HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Řisuty - Vrchlabí 7:6

HC Stadion odjíždí z ledu soupeře bez bodu

24.02.2018
Daniela Udatná
HC Stadion podlehl na ledě ve Slaném soupeři HC Řisuty 7:6. Více informací o zápase najdete v připravovaném článku níže...
43.kolo, sobota 24.2.2018, 17:00
Řisuty
7:6
Ilašenko (Švihálek) – Matula, Dostál, Havelka, Babický (A), Kužel, Zderadička, Potěchin – Kellerstein, Kos (C), Mařík, Vyskočil, Záleský, Fortelka, Hampl, Rod, Krpata (A)
Abrahám (od 16. Jelínek) – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků (A), Chleborád, Matějček, Moník J., Erban – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip (C), Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Moník F., Procházka, Hlaváč
Třetiny: 4:2, 1:3, 2:1

Rozhodčí: Šindel – Marek, Sedláček

Branky a nahrávky: 7. Krpata (Kos, Babický), 9. Rod (Kos), 10. Kellerstein (Mařík, Vyskočil), 16. Mařík (Havelka, Kellerstein), 25. Vyskočil (Potěchin), 49. Potěchin (Hampl, Vyskočil), 53. Fortelka – 15. Abraham (Pojkar, Hlaváč), 19. Bláha (Šimoníček), 30. Šťastný (Procházka, Urban), 33. Tržický (Filip, Hlaváč), 38. Hlaváč (Filip), 44. Procházka

Do zápasu vstoupili velmi aktivně domácí, když prvních deset minut přehrávali hostující Stadion. Tento nápor dokázali přetavit v sedmé minutě brankou Ondřeje Krpaty v přesilové hře (0:1). V osmé minutě bylo v početní výhodě Vrchlabí, přesilová hra hostujícímu týmu hrubě nevyšla a domácí navýšili brankou Tomáše Roda na 0:2. Minutu po této brance se prosadil ještě domácí Adam Kellerstein a navýšil tak vedení domácích na 3:0. Od desáté minuty zápasu převzalo taktovku hry Vrchlabí. V přesilové hře se zásluhou krásné teče Lukáše Abrahama podařilo snížit na 3:1, ovšem minutu na to domácí po střele z vrcholu kruhu Václava Maříka opět zvýšili své vedení na rozdíl tří branek 4:1. Po této brance došlo ke střídaní brankářů na straně Stadionu. Ještě před koncem třetiny si Vrchlabí vytvořilo několik slibných šancí, ale úspěšný byl až v devatenácté minutě Tomáš Bláha ve vlastním oslabení 4:2.

Druhou třetinu, až na gól v přesilovce domácího Davida Vyskočila ve 25. minutě na 5:2, ovládlo Vrchlabí. První gól hostí v této třetině vstřelil z vrcholků kruhů Tomáš Šťastný ve 30. minutě - 5:3, další přidal střelou od modré Tomáš Tržický a v 33. minutě tak snížil na 5:4. Další hezkou akcí se prezentoval první útok v přesilové hře, na jejímž konci byl Jan Hlaváč, který ve 38. minutě srovnal na 5:5. Na konci druhé třetiny hráli hostí po faulu Šimoníčka ve 4, přesto to byli spíše hosté, kteří ohrožovali branku.

Třetí třetinu začalo lépe Vrchlabí, hned ve 4. minutě se prosadil střelou mezi betony Michal Procházka a obrátil tak na chvíli skóre na stranu Stadionu - 5:6. Za tohoto stavu přišel velký nápor hostujícího týmu, přesto ani v přesilové hře nedokázali navýšit na rozdíl dvou branek. Po skončení přesilové hry následovala chyba v obraně hostů, kterou domácí dokázali okamžitě využít. Zásluhou Michaila Potěchina srovnali v 49. minutě na 6:6. Po vyrovnávacím gólu byly opět váhy více na straně Stadionu, domácím se však podařilo ujet a střelou Michala Fortelky v 53. minutě pod vyrážečku, strhlo vedení na svoji stranu - 7:6. Domácí v 55. minutě dostali možnost hrát přesilovku 5:3, kterou nevyužili. Poté přišel nápor hostů - střely Miškovského a Tržičkého bohužel mířili pouze do tyče branky. I přes veškerou snahu Vrchlabí, domácí výsledek ubránili a berou, pro ně, důležité tři body a živí stále naději na play off.

Petr Hlaváč, trenér HC Vrchlabí:
Dnes ráno jsem se probudil a zažil největší událost v historii OH, něco neskutečného, to nikdo nikdy nepřekoná. Snad jedině Jarda Jágr, kdyby na příští olympiádě vyhrál soutěž v krasobruslení - gratuluji Ester.
Náš výkon komentovat nebudu, nestál za nic, jsme blbci, přesto mi tento zápas v něčem otevřel oči.