HC Stadion Vrchlabí – V sobotu nás čeká poslední výjezd v základní části!
Preview k zápasu

V sobotu nás čeká poslední výjezd v základní části!

23.02.2018
Vendula Sahánková

Sobotní zápas vrchlabského týmu se odehraje na ledě zimního stadionu ve Slaném. Proti celku Řisut Stadion letos odehrál tři zápasy a všechny v jeho prospěch.

HC Řisuty jsou v současné chvíli na desátém místě tabulky se 42 body. V posledním zápase se jim podařilo vyhrát nad pražskou Kobrou 3:2 po po prodloužení.

HC Stadion Vrchlabí v posledním zápase vyhráli nad HC Děčín vysokým poměrem 7:1, kde se naplno mohl projevit Jan Hlaváč, autor dvou branek a jedné asistence. HC Stadion je v současnosti na třetím místě tabulky za Sokolovem a Jabloncem. S HC Vlci Jablonec nad Nisou máme sice shodně bodů, ale horší poměr vstřelených a obdržených branek.

Těšíme se na Vás u online přenosu a samozřejmě i přímo na slánském zimním stadionu.

Jiří Jakubec k sobotnímu zápasu:

Máme za sebou vítězství nad oslabeným Děčínem a díky ostatním výsledkům z minulého kola máme vše ve svých rukou. I když přemýšlíme o potenciálních soupeřích do play-off, tak v žádném případě nechceme spekulovat. Chceme oba zbývající zápasy vyhrát a pojistit si tak 2.místo a tím i nejvýhodnější pozici před PO. Nyní, když se ta situace takto vyvinula, tak je to náš jednoznačný cíl.
Zítra nás čeká výjezd do Slaného a Řisuty stále mají o co hrát. Jejich naděje na postup do osmičky je stále živá a tak nečekáme žádného odevzdaného soupeře. Tým z Řisut se vyznačuje stejně jako náš tým snahou o kombinační hokej a to nám zatím vyhovuje. V sezóně jsme je 3x porazili, tak doufám, že budeme úspěšní i zítra.
Co se týká sestavy, tak na zítra jsme se dohodli s Benátkami na výměně Niko x Tržický, kvůli potřebným startům T.Tržického v případné kvalifikaci. Také by měl absentovat Š.Havránek, který absolvuje program s hradeckým A-týmem. Jinak bychom měli být kompletní.
Tak doufám, že zítra nás ta komorní atmosféra neuspí a půjdeme si za svým cílem !!

Teď ještě info k poslednímu jménu, které můžeme použít pro play-off (nikoliv pro kvalifikaci). Tímto hráčem je Radek Pilař. Je to útočník Mountfieldu HK, který již druhým rokem hostuje ve WSM lize v Litoměřicích.
Registraci pro Radka jsme zařizovali z jednoho jediného důvodu. Již v lednu bylo skoro jasné, že hradecká juniorka se dostane do play-off a potom bychom měli potíže s dostatečným počtem kvalitních hráčů. Pro PO můžeme použít Š.Havránka, oba Moníky a D.Chalupu, ale termíny v obou soutěžích se budou křížit, takže se to bude skládat dle potřeb a možností.
Já Radka i jeho otce znám už od mala. Je to vynikající hokejista, skvělý bruslař a kdyby se ještě více tlačil do zakončení, tak by byl i velice produktivní. Především je to ale obyčejný, skromný kluk, který dokáže přijme roli takovou, kterou bude tým zrovna potřebovat. Věřím, že pro nás bude velice platnou posilou. Jeho starší brácha Petr hraje za Jablonec, ale na tento souboj asi nedojde.
Základní část WSM ligy končí tuto sobotu, takže je možné, že ho pozveme již ve středu na Bílinu, aby se seznámil s mužstvem a s prostředím.