HC Stadion Vrchlabí – První zápas play-off je tu!
Preview k zápasu

První zápas play-off je tu!

01.03.2019
Vendula Sahánková

První kolo play-off je tu! Proti HC Stadion se postaví HC Děčín. V základní části se celky potkaly dvakrát, první společný zápas vyhráli děčínští, druhý vrchlabští. První zápas se odehraje na půdě krkonošského celku. I tentokrát je pro Vás připravená tipovací soutěž, více informací níže.

HC Stadion Vrchlabí ze základní části vyšel na prvním místě "střed" tabulky se 79 body. Jeho neúspěšnějším hráčem je dle kanadského bodování Štěpán Matějček se 33 body (16 gólů, 17 asistencí), se stejným počtem bodů ho následuje Patrik Urban s 33 body (11 gólů, 22 asistencí) a na třetím místě je Pavel Mrňa s 32 body (13 gólů, 19 asistencí).
Vrchlabskému celku se většinu sezóny dařilo, vyhráli 24 zápasů a tři další v prodloužení. Největší brankový rozdíl padl v zápase proti HC Řisuty, kdy tým z Krkonoš vyhrál 15:0. Největší rozdíl při prohraném zápase padl na půdě trutnovského celku a to 7:0. První porážku sezóny nadělil vrchlabskému týmu celek HC Letci Letňany v prvním říjnovém zápase. Další prohrou byl výše zmiňovaný zápas proti trutnovským a to 27. října. V listopadu měl HC Stadion smolnou šňůru, kdy v druhé polovině měsíce padlo pětkrát. V prosinci to bylo již lepší, padla jediná porážka a to opět proti trutnovským Drakům. Leden se nesl ve znamení výher, kdy to zlomil až poslední zápas proti NED Hockey Nymburk a vrchlabští domů nedovezli ani bod. V únoru vrchlabští čtyřikrát vyhráli a dvakrát prohráli. Tři prohry v sezóně uštědřil Stadionu další podkrkonošský celek a to HC Trutnov.

HC Děčín skončil po základní části na čtvrtém místě tabulky "sever" s 50 body. Jeho nejúspěšnějším hráčem je dle kanadského bodování Michal Oliverius se 45 body (10 gólů, 35 asistencí), na druhém místě skončil Pavel Kordule s 41 body (25 gólů, 16 asistencí) a následuje jej Zdeněk Petráš se 40 body (23 gólů, 17 asistencí).
Děčínský celek nasbíral v této sezóně 13 výher v základním herním čase a 3 výhry v prodloužení. Největší gólový rozdíl padl v zápase proti HC Letci Letňany a to děčínští vyhráli 13:3. Největší rozdíl při prohraném zápase padl proti HC Kobra Praha a to 12:3. První porážku sezóny vyinkasovali děčínští hned v prvním zápase v září a to od Mosteckých Lvů. V říjnu prohráli 4 zápasy a vyhráli 3 zápasy. V listopadu se nesly výsledky v podobném duchu, kdy jedna z výher děčínského celku byla proti vrchlabskému týmu. Prosinec přinesl stejné skóre jako listopad – 4 prohrané zápasy a 2 vyhrané. Leden přinesl vyrovnané skóre, padly 4 výhry a 4 prohry. A v únoru třikrát vyhráli a třikrát prohráli.

Připravili jsme pro Vás opět TIPOVACÍ SOUTĚŽ, ve které můžete soutěžit o skipassy do Špindlerova Mlýna. Tipovat můžete do soboty 2.3.2019 do 18:00 na našem Facebooku, Instagramu, nebo před začátkem utkání při příchodu na zimní stadion. Tipuje se výsledek po základní hrací době.

Těšíme se na vás na vrchlabském zimním stadionu v sobotu 2. března od 18hod a pokud nemůžete dorazit, sledujte hokej na online přenosu, kterým vás provede Jan Přikryl.