HC Stadion Vrchlabí – Vyjádření k hanlivým pokřikům a skandování
Tiskové zprávy

Vyjádření k hanlivým pokřikům a skandování

10.01.2020
Daniela Udatná

Vážení hokejoví příznivci a fanoušci našeho klubu, chtěl bych se za sebe a za vedení klubu vyjádřit k urážlivým pokřikům a skandování, které proběhlo při posledním domácím derby zápase se Dvorem Králové.

Je to opakovaný jev, který je směřován proti našemu bývalému hráči a odchovanci Danovi Svobodovi. Chci zcela jednoznačně vyjádřit nesouhlas s takovýmto chováním a urážlivým pokřikováním. Chápu, že některý hráč má takový styl hokeje, který může diváky provokovat (i my takové hráče máme), také chápu, že k hokeji patří především emoce a to i ty negativní, ale absolutně se nedokážu ztotožnit s takovýmto pokřikem, který je čistou a hrubou urážkou.

Tímto apeluji především na členy Supras, kteří jsou iniciátoři tohoto pokřiku a s jejichž zástupci jsem to již opakovaně probíral. Ve většině případů můžeme být na naše fanoušky hrdí, protože v návštěvnosti vedeme II.ligu a co se týká atmosféry, tak patříme rovněž k tomu nejbouřlivějšímu, co se v II.lize dá najít.
Dokonce si myslím, že po této stránce bychom velice solidně obstáli i v Chance lize, ale toto považuji za opravdu ošklivou a hloupou kaňku, která k podpoře našeho A-týmu rozhodně nepatří.

Chtěl bych také zdůraznit, že se mimo A-týmu věnujeme velice aktivně i práci s mládeží. Díky tomu nám naše základna roste a momentálně máme v klubu zaregistrováno více než 130 dětí ve všech věkových kategoriích.
Velká většina těchto dětí včetně rodičů a sourozenců pravidelně navštěvuje zápasy A-týmu a věřte mi, že vysvětlovat 6 letému klukovi tento pokřik není nic příjemného.

Mohu Vás ujistit na 100%, že s tímto naším postojem souhlasí i celá kabina A-týmu.

Tímto ještě jednou apeluji na Váš zdravý rozum. My víme, že umíte vytvořit opravdu skvělý support pro naše hráče a tímto Vás žádám, abyste pro příště dali průchod svým negativním emocím, které jistě přijdou, jiným, slušným a třeba i vtipným způsobem.

Za vedení HCSV Jiří Jakubec - sportovní manažer a jednatel klubu