HC Stadion Vrchlabí – Vybojovaná výhra v Sokolově = udržení na vedoucích příčkách
A Team

Vybojovaná výhra v Sokolově = udržení na vedoucích příčkách

18.09.2017
Jan Přikryl

Třetí zářijovou sobotu bylo na programu druhé kolo západní skupiny druhé hokejové ligy. V tomto kole potvrdily výhry z úvodního kola Děčín a Jablonec. Krkonošské derby dopadlo lépe pro nováčka ze Dvora Králové a pražské derby zvládla lépe hostující Kobra.

Dvůr si připsal první druholigové body

Dvoru Králové druholigová premiéra pořádně zhořkla. Ve Vrchlabí RODOS sedmkrát inkasoval a potřeboval zlepšit hlavně obrannou hru. Což se povedlo, v dalším derby s nedalekým Trutnovem už Královédvorští uspěli. Gólový účet otevřel až před koncem druhé třetiny Hrazdíra, ve třetí třetině na něj dvěma zásahy během jediné minuty navázali Kmošek a Luštinec. Domácí gólman Čáp nicméně čisté konto neudržel, kapituloval po zakončení Tomáš Půlpána. Dvůr Králové přehrál Trutnovské 3:1 a bere první body do tabulky skupiny Západ. Pro hosty šlo o úvodní zápas sezony, jejich středeční klání proti Bílině muselo být přeloženo.

HC RODOS Dvůr Králové – HC BAK Trutnov 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 40. Hrazdíra (Ďurač), 49. Kmošek (Fořt, Kocián), 49. Luštinec (Klust) – 50. T. Půlpán.

Slaný vedl, premiéru však nezvládl

Hokejový tým SHK Antiradary Slaný, který je na svazu stále veden jako HC Most, nevstoupil do třetí nejvyšší ligy nejlépe. Domácí sice jablonecké Vlky překvapili, vedení jim zajistil už po sedmadvaceti vteřinách Daniel Hora. Ještě před odchodem do kabiny ale dvakrát zvedal ruce nad hlavu hostující Vojtěch Havlas. Když se ve druhém dějství prosadili Mulač s Moravcem, vedl účastník jarní baráže o WSM Ligu 4:1. Na konečných 5:1 zvyšoval deset minut před koncem svým druhým gólem střetnutí Jiří Moravec. Jablonci nad Nisou vstup do sezony vyšel, po dvou duelech pokračuje bez ztráty kytičky.

SHK Antiradary Slaný – HC Vlci Jablonec nad Nisou 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Hora (Šefl) – 4. Havlas (Nevyhoštěný, Pavlů), 17. Havlas (Víšek, Pavlů), 36. Mulač, 39. Moravec (Tondr), 50. Moravec (Břiška).

Děčínský Hašek potopil Bílinu

Stejně jako Vrchlabí, i Děčín nastřílel v úvodních dvou zápasech ročníku celkem třináct branek. Tentokrát sílu rozzuřených Medvědů pocítila Bílina. Hosté Draky prakticky k ničemu nepustili, vždyť už ve druhé minutě drželi na hokejkách vedení, které jim zajistil Jaroslav Hašek. Ten do konce základní hrací doby přidal další tři přesné trefy, dohromady nasázel čtyři branky za večer. Fungující ofenzivu Děčína korigovaly aspoň branky bílinských Poláka a Petráše, leč ani tak domácí debaklu nezabránili, inkasovali hned sedmkrát a sezonu zahájili nezdarem.

HC Draci Bílina – HC Děčín 2:7 (1:3, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Petráš, 40. Polák (Petráš, Štěpánek) – 2. Hašek (Volráb, Sladkovský), 6. Zajan (Hříbal, Málek), 10. Sladkovský (Kopta), 24. Hašek (Volráb), 28. Chmel, 33. Hašek (Oliverius, Kaltenböck), 43. Hašek (Málek).

Kobra uspěla v pražském derby

Na výhru si hráči Kobry Praha museli trošku překvapivě počkat až do druhého kola skupiny Západ. Na startu ročníku totiž doma padli 5:6 po prodloužení s Baníkem Sokolov. S nedalekými Letci z Letňan ovšem nepochybili. Domácí stihli během základní hrací doby skórovat pouze dvakrát, prosadili se Vojtěch Prchal a Tomáš Chvála. Za Kobru dvě trefy do statistik zapsal Lukáš Tuma. Druholigový nováček z Letňan na první body do tabulky stále čeká, jelikož v úvodním kole schytal debakl 6:2 v Jablonci nad Nisou.

HC Letci Letňany – HC Kobra Praha 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Vojtěch Prchal (Lojka, Václav Prchal), 26. Chvála (Svoboda, Havlůj) – 10. Čurda (D. Novák, Ryzák), 13. Tůma (Matějek, R. Verbík), 31. Tůma (Hlinka, Vacek), 35. Hlinka (Tůma), 60. D. Novák (Kellner).

Nejlepší hráčské výkony 2. kola

Jaroslav Hašek – Děčín (4+0), Vojtěch Havlas – Jablonec (2+0), Jiří Moravec – Jablonec (2+0), Tomáš Rohan – Sokolov (1+2), Daniel Miškovský – Vrchlabí (2+0), Tomáš Šťastný – Vrchlabí (2+0), Lukáš Tůma – Kobra Praha (2+1)

Trenér kola: Ivan Houda – RODOS Dvůr Králové

Jeho tým se oklepal z úvodního výprasku, který inkasoval ve Vrchlabí a na domácím ledě zpevnil defenzívu a porazil v dalším derby Trutnov.

All-Star 2. kola

Josef Čáp (Dvůr Králové)- Jiří Moravec (Jablonec) Michal Chleborád (Vrchlabí) - Vojtěch Havlas (Jablonec) Jaroslav Hašek (Děčín) Lukáš Tůma (Kobra Praha)

Program 3. kola – Středa 20. 9. 2017

Děčín – Dvůr Králové 18:00, Kobra - SHK Antiradary Slaný 18:00, Řisuty – Bílina 18:00, Trutnov - Sokolov 18:00