HC Stadion Vrchlabí – Informace k současné situaci v A-týmu a novým posilám
A Team

Informace k současné situaci v A-týmu a novým posilám

16.12.2018
Lucie Horčičková

Sportovní manažer klubu Jiří Jakubec prozradil nové informace k avizovaným posilám a také přináší několik slov k nynější situaci našeho A-týmu.

K současné situaci v A-týmu
Momentálně se náš tým potýká s poměrně slušnou krizí. Za posledních 9 zápasů se nám podařilo skórovat pouze 15x a to je velice mizerná bilance. Víme o tom a je to o hlavách a o sebevědomí. Ze svojí pozice to vnímám velice silně a moc mě to mrzí. Kompletní realizační tým se s tím snaží pracovat, je to naše práce a naše odpovědnost, ale už to trvá docela dlouho a přesnou příčinu neznáme.
Vrcholem zmaru byl náš výkon v domácím derby s Trutnovem. Momentálně se v tom nemá smysl více pitvat, budeme se snažit zbývající zápasy ubojovat a více vyhodnotíme až o vánoční přestávce.
Jinak tato situace má i své pozitivní stránky. Klukům absolutně nelze upřít bojovnost a je úžasné, že i v takovémto srabu jsme díky skvělé obranné hře schopni uhrávat body. Myslím, že na 3 góly uhrát 9 bodů, bude nějaký rekord. Je to zkušenost, která se nám v rozhodujících částech sezóny rozhodně může hodit.

K avizovaným posilám
Obrana a gólmani jsou kompletní a již s dalším posilováním nepočítáme. Uvidíme, jak se po zranění podaří navrátit do formy Štěpánovi Havránkovi a jak bude vše probíhat v lednu, podle toho vše doladíme.

Do útoku jsme ve spolupráci s hradeckým Mountfieldem připravili tato jména:

Radek Pilař - útočník, který začal letošní sezónu v A-týmu Mountfieldu, ale brzy se zranil. Nastoupil za náš tým již v loňském play-off a letos by se měl k týmu připojit v průběhu ledna.

Jan Berger - útočník, s podobným příběhem jako R.Pilař. Po doléčení zranění (rovněž v průběhu ledna) by se měl připojit k našemu týmu a měl by pomoci i v bojích play-off.

Jaroslav Bednář - Tak tohoto hráče je zbytečné představovat. Jarda je momentálně sportovním manažerem v Mountfieldu a shlédl několik našich zápasů. Úroveň a naše zázemí se mu líbilo, a tak po jednání s Alešem Cermanem se rozhodl, že pomůže našemu týmu se splněním postupových ambicí. Je to hráč, jakých moc na našem trhu není a jenom díky silným vazbám na extraligový Mountfield, budete mít možnost vidět takovéhoto hráče v dresu s vrchlabským znakem na prsou.

Jaroslav Hlinka - Těžko říci, který z posledních 2 hráčů je větší ikonou českého hokeje. Jardu Hlinku přemluvil Jarda Bednář, aby na tuto misi ve Vrchlabí nebyl sám. Samozřejmě J. Hlinka ještě zdaleka není definitivní. Má zcela jasnou podmínku, že pokud dostane v průběhu ledna zajímavou nabídku z vyšší soutěže, tak z vrchlabské mise sejde.

S oběma posledně jmenovanými zatím nejsme dohodnuti na přesném datu, kdy se připojí k našemu týmu. Předpokládám, že by se tak mohlo stát v průběhu ledna, ale o dalším vývoji Vás budeme včas informovat.