HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Vsetín 4:3p

Vrchlabí bere první výhru nad Vsetínem

19.03.2021
Ač to vypadalo, že po první třetině mají jasně navrch domácí, Vsetín ve druhé části dokázal srovnat a zápas dospěl do prodloužení. V něm rozhodla přesilová hra domácích, ve které se prosadil Urban a získal první bod pro svůj tým v této sérii.
ČF1, pátek 19.3.2021, 17:30
4:3p
Vsetín
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Kynčl, Jirků (C), Blažej – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – Machač, Matýs, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník, Zeman, Koffer.
Gába (Málek) – Smetana, Ondračka, Hryciow, Š. Jenáček, Kudělka (C), Štach (A), Bartko – Březina, Pechanec, Gorčík – Berger, Přikryl, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), M. Lang – Hořanský, Babka, Vítek.
Třetiny: 2:0, 1:3, 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 6. Mrňa (Niko, Hozák), 20. Machač (Oliva, Matýs), 38. Mrňa (Kajínek), 66. Urban (Nouza, Heřman) – 23. R. Půček (Kucharczyk, Štach), 24. Březina (Gorčík, Pechanec), 39. Berger (Štach, Přikryl). Rozhodčí: Jechoutek, Květoň – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:7, navíc Matýs (Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Přikrylův pokus byl sražen vedle branky, gólem neskočil ani tečovaný puk po nahození Nika. Ve 3. minutě přišlo vyloučení na obou stranách. Ve hře 4 na 4 se nic zásadního nestalo, až v čase 5:58 otevřeli skóre domácí. Pavel MRŇA dostal puk do branky poté, co Gábovi vypadl z náručí. HC Stadion měl většinou puk na svých hokejkách a dostával se do větších šancí. V 8. minutě přišlo vyloučení na straně Vsetína. Heřman našel Chalupu, ale Gába byl pozorný. Přesilová hra branku nepřinesla. Soukup si poradil s nahozením Hořanského. Další vsetínské vyloučení přišlo ve 14. minutě, Vrchlabí se nedařilo usadit se v útočném pásmu. Další branku přidali domácí v čase 19:27 - Michal MACHAČ tečoval puk po nahození Olivy.

Druhá třetina začala lépe pro hostující tým. V čase 22:11 snížil na rozdíl jedné branky Roman PŮČEK, na kterého byl Soukup krátký. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. V čase 23:32 srovnal David BŘEZINA. Vsetín byl při chuti, další šanci vychytal Soukup ve 26. minutě. Vyloučení přišlo také na straně Vrchlabí, a to o minutu později. Ke Kynčlovi se navíc přidal po chvíli přidal Kajínek. Heřman ujel v oslabení, ale vsetínský Gába byl připravený. Domácí již byli ve čtyřech, když byli vyloučeni hráči z obou týmů. Přesilová hra pro vrchlabský tým přišla ve 32. minutě. Mrňa tečoval puk vedle branky. V čase 37:02 si vedení vzalo zpět Vrchlabí. Pavel MRŇA podruhé v zápase skóroval, tentokrát mířil mezi betony Gáby. V čase 38:13 předvedl Vsetín dobrou kombinaci, na jejímž konci byl Jan BERGER, který opět srovnal.

Do třetí třetiny se tak vstupovalo za nerozhodného stavu. Ve 42. minutě byl vyloučen vrchlabský Matýs. Půček našel jen lapačku Soukupa, na druhé straně vychytal Gába domácího Jirků. Ve 48. minutě to zavánělo brankou v útočném pásmu hostů, Linhart nahazoval před branku a s následnou tečí měl Gába problém. Soukup si pohlídal nahození Bergra i jeho následnou dělovku. Šance byly na obou stranách, ale žádný tým nedokázal vstřelit vedoucí branku. V 56. minutě byl vyloučen domácí Mrňa. Hosté se sice dostali do útočného pásma, Kucharczyk vypálil na Soukupa, ale ten puk vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě. Dvě minuty před sirénou byl vyloučen vsetínský Babka, ale HC Stadionu přesilovou hru nevyužil.

Prodloužení začalo nepřesnými přihrávkami ze strany hostů. Mrňa byl v dobré šanci, trefil jen náruč Gáby. Lapačku musel použít Soukup po střele Štacha v 63. minutě. Na druhé straně střílel Machač. Urban střílel z mezikruží jen těsně vedle. V 64. minutě byl vyloučen hostující Kucharczyk, čehož v čase 65:22 využil Patrik URBAN a zařídil tak pro Vrchlabí první výhru v sérii.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
První třetina byla jednoznačně v naší režii a nebýt naší ztráty koncentrace v úvodu druhé části hry, mohlo mít utkání zcela jednoznačný průběh. Důležitým momentem utkání bylo to, že jsme bez problémů ubránili dlouhé dvojnásobné oslabení.

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín):
Soupeř šel v prodloužení víc naproti k vítězství, byl agresivnější v přístupu. My jsme se v obranném pásmu bohužel dopustili faulu. V play-off rozhodují přesilové hry. My jsme dnes neproměnili přesilovou hru 5 na 3 a soupeř tu jednu využil, čímž rozhodl o svém vítězství.