HC Stadion Vrchlabí – Na slovíčko se Štěpánem Matějčkem...
Rozhovory

Na slovíčko se Štěpánem Matějčkem...

20.10.2019
Lucie Horčičková

Štěpán Matějček je jednadvacetiletý útočník, který se svou hokejovou kariérou začínal v Hradci Králové. Od sezóny 2018/2019 nastupuje za HC Stadion Vrchlabí.
Jak Štěpán hodnotí dosavadní výkony našeho A-týmu a čemu se v mimosezóně věnoval, se dočtete níže.

Čemu ses v mezisezóně věnoval? Byl jsi na nějaké dovolené?
Tak po sezóně jsem měl asi tři volné týdny, které jsem strávil hlavně s přítelkyní a na brigádě. Potom mi začala letní příprava s hradeckým Mountfieldem.

Jak bys zhodnotil sobotní utkání v Bílině?
Do zápasu jsme vstoupili dobře, hned v prvním střídání jsme dali gól, což je vždy hrozně příjemný a uklidňující pro celý tým. První třetina byla asi nejvyrovnanější, i když si myslím, že byla v naší režii. Zbylé dvě třetiny jsme měli pevně ve svých rukách.

Jak hodnotíš utkání s Děčínem, se kterým jste odehráli zápas minulý víkend?
Zápas v Děčíně byl určitě těžší než ten v Bílině. Do zápasu jsme nevstoupili nijak dobře a dvakrát jsme prohrávali a museli jsme dotahovat, ale zvládli jsme to a třetí třetinu jsme měli pod kontrolou a zvítězili docela poklidně 2:5.

Probíhají v týmu nějaké speciální přípravy na středeční derby se Dvorem Králové?
To si nemyslím, ale všichni si jsme vědomi, že přichází další DERBY a další zápas o 3 body, který chceme za každou cenu vyhrát.

Jak se ti ve vrchlabském klubu líbí a co říkáš na fanoušky, kteří s vámi jezdí i na spoustu venkovních utkání?
V klubu se mi líbí moc. Už jsem to psal někde minulou sezónu, že se o nás klub stará skvěle a my si nemáme na co stěžovat.
Tak fanoušci jsou jedním slovem ÚŽASNÍ. Smekám před nimi klobouk, když za námi jedou i do ne příliš atraktivní Bíliny.

Čemu se ve volném čase věnuješ?
Tak hlavně studiu, protože je dost časově náročné a momentálně taky ježděním po obchodech, protože jsme se s přítelkyní čerstvě přestěhovali, takže dolaďujeme detaily.

Jak vypadá tvůj běžný den?
Tak ráno vstávám v 6:55 na 8. hodinu chodím do školy a kolem 13. hodiny přicházím domů, udělám si oběd, potom něco do školy, to už je něco kolem 15. hodiny a připravuji se na odjezd do Vrchlabí na trénink. Do Vrchlabí jezdíme kolem 15:30-16 hodin a domů se vracíme kolem 21:30. Doma si udělám večeři, chvilku se kouknu na televizi a potom spát.

Kdo tě v hokeji nejvíce podporuje a jak?
Určitě rodina. Jak moje, tak i rodina přítelkyně a ona sama mě vždy motivuje a podporuje. Za to jim chci tímto moc poděkovat!

Máš nějakého oblíbeného spoluhráče? Koho, proč?
Tak oblíbené mám všechny, není v kabině nikdo, s kým bych se nemusel nebo bych nevycházel. Všichni kluci jsou super a je s nimi sranda. A když bych měl zmiňovat konkrétně, tak asi Čápa (Tomáš Kynčl) vedle kterého sedím a zažil jsem s ním toho už mnoho a taky Kasťa (Lukáš Kastner), s kterým strávím hromadu času v autě na cestách do Vrchlabí a domů a pořád spolu máme co řešit, jak hokejově, tak v osobním životě.

Jak bys celkově zhodnotil utkání, která máte v základní části zatím za sebou?
Tak zatím si myslím, že to není vůbec špatný, ale k dokonalosti to má hodně daleko.  A osobně mě zatím začátek sezóny nezastihl v dobré formě, což mě dost ubijí, ale pracuji na tom a doufám, že se to co nejrychleji změní.