou Plzní a tato nabídka nešla odmítnout.
Václav Baďouček u nás působil poslední tři sezóny, z nichž jsme dvě strávili ve II.lize a ta letošní byla ve vysněné Chance lize. Všechny sezóny byly v podstatě velice úspěšné. V té první jsme vypadli v semifinále s favorizovaným Sokolovem, v té další jsme slavili postup a letos jsme skončili po základní části čtvrtí a zahráli si čtvrtfinále se Vsetínem.
Václav Baďouček tu u nás odvedl obrovský kus dobré práce a zaslouží si velké poděkování.

Komentář sportovního manažera Jiřího Jakubce:
S Václavem jsme již byli dohodnuti i na příští sezóně, ale jakmile skončila naše pouť letošním play-off, ozvala se Václavovi Plzeň a v tu chvíli nebylo co řešit. Je to pro něj obrovská příležitost trénovat extraligu a ještě ke všemu doma.
S Václavem to byly tři nádherné hokejové sezóny, ve kterých jsme si užili daleko více radostných okamžiků než těch smutných. Václav zde odvedl velký kus profesionální práce a navíc svou trenérskou filozofií výborně zapadl do schématu našeho klubu.
Já osobně si velmi cením i Václavových lidských vlastností a tak odchází nejenom výborný trenér, ale dovolím si říci i můj kamarád.
Tímto mu za vedení a za celý náš klub velice děkuji a moc mu přeji, aby se mu doma v Plzni dařilo a aby i v extralize zaznamenal nějaký výrazný trenérský úspěch.

Pro náš tým to znamená, že před novou sezónou hledáme a skládáme nový realizační tým a především jeho základní stavební kámen.
V tuto chvíli máme na stole nějaké varianty, ale nechceme nic uspěchat. Je pro nás důležité, aby nový trenér svou filozofií zapadl do konceptu našeho klubu a abychom byli přesvědčeni, že dokáže skloubit veškeré cíle, které budou i pro příští sezónu stejné. Postupně do týmu zabudovávat vrchlabské hráče, dobře pracovat a dávat prostor pardubickým talentům a především dovést tým do play-off. Jsme si vědomi, že nás v příští sezóně čeká velice těžký úkol a proto je pro nás výběr trenéra v tuto chvíli absolutní prioritou. Nicméně výzev se nebojíme a věříme, že naše volba bude správná a že se nám naše očekávání a naše cíle podaří naplnit.