HC Stadion Vrchlabí – Začátek play-off bude v Krkonoších
Preview k zápasu

Začátek play-off bude v Krkonoších

18.03.2021
Vendula Sahánková

V prvním kole čtvrtfinále play-off narazí krkonošský celek na valašské VHK ROBE Vsetín. První zápas série bude odehrán na vrchlabském zimním stadionu v pátek 19. března od 17:30.

HC Stadion Vrchlabí v základní části skončil na čtvrtém místě tabulky s bilancí 20-2-1-11 a skóre 127:89. Na domácím ledě se vrchlabským dařilo, ze sedmnácti odehraných zápasů si ve čtrnácti připsali výhru se sedmnácti vstřelenými góly.

Poslední zápasy v základní části

Kladno - Vrchlabí 6:1

Vrchlabí - Kolín 6:3

Vrchlabí - Šumperk 4:3

Sokolov - Vrchlabí 6:4

Vrchlabí - Kadaň 7:4

V kanadském bodování je nejlepším vrchlabským hráčem Martin Heřman s celkovým počtem 36 bodů (15 branek, 21 asistencí), následuje jej Patrik Urban s 34 body (10 branek, 23 asistencí) a Tomáš Nouza s 28 body (8 branek, 20 asistencí). Nejproduktivnějším obráncem po základní části je Tomáš Linhart.

VHK ROBE Vsetín za sebou mají předkolo play-off proti Hokej Ústí nad Labem s.r.o., kde zvítězili v poměru 3:1. Pouze v třetím zápase ústeckým podlehli 1:2 a čtvrtý zápas vyhráli na samostatné nájezdy. V základní části skončili na pátém místě s 62 body, tedy v těsném závěsu za vrchlabským týmem.

Výsledky předkola

Ústí nad Labem - Vsetín 3:4

Ústí nad Labem - Vsetín 2:4

Vsetín - Ústí nad Labem 1:2

Vsetín - Ústí nad Labem 2:1 po sn

V kanadském bodování PO je nejlepším vsetínským hráčem Radim Kucharczyk s 2+3, následován Lubomírem Štachem s 2+2 a Adamem Zemanem s 1+2.

V základní části Chance ligy byly síly obou celků vyrovnané – vzájemné skóre bylo 1:1, kdy pokaždé vyhráli na soupeřově ledě. V prvním zápase, který se odehrál na Valašsku, se vrchlabským nejvíce dařilo v první třetině, stejně jako v druhém zápase v Krkonoších, kdy se Vsetínu také lépe dařilo v první třetíně.