HC Stadion Vrchlabí – Zhodnocení prvního kola play-off
Tiskové zprávy

Zhodnocení prvního kola play-off

13.03.2018
Lucie Horčičková

První kolo play-off je za námi a druhé před námi. Nyní vám přinášíme zhodnocení od hlavního trenéra A-týmu Petra Hlaváče a sportovního manažera klubu Jiřího Jakubce. Jak hodnotí první kolo play-off a jak se těší na dalšího soupeře, se kterým se HC Stadion utká ve druhém kole, si přečtěte níže.

HC Stadion Vrchlabí má za sebou první kolo play-off, ve kterém se mu povedlo vyřadit Kobru a postoupit tak do druhého kola. Již ve středu čeká naše hokejisty první utkání proti dalšímu soupeři-Jablonci.

Zhodnocení Jiřího Jakubce:
Neměli jsme dobrý konec základní části. Prohráli jsme poslední dva zápasy s papírově lehčími soupeři a ani herní projev nebyl dobrý. Do dnes si nedokážu vysvětlit, čím to bylo. Možná, že už kluci měli v hlavách play-off a koncentrace byla malá. Ve čtvrtfinále s Kobrou jsme ale předvedli úplně jiný výkon. Kromě druhého zápasu v sérii jsme celou dobu tahali za delší konec a zaslouženě jsme vyhráli. Kobra má hokejově velmi vyspělý tým, ale zejména v závěru série bylo znát, že jim chybí někteří hráči a v jejich týmu již nebyla taková síla. Celkově se hrál oboustranně dosti útočný hokej a to nám vyhovovalo. Důležité bylo, že jsme sérii ukončili již ve čtvrtém zápase. Tým si o víkendu odpočinul, jak fyzicky, tak mentálně a nyní se již připravujeme na Jablonec. Jsem moc rád, že jsme čtvrtfinále zvládli a všichni hráči jsou zdraví (to musím zaklepat) a připravení. Jablonec je pro nás zajímavý soupeř. Sice bychom si rádi zahráli i s nějakým soupeřem ze skupiny střed, ale takhle nepřemýšlíme. Na Jablonec se těšíme, nebude se cestovat daleko a máme šanci jim vrátit předloňské vyřazení. Atmosféra bude vypjatá jako při každém zápase s Jabloncem a v play-off to bude ještě výživnější. Není složité si domyslet, že zvládnutí emocí bude naprosto klíčové pro tuto sérii. Zajímavých příběhů zde bude více, máme v týmu hráče, kteří mají s jabloneckou kabinou zkušenosti - L.Abraham, J.Niko, J.Jelínek, P.Maďar, Tomáš Jirků. Zajímavé bude i střetnutí bratrské dvojice Pilařů (starší Petr -JBC a mladší Radek - HCV). Rodáci z Nové Paky se nyní utkají, každý na jiné straně barikády. Doufám, že nás přijde podpořit velké množství diváků a to jak na domácí, tak na venkovní zápasy.

Zhodnocení trenéra Petra Hlaváče:
Odehráli jsme čtyři pěkné ofenzivní zápasy, vedené opravdu v duchu fair play. Hráči se zajímali o hokej, bylo vidět spoustu krásných hokejových akcí a mnoho gólů. Myslím, že jsme byli celkově lepším týmem a zaslouženě jsme postoupili. Ukázalo se, že je lepší hrát se silnějším, ale hokejovějším soupeřem, než se mlátit v derby se Dvorem, i když si to diváci i vedení asi přáli. Pro nás postup přes Kobru znamená asi to samé, jako pro Real Madrid postup ze základní skupiny ligy mistrů. Aby sezona nebyla hodnocena neúspěšně, tak musíme postoupit minimálně přes Jablonec. Na tuto sérii se těším asi jako kapr na Vánoce, protože si myslím, že budeme svědky úplně jiného pojetí hokeje, než v zápasech s Kobrou. Věřím, že se na vše dobře připravíme a s pomocí fanoušků postoupíme dál.